Pocztówkowi zabójcy

W europejskich stolicach dochodzi do serii brutalnych zabójstw, których ofiarami padają podróżujące po kontynencie młode pary. Przed każdą zbrodnią do dziennikarza miejscowej gazety przychodzi wysłana przez zabójców pocztówka z cytatem z Szekspira. W Sztokholmie jej adresatką jest Dessie Larsson, researcherka z redakcji „Aftonposten”. Wkrótce kontaktuje się z nią Jacob Kanon, nowojorski policjant, ścigający przestępców na własną ręką, którego córka zginęła jako jedna z pierwszych. Tymczasem w sztokholmskim Grand Hotelu zostają znalezione kolejne ofiary. Kamery monitoringu rejestrują twarze kobiety i mężczyzny, którzy jako ostatni odwiedzili Duńczyków w hotelowym pokoju. Czy to właśnie oni są pocztówkowymi zabójcami? Sztokholmska policja i prokuratura są bezradne. Odpowiedzi będzie szukać szwedzka dziennikarka i nowojorski policjant.

Informacje dodatkowe o Pocztówkowi zabójcy:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2012-02-06

Kup książkę Pocztówkowi zabójcy

Pocztówkowi zabójcy - opinie o książce

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2015-02-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015 rok,
Bardzo dobry kryminał. Para seryjnych zabójców grasuje na terenie całej Europy, zabijając młode pary, robiąc im zdjęcia i informując o tym dziennikarzy. Dessie, dziennikarka ze Sztokholmu, dostąpiła tego wątpliwego "zaszczytu" i otrzymała pocztówkę i zdjęcie morderstwa ze swojego miasta. Policjant z USA, Jacob przyjeżdża do Sztokholmu i stara się włączyć do prowadzonego śledztwa. Kieruje nim osobista zemsta - jedną z ofiar zabójców została jego córka. Dessie i Jacob starają się odnaleźć, a potem udowodnić winę zabójców, którzy jak się okazuje mają bardziej kolorową przeszłość niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Szybka i wartka akcja, ciekawa fabuła, piękne miasta Europy zapewniają wciągającą lekturę. Polecam!
Avatar użytkownika - madwoman
madwoman
Przeczytane:2013-05-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2013,
Mimo, że od samego początku znamy sprawców morderstw dokonywanych w różnych częściach Europy, to i tak do samego końca rozwikłania zagadki sami zastanawiamy się w jaki sposób dokonują oni tych czynów, skoro mają niepodważalne alibi. Niesamowicie dobry pomysł z jeszcze doskonalszą realizacją.
Avatar użytkownika - ilonar2301
ilonar2301