Król demon

W Fellsmarchu nastały ciężkie czasy. Han Alister, do niedawna złodziej, zrobi niemal wszystko, by utrzymać siebie, matkę i siostrę Mari. Jak na ironię, jedyna wartościowa rzecz, jaką posiada, nie nadaje się do sprzedaży. Odkąd Han pamięta, zawsze miał na rękach grube srebrne bransolety z wygrawerowanymi runami. Wszystko wskazuje na to, że są magiczne - rosną wraz z nim i nie da się ich zdjąć. Życie Hana komplikuje się jeszcze bardziej po tym, jak chłopak zabiera potężny amulet Micahowi Bayarowi, synowi Wielkiego Maga. Amulet ten niegdyś należał do Króla Demona - czarownika, który przed tysiącem lat omal nie zniszczył świata. Bayarowie nie powstrzymają się przed niczym, by odzyskać tak potężny przedmiot. Tymczasem Raisa ana'Marianna, następczyni tronu Fells, toczy własną walkę. Właśnie wróciła na królewski dwór po trzech latach swobody u rodziny ojca, w kolonii Demonai, gdzie jeździła konno, polowała i uczestniczyła w słynnych targach klanowych. Po swoim święcie imienia szesnastoletnia Raisa będzie mogła wyjść za mąż, lecz nie jest zachwycona perspektywą poślubienia księcia z dużym zamkiem i małym móżdżkiem. Raisa pragnie być jak Hanalea - legendarna waleczna królowa, która pokonała Króla Demona i uratowała świat. Wygląda jednak na to, że jej matka ma inne plany - niebagatelną rolę odgrywa w nich zalotnik, łamiący wszelkie prawa, na których opiera się królestwo. Siedem Królestw zadrży w posadach, gdy losy Hana i Raisy zetkną się na kartach tej trzymającej w napięciu powieści.

Informacje dodatkowe o Król demon:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2011-06-29
Tytuł oryginału: The Demon King

Kup książkę Król demon

Król demon - opinie o książce

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-07, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Niezła intryga i ciekawi bohaterowie. Wartą ją mieć chocby tylko dla okładki - wszystkie są śliczne ;)
opowieśc o księżniczce Raisie którma zostać królową
Avatar użytkownika - sol47
sol47
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki,
Czyta się szybko i przyjemnie, ale ta książka to nic wyszukanego. Treścią i językiem nie powala, ale to dobra i wciągająca lektura na nudne wieczory.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Han pod sam koniec książki w końcu pozbywa się bransolet, ale wcale nie podoba mu się to, czego się o sobie dowiaduje. Księżniczka Raisa, odważna lecz dość lekkomyślna dziewczyna decyduje o swoim losie. To bardzo dobry, gruby tom doskonałej fantastyki. Sądzę, że ekranizacja byłaby równie porywajaca jak filmy z cyklu "Władca pierścieni" i "Harry Potter", a na pewno ciekawsza. Tu nie ma (jak na razie) dziwacznych stworów, tylko magowie, kupcy, rycerze... w zasadzie czyta się jak powieść toczącą się w średniowieczu.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-04-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Fantastyka, Mam,
Książka niby skierowana do nastolatków (16 lat to wiek głównych bohaterów), jednak może spodobać się także starszemu czytelnikowi. W pierwszej połowie książki historia Hana przeplata się z historią księżniczki. W pewnym momencie ich losy stykają się. Ale aby dowiedzieć się co z tego wyniknie koniecznie trzeba przeczytać kolejne tomy, za co myślę, że się zabiorę, bo seria przypadła mi do gustu, a akcja naprawdę potrafi wciągnąć.
Avatar użytkownika - olasob17
olasob17
Przeczytane:2013-04-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książkę pochłonęłam jednym tchem. Nie wiem czemu ale Han przypomina mi ciut Harrego Pottera... Gorąco polecam!!!
Avatar użytkownika - Alf
Alf
Przeczytane:2013-03-09, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 52 książki - 2013,
Książka fantasy, pokazująca trudy życia, w przepięknym, choć, także pełnym zła świecie. Wiele tajemnic, i ciekawych przygód, świetnie ubarwiają tą książkę.

Witaj w świecie siedmiu królestw gdzie opowieści o brutalnie zamordowanym Królu Demonie krążą z ust do ust od tysiąca lat. W świecie, który ciągle drży przed rosnącą potęgą magów - ,,synów" legendarnego Króla. Poznajcie dwie wciągające historie przedstawiające losy przyszłej władczyni Fells Raise ana'Marianna oraz złodziejaszka Hana Alistera. Dwa tak różne światy połączone jedną wspólną tajemnicą skrywaną od tysiąca lat przez strażniczki plemienia Demonai.

,,Musisz podejmować ryzyko. To, co wydaje się niebezpieczne, na dłuższą metę może takie nie być."

Na ,,Króla Demona" trafiłam całkiem przypadkiem przeglądając spis wydanych książek przez wydawnictwo Galeria Książki. Pewna, że znajdę tam na pewno same dobre książki postanowiłam wybrać pierwszy wyświetlony tytuł i udać się do bibliotek z zamiarem wypożyczenia jej. Oczywiście jak to ja nie wyszłam z biblioteki z jedną książką tylko z kilkoma, przez co ,,Król Demon" sukcesywnie trafiał na koniec listy książek do przeczytania, aż do momentu kiedy okazało się, że nie mogę przedłużyć terminu książki i mam tydzień na jej przeczytanie. Przestraszona jej grubością oraz ilością czasu jaką mogę jej poświęcić byłam gotowa oddać ją nieprzeczytaną. Na szczęście szybko wybiłam sobie ten pomysł z głowy i w końcu sięgnęłam po nią. Teraz cieszę się, że jej nie oddałam, ponieważ mając za sobą stosy przeczytanej fantastyki, w których poznałam prze różne historie, gdzie bohaterowie byli naprawdę różni, nie raz miałam (nie) przyjemność spotkać się z magami, ale jeszcze nigdy w połączeniu z plemionami co mile mnie zaskoczyło. W końcu spotkałam coś ,,świeżego" i tajemniczego, gdzie nietuzinkowy świat jaki stworzyła Cinda Williams Chima pochłania czytelnika bez reszty. A wszystko to dzięki niespotykanemu klimatowi, zaskakującej akcji oraz barwnym bohaterom, których nie sposób zapomnieć, nawet jeśli na stronach powieści pojawili się tylko na moment.

Nie ukrywam, że najbardziej intrygującą historią jest owiana tajemnicą i pełna niespodzianek legenda o Królu Demonie, który jak się okazuje wcale nie był taki straszny jak go malują.

Autorka w przyjemny i ciekawy sposób zapoznaje czytelnika z otaczającym go światem, przedstawia bohaterów, a także opowiada niezbędne historię z nimi związane jednocześnie zaciekawiając czytelnika wciąż nieodkrytymi tajemnicami. Sama książka służy raczej jako wprowadzenie do intrygującego świata siedmiu królestw, gdzie poznajemy dwoje głównych bohaterów Raise oraz Hana i zapowiada wciągający ciąg dalszy.

Przyznam szczerze, że dużo ciekawiej czyta się rozdziały pisane z punktu widzenia Hana, ponieważ jest on nietypową i bardzo złożoną postacią. Z jednej strony zwyczajny złodziejaszek, z drugiej utalentowany siedemnastoletni chłopak, który dla swojej matki i małej siostry Marii jest gotów poświęcić wszystko, nawet życie. Na dodatek wszystkie najciekawsze momenty działy się właśnie w jego rozdziałach. Natomiast rozdziały z punktu widzenia Raisy wydawały się mnie mniej ciekawe ze względu chociażby na postać młodej następczyni, marzącej o byciu niczym legendarna Królowa Hanalea jednocześnie myśląc tylko o całusach z przystojnymi, zakazanymi chłopcami. Na szczęście z biegiem czasu nasza bohaterka dorasta i odkrywa, że świat to nie tylko drobne miłostki.

,,Nie możesz zakładać, że skoro Tobie niczego nie brakuje, to wszyscy są syci."

Pierwszy tom cyklu ,,Siedem królestw" to pozycja obowiązkowa na liście każdego szanującego się fana literatury fantastycznej, ponieważ oferuje niezapomnianą podróż po świecie magii i tajemniczych siedmiu królestwach, pozostawiając go z wielkim głodem wiedzy.

Aleksandra

*Wszystkie cytaty pochodzą z recenzowanej książki.

Król Demon to książka o przyjaźni, miłości i oczywiście walce o władzę królewską. Głównymi bohaterami jest następczyni tronu Fells Raisa i drobny złodziej Han Alister. Oboje są z dwóch różnych światów, ona bogata zamknięta w złotej klatce, on tak wolny że kłopoty same go odnajdują. Postać Hana bardziej przypadła mi do gustu, nie ma łatwego życia i zmienia się ono na jeszcze gorsze gdy w potyczce z synem Wielkiego Maga zdobywa potężny amulet.

Księżniczka Raisa czuje, że nic nie wie o swoich poddanych i tym co dzieje się w królestwie. Chcąc bliżej się temu przyjrzeć wyrusza pod przykrciem z zamku i ..... zostaje porwana przez Hana. Od tej pory ich losy się splatają.

Polecam książkę wszystkim lubiącym lekkie czytadełko ;) szybko się czyta, czasami jest przewidywalna, ale chętnie sięgne po kolejny tom.

Avatar użytkownika - aniaraven
aniaraven
Przeczytane:2014-11-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dziedziczka guślarzy
Cinda Williams Chima0
Okładka ksiązki - Dziedziczka guślarzy

Kruchy pokój między czarodziejami a pozostałymi gildiami (wojownikami, wróżbitami, zaklinaczami i guślarzami) wciąż wisi na włosku, a potężne siły wewnątrz...

Dziedzic wojowników
Cinda Williams Chima0
Okładka ksiązki - Dziedzic wojowników

Pewnego marcowego dnia Jack Swift, gimnazjalista z niewielkiego miasteczka, zapomina zażyć specyfik, który przyjmuje codziennie od najmłodszych lat. Szereg...