Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej

Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej wykracza swoją zawartością poza tradycyjne wydawnictwa tego typu: oprócz haseł poświęconych ikonografii oraz objaśnieniom terminów z zakresu architektury, sztuk plastycznych i rzemiosła artystycznego zawiera również syntetyczne omówienia sztuki różnych epok, kontynentów i miast, dziedzictwa artystycznego tych wspólnot zakonnych i zgromadzeń, które poprzez swoją działalność odcisnęły znaczące piętno na rozwoju sztuki i architektury nie tylko europejskiej, a także hasła dotyczące bardziej szczegółowych, a niezwykle ważnych zagadnień, jak np. proces kształtowania się bazyliki chrześcijańskiej, sztuka reformy katolickiej i protestanckiej, początki i rozwój paleografii oraz archeologii chrześcijańskiej czy problemy związane z konserwacją i przystosowaniem liturgicznym świątyń. Cennym uzupełnieniem owych haseł są ilustracje i rysunki publikowane w tekście oraz zdjęcia prezentowane aż na stu dwudziestu stronach.

Odbiorcy:
- wszyscy, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę z zakresu historii sztuki i kultury chrześcijańskiej
- uczniowie, studenci i osoby profesjonalnie zajmujące się zarówno sztuką, jak i historią chrześcijaństwa.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- to niezwykle cenny przewodnik po wielowiekowym dziedzictwie chrześcijańskiej kultury, które w znacznej mierze jest tożsame z historią i sztuką świata zachodniego
- przywołując wiele przykładów dzieł sztuki, przybliża specyfikę obrazów, symboli i znaków, które są właściwie wszechobecne w naszym kręgu kulturowym
- zebrany w jednym tomie ogrom informacji, rzetelnie opracowanych i atrakcyjnie zilustrowanych.

Informacje dodatkowe o Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-04-10
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
ISBN: 978-83-7442-051-8

Kup książkę Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej

Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej - opinie o książce

500 baskets. A Celebration of the Basketmaker`s Art
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - 500 baskets. A Celebration of the Basketmaker`s Art

Embracing a breathtaking range of new techniques, styles, and materials, beautiful basketry offers more options than ever before. And these 500 exquisite...

Pedagogika kultury Tom IV
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Pedagogika kultury Tom IV

Spis treści:Od redakcji …7Teksty źródłoweJohann Friedrich Herbart – Estetyczne przedstawienie świata jako główne zajęcie wychowania (przekład...