Quantcast

Przerażający morderca poluje na nowożeńców! Czy ktoś go powstrzyma? - Sztuka zbrodni

Data: 2023-01-17 12:49:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Wkrótce na TV Puls wyemitowana zostanie Sztuka zbrodni, słynna adaptacja książkowego kryminału, prezentującego niezwykłego mordercę, który zdecydował się polować jedynie na nowożeńców, realizując swoją przerażającą żądzę. Jego tropem podąży poszukujący prawdy oraz ukarania sprawy ojciec jednej z ofiar...

Obrazek w treści 

Sztuka zbrodni to międzynarodowy film sensacyjny z 2020 roku w reżyserii Danisa Tanovicia.

Sztuka zbrodni – opis

O czym jest Sztuka zbrodni? Córka detektywa Jacoba Kanona ze świeżo poślubionym mężem udaje się do Londynu, gdzie wspólnie mają spędzić udanie miesiąc miodowy. Do Nowego Jorku wkrótce zatelefonują służby informujący jej ojca o fakcie śmierci ukochanej dziewczynki. Mężczyzna rozpoznaje w kostnicy swoich bliskich, pogrążając się w żalu i niezrozumieniu, czego doszło do takiej tragedii.

Po zebraniu się w sobie postanawia samodzielnie zabrać się za śledztwo, z pomocą którego odkrywa, że sprawa może dotyczyć sadystycznego seryjnego złoczyńcy, który upolował sobie nowożeńców z całego świata.

Czytaj również: "Izabela, królowa Hiszpanii". Co wydarzy się w 30 i 31 odcinku nowego hiszpańskiego serialu na antenie stacji TVP 2?

Tajemnicze pocztówki prowadzą Kanona do Szwecji, gdzie poznaje Dessie Leonard, z którą próbuje odnaleźć kolejne tropy. W ten sposób w kolejnych europejskich miastach odkrywa liczne wskazówki oraz ofiary szalonego mordercy...

Sztuka zbrodni – obsada 

Kto wystąpił w Sztuka zbrodni? Na czele obsady aktorskiej stanęli doświadczeni Famke Janssen oraz twarz całego projektu Jeffrey Dean Morgan, którzy stworzyli świetne filmowe małżeństwo, kreując 

Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - co wydarzy się w 8 i 9 odcinku serialu TVP 1?

W filmie wystąpili również Cush Jumbo, Steven MacKintosh, Naomi Battrick, Denis O'Hare czy Joachim Król.

Sztuka zbrodni – gdzie obejrzeć?

Telewizyjna emisja Sztuka zbrodni zaplanowana została na wtorek, 17 stycznia 2023 roku o godzinie 20:00 na TV Puls. W nocy w poniedziałek, 23 stycznia o godzinie 1:00 będzie można nadrobić tytuł na tej samej antenie.  

Czytaj również: Wspaniałe stulecie: sułtan Sulejman posądza syna, księcia Mustafę o bunt. Co wydarzy się w 192 i 193 odcinku serialu?

Produkcję w Polsce zobaczyć możemy za pośrednictwem platform VOD oraz usługi Amazon Prime Video.

Sztuka zbrodni – opinie

W wielu miejscach dostrzec możemy, że Sztuka zbrodni z jednej strony cieszy się sporym szacunkiem i sympatią widzów, a z drugiej nie brakuje także mocno krytycznych ocen wytykających liczne niedociągnięcia oraz niezrozumiałe rozwiązania, słabo wyglądające szczególnie względem książkowego pierwowzoru.

Czytaj również: Akacjowa 38 - Co zdarzy się w 7 i 8 odcinku nowego, hiszpańskiego serialu, emitowanego na antenie TVP 2?

Sztuka zbrodni – książka

Scenariusz cenionego filmu Sztuka zbrodni bazuje na równie znanej na świecie powieści Pocztówkowi zabójcy, autorstwa duetu James Patterson i Lisa Marklund, prezentującą jeszcze bardziej szczegółowe spojrzenie na postać Jacoba Kanona oraz jego ofiary. Publikację wydało wydawnictwo Albatros.

Powieść Pocztówkowi zabójcy kupić można poniżej:

Tagi: filmy sensacyjne, ekranizacje książek, adaptacje, thrillery,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pocztówkowi zabójcy
James Patterson, Lisa Marklund2
Okładka książki - Pocztówkowi zabójcy

W europejskich stolicach dochodzi do serii brutalnych zabójstw, których ofiarami padają podróżujące po kontynencie młode pary. Przed każdą zbrodnią do...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje