Dziedzic Smoka

Tom 3 cyklu Kroniki Dziedziców

Konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami, została skradziona i Trinity musi się przygotować na możliwy atak. Każdy robi to, co potrafi najlepiej: Seph monitoruje Wajdlotmury, Jack i Ellen szkolą armię duchów, nawet niemagiczni Will i Fitch podkładają miny wzdłuż muru obronnego. Jason Haley natomiast czuje się nikomu niepotrzebny. Może nie jest najpotężniejszym czarodziejem w Trinity, lecz gotów jest walczyć w obronie swoich przyjaciół.

Wszystko się zmienia, gdy Jason znajduje ukryty w jaskini potężny talizman - ogromny opal zwany Smoczym Sercem. Między kamieniem a chłopcem rodzi się niezwykła więź i Jason zaczyna wierzyć w to, że stać go na więcej, niż można by przypuszczać.

Kiedy dochodzi do decydującego starcia, w miasteczku, będącym niegdyś azylem dla obdarzonych mocą, rozpętuje się piekło. Mając tak wiele do stracenia, o co zechcą walczyć mieszkańcy Trinity i ile będą w stanie poświęcić?

Informacje dodatkowe o Dziedzic Smoka:

Dziedzic Smoka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ashka
Ashka
Przeczytane:2019-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Trzecia część lepsza od poprzednich!

Dzieje się więcej i na większą skalę, więcej jest też dramatyzmu. Wciąga, a dzięki rozdziałom nieco krótszym niż w poprzednich tomach, czyta się bardzo szybko.

Niestety przy takiej ilości bohaterów niektórzy byli nieco pomijani lub nie robili niczego istotnego. Jason mnie wkurzał. Starał się coś robić, a tylko przeszkadzał.

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2018-05-18, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2018, 12 książek 2018,
Dziedzic wojowników
Cinda Williams Chima0
Okładka ksiązki - Dziedzic wojowników

Pewnego marcowego dnia Jack Swift, gimnazjalista z niewielkiego miasteczka, zapomina zażyć specyfik, który przyjmuje codziennie od najmłodszych lat. Szereg...

Król demon
Cinda Williams Chima0
Okładka ksiązki - Król demon

W Fellsmarchu nastały ciężkie czasy. Han Alister, do niedawna złodziej, zrobi niemal wszystko, by utrzymać siebie, matkę i siostrę Mari. Jak na ironię...