Mów mi Brooklyn

Eduardo Lago (1954). Spędziwszy większość życia w Madrycie, przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie mieszka prawie od dwudziestu lat. Współpracownik wielu hiszpańskich środków przekazu, w 2001 roku otrzymał Nagrodę Krytyki Literackiej Bartolomé Marcha za studium na temat przekładów Ulisesa Jamesa Joyce'a na język hiszpański. Doktoryzował się z literatury na New York University i jest profesorem prestiżowego uniwersytetu Sarah Lawrence. Na imię mi Brooklyn jest jego pierwszą powieścią. Dziennikarz New York Post otrzymuje wiadomość, że jego przyjaciel, Gal Ackerman, straszy od niego o dwadzieścia pięć lat, nie żyje. Fakt ten obliguje go do spełnienia niepisanej umowy: poskładać z setek pozostawionych przez Ackermana w jednym z brooklyńskich moteli zeszytów niedokończoną powieść. Niespełnionym pragnieniem ich autora było dotarcie z nią do jedynej czytelniczki, Nadii Orłow, o której od lat nikt nie miał żadnych wieści. Na imię mi Brooklyn jest historią o miłości, przyjaźni i samotności, a także kroniką życiowej drogi, pełnej skreśleń i olśnień. Coney Island, Toskania, palacze opium w Chinatown, madrycki bar w dzielnicy Cuatro Caminos w czasie wojny domowej czy stacja benzynowa, na której czarny, niewidomy starzec zarabia na życie recytując na pamięć Biblię, to tylko niektóre scenerie, w jakich rozgrywa się akcja Na imię mi Brooklyn. Różne wątki zbiegają się nieustannie w marynarskim barze, gdzie narratorzy nadają formę powieści, będącej pieśnią pochwalną na cześć tajemnicy i siły pisanego słowa, powieści, która zadziwia i fascynuje czytelnika od pierwszej strony. Na imię mi Brooklyn jest ambitną powieścią o przyjaźni, miłości i lojalności, w której historia konstruowana jest jak w kalejdoskopie. To niesłychany krok milowy w historii hiszpańskiego powieściopisarstwa.

Informacje dodatkowe o Mów mi Brooklyn:

Wydawnictwo: Muza