Niewidzialne

Kryminał z wątkiem fantastycznym.

Zagadka morderstw w Teksasie.

Powieść „Niewidzialne” to historia tajemniczych morderstw, których ofiary łączyły niezwykłe zdolności ponadnaturalne.

San Antonio to miasto, które było świadkiem dramatycznej historii Teksasu, i które licznie odwiedzają turyści, a także uczestnicy rodeo. W jednym z tamtejszych zajazdów w tajemniczych okolicznościach znikają młode kobiety. Wynajęty przez jedną z przyjezdnych kobiet pokój – cały we krwi – nasuwa myśl o morderstwie, ale ciała ofiary nie ma…

Do miasta przyjeżdża agent FBI, aby zorganizować specjalną grupę dochodzeniową. Do współpracy zaprasza wybitnych specjalistów kryminologów, a także Kelsey O’Brien, pełniącą funkcję szeryfa federalnego, oraz Logana Raintree, miejscowego rangera. Tych dwoje charakteryzuje nie tylko dogłębna znajomość policyjnego fachu i potrzebny w tej pracy instynkt, ale też niezwykła, choć skrywana umiejętność nawiązywania kontaktu ze zmarłymi.

Ekipa śledcza odkrywa szczątki kilku młodych ofiar, za każdym razem starannie ukrytych na terenie miasta. Okazuje się, że wszystkie kobiety interesowały się czarną magią, niektóre z nich uważały się za wróżki, inne przypisywały sobie zdolności telepatyczne. Działający ramię w ramię Kelsey i Logan znajdują potwierdzenie przypuszczenia, że w San Antonio nieszczęsne ofiary nie zjawiły się przypadkowo. Wygląda na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca o bardzo tajemniczych zdolnościach.

Informacje dodatkowe o Niewidzialne:

Niewidzialne - opinie o książce

Avatar użytkownika - MrsBookBook
MrsBookBook
Przeczytane:2018-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam na półce,

Do San Antonio przyjeżdżają kobiety w poszukiwaniu przygody bądź też pracy i nagle ślad po nich ginie. Do zjawiskowego zaginięcia dochodzi w Longhorn In&Saloon, dawnym zajeździe. W jednym z pokoi są ślady krwi, lecz co dziwne nigdzie nie ma ciała ofiary.

Sprawą zajmuje się FBI, którzy korzystają z pomocy Kelsey O'Brien oraz miejscowego rangera Longana Raintree. Tych dwoje łączy nie tylko zamiłowanie do pracy, lecz także niezwykła umiejętność nawiązywania kontaktów ze zmarłymi.

Kelsey i Logan znajdują szczątki młodych kobiet. Zidentyfikowanie ofiar nie jest łatwe, lecz śledczym udaje się ustalić ich tożsamość. Główni bohaterowie znajdują elementy, które łączą wszystkie kobiety, co potwierdza ich przypuszczenia, iż ofiary nie były przypadkowe. Czym kieruje się seryjny morderca?

Całą książkę czytałam z zapartym tchem. W każdym rozdziale działo się coś takiego, co nie pozwalało odłożyć książki. Polecam wszystkim, którzy lubią kryminały.

Avatar użytkownika - GosiaK
GosiaK
Przeczytane:2015-01-24, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2015,
W San Antonio w niewyjaśnionych okolicznościach giną kobiety. Czy możliwe, że stoi za tym jeden sprawca? A może to tylko zbiegi okoliczności? Do pracy nad sprawą zostają zaproszone osoby z dodatkowymi talentami. Przecież łatwiej spytać ducha o to jak zginął, niż tworzyć spekulacje. I co tak naprawdę mają wspólnego ptaki, zabytkowy hotel, duchy i zagubiony przed laty klejnot. A to wszystko okraszone lekcja historii i romansem głównych bohaterów. To nie może się nie udać. A jednak. Sposób podania spowodował u mnie niestrawność. Mimo, że sama historia ciekawa i do połowy nie miałam pojęcia, kto w tej historii jest czarnym bohaterem, jednak przez książkę przebrnęłam z trudem. Miałam wrażenie, że autorka nie do końca wiedziała jak to wszystko złożyć w całość, a książkę pisała na siłę. Dialogi sztuczne, słowa często rzucane nie wiadomo, po co, historia Teksasu, mimo, że ciekawa pojawiała się w dialogach bez przyczyny. Romans bohaterów, moim zdaniem tez nic nie wniósł do historii. Nie wiem, może Heather Graham ma taki styl, może to wina fatalnego tłumaczenia, może to kiepska książka, a może to po prostu nie dla mnie.
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2014-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Bardzo dobry kryminał, osadzony w czasach współczesnych, w San Antonio. Wyjątkowi stróże prawa prowadzą śledztwo w sprawie zaginięć i śmierci kilku nieznanych kobiet. Duchy przeszłości, seryjny morderca, parapsychologia i miłość razem sprawiają, że książka Heather Graham wciąga momentalnie i nie pozwala się od siebie oderwać. Świetnie napisana, w trochę jak dla mnie filmowym klimacie, do ostatniej strony nie pozwala się domyślić kto zabił. Polecam. Na pewno sięgnę po następną książkę tej autorki.
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-03-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,
"Niewidzialne" - kryminał z wątkiem nadprzyrodzonym

"Niewidzialne" Heather Graham to lekki kryminał z wątkiem romansowym i elementami nadprzyrodzonymi. W powieści zostaje przemycony także kawałek historii stanu Teksas.

Stan Teksas jest miejscem, które ma dość burzliwą historię. W XVI wieku był hiszpańską posiadłością. W 1821 roku stał się prowincją Meksyku, jednak przyznano mu autonomię lokalną. Jednak ten status nie do końca podobał się mieszkańcom, dlatego w 1836 roku ogłosili powstanie Republiki Teksasu. Doprowadziło to do konfliktu zbrojnego, z którego najbardziej dramatycznym epizodem powstania stała się bitwa o Alamo (na terenie San Antonio). Wspominam o tym dlatego, że akcja "Niewidzialnych" Heather Graham rozgrywa się właśnie w mieście San Antonio, które kryje w sobie niejedną tajemnicę.

Po ponad 100 latach miasto San Antonio przeżywa kolejny koszmar. Nieznany sprawca podrzuca zmasakrowane ciała młodych kobiet, które zostały uznane za zaginione. Jedno jest pewne, ofiary tuż przed śmiercią odwiedziły okoliczny fort Alamo. W dodatku w zajeździe Longhorn Inn and Saloon w pokoju 207 dzieją się dziwne rzeczy i prawdopodobnie ma to związek z miejscową legendą o tragicznej śmierci Rose Langley...

Agent FBI, Jackson Crow, postanawia stworzyć specjalną jednostkę dochodzeniową, która ma za zadanie rozwiązanie zagadki tajemniczych śmierci tych kobiet. Zaprasza do współpracy Logana Raintree, miejscowego rangera oraz Kelsey O’Brien, pełniącą funkcję szeryfa federalnego, którą ściąga aż z Florydy. Łączy ich nie tylko znajomość policyjnego fachu, lecz także niezwykła umiejętność dostrzegania duchów i rozmowy z nimi. Powoli dołączają do nich kolejni członkowie tego niecodziennego zespołu, a każdy z nich ma inne, już bardziej przyziemne, zalety. Czy uda im się powstrzymać mordercę i uratować kolejne ofiary?

"Niewidzialne" to lekki kryminał z wątkiem nadprzyrodzonym. Kelsey i Logan potrafią nawiązywać kontakty ze zmarłymi. Wpływa to w dużym stopniu na metody prowadzenia śledztwa, które posuwa się do przody dzięki pomocy duchów oraz... ptaków, krążących nad bohaterami niczym w filmie Hitchcocka. Co więcej, wskazówki pojawiają się zarówno na jawie jak i we śnie.

Jak na kobiecy kryminał przystało, książka zawiera także wątek romansowy, który jest trochę przewidywalny. Od początku widać, że między Kelsey a Loganem zaczyna coś się dziać. Na szczęście romans nie jest dominujący, to raczej dodatek do fabuły.

Powieść obfituje w nagłe zwroty akcji, które diametralnie zmieniają sytuację. Heather Graham umiejętnie dozuje informacje i zostawia kilka asów na koniec. Dużym plusem jest właśnie zaskakujące zakończenie, którego się nie domyśliłam. Spodobało mi się także wplecenie przez autorkę historii Teksasu oraz wyjaśnienie idei formacji rangerów, którzy strzegli granic z Kanadą.

Polecam tę powieść miłośnikom lekkich kryminałów z wątkiem romansowym oraz elementami nadprzyrodzonymi.

Sprawą zajmuje się agentka FBI Kelsey O'Brien oraz miejscowy ranger Longan Raintree.
Oboje posiadają nadzwyczajne zdolności np: potrafią rozmawiać z duchami.  To z całą pewnością nieco pomoże w rozwiązaniu tej sprawy.Szybko udaje im się powiązać morderstwa.
Nie było dla mnie zaskoczeniem, że ta dwójka zbliżyła się do siebie.

Avatar użytkownika - wiesia884
wiesia884
Przeczytane:2022-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,
Wyspa
Heather Graham0
Okładka ksiązki - Wyspa

Beth wiele obiecuje sobie po weekendzie, na który wybiera się z bratem, bratanicą oraz jej koleżanką. Długo planowany rejs jachtem na malowniczą turystyczną...

Zabójczy wdzięk
Heather Graham0
Okładka ksiązki - Zabójczy wdzięk

Madison jako dziecko stała się prawie naocznym świadkiem brutalnego morderstwa, którego padła ofiarą jej sławna matka. Dziewczynka, choć nie poznała twarzy...

Forget Me Not
Julie Soto