Moje zęby

Właśnie zaczął ci się chwiać twój pierwszy mleczny ząbek? Nie martw się! około szóstego roku życia u każdego dziecka wypadają mleczaki. Dlaczego tak się dzieje? Ta książeczka w obrazowy i zrozumiały sposób odpowiada na pytania najczęściej zadawane przez dzieci.

Informacje dodatkowe o Moje zęby:

Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7167-548-5
Tytuł oryginału: Das Wackelzahnbuch
Język oryginału: niemiecki

Kup książkę Moje zęby

Moje zęby - opinie o książce

Avatar użytkownika - yerba
yerba
Przeczytane:2010-07-09,
Ksiażka może i dla maluchów, ale ilu ona zainteresuje? Czy ktoś uważa że dzieci interesuje to, dlaczego wyrastają i wypadają mleczaki? Jako pedagog nie sądzę, aby tak było.
Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-07-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Od najmłodszych lat przekazuję dzieciom wiedzę na temat higieny zębow, która ważna jest każdego dnia. Ta książka zawiera mnóstwo wiedzy, przede wszystkim pozwala zrozumieć, dlaczego zęby atakują bakterie, to szczególnie interesuje mojego pięciolatka. W wydaniu są ruchome elementy, które zachęcą do czytania, jest też lusterko i pudełko, które przyda się w momencie, gdy wypadnie pierwszy mleczak.

Przyjrzymy się bliżej budowie zębów, ich rodzajom, dlaczego muszą wypaść i po co nam nowi "zastępcy" mleczaków. Pomysłowo przedstawiono to, co dzieci interesuje: ruszający się ząb, co ciekawe, wcale nie musi to boleć.

Jeśli wybieracie się na pierwszą wizytę do dentysty to dowiecie się tutaj też sporo o sugestiach, o czym trzeba pamiętać, czego oczekiwać i w jakim wieku się tam wybrać. To jedynie namiastka tego, o czym przeczytacie. Zachęcam do lektury.

Fragmenty o bezzębnych bobaskach bardzo cieszyły mojego syna, bo porównywał, o ile więcej ma zębów od swojej młodszej siostry.

To wspaniała książka, a jej zawartość była również konsultowana przez autorkę ze specjalistami. Atutem są pogrubione strony, które pozwolą na wielokrotne czytanie. Grafika jest piękna, barwna, z domieszką dobrego humoru, na pewno z treści będzie zadowolonych wielu kilkulatków.