Pod nocnym niebem

Czy sny mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie?

Gdy Jude była dzieckiem, dręczył ją stale powracający koszmar. Ten sam sen nawiedza teraz jej sześcioletnią siostrzenicę Summer. Jude zatrudniona w domu aukcyjnym Beecham's odnosi zawodowe sukcesy w życiu prywatnym bezskutecznie usiłuje dojść do siebie po śmierci męża. Gdy zostanie poproszona o wycenę kolekcji rękopisów i naukowych przyrządów, należących niegdyś do Anthony'ego Wickhama, osiemnastowiecznego astronoma i samotnika, skwapliwie skorzysta z okazji, by wyrwać się z Londynu do urzekającego hrabstwa Norfolk - do miejsc, w których dorastała. W miarę poznawania tragicznej historii Anthony'ego Wickhama, Jude odkrywa niebezpieczne powiązania przeszłości z teraźniejszością.

To najlepsza powieść autorki! Doskonała proza, misternie splecione wątki, niesamowite historie i opowieść o miłości!
"Daily Mirror"

Rachel Hore przez wiele lat pracowała w londyńskich wydawnictwach, zanim prze- prowadziła się z rodziną do hrabstwa Norfolk, gdzie obecnie naucza sztuki edytorskiej na Uniwersytecie Wschodniej Anglii. Jej mężem jest pisarz D.J. Taylor. Mają trzech synów.

Informacje dodatkowe o Pod nocnym niebem:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-03-13
ISBN: 978-83-7839-075-6

Kup książkę Pod nocnym niebem

Pod nocnym niebem - opinie o książce

Niesamowita! Dawno już nie czytałam tak dobrze skonstruowanej historii, naszpikowanej wręcz tajemnicami odkrywanymi stopniowo-tak żeby się nimi delektować ;) odrobina "gwiezdnej magii" dodaje charakteru owym tajemnicom w bardzo subtelny sposób. Gorąco polecam!
Koszmar z dzieciństwa ponownie nawiedza Jude. Telefon z pracy natomiast wzywa ją do Norfolk, do miasta, w którym wychowywała się jej babcia. Bohaterka poznaje historię właściciela kolekcji książek, okazuje się, że jej rodzina ma powiązania z miejscem zwanym folly. Dowiaduje się także, że teraz także pewien sen, taki sam jak jej, nawiedza jej siostrzenicę, małą Summer. Czy sny mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie? Czy przeszłość może wpływać na teraźniejszość? Wraz z rozwojem fabuły ożywają ludzie: astronom, dziewczynka Esther nieznająca swojego pochodzenia, znika tym samym zasłona między przeszłością a teraźniejszością. Jude, odgrzebuje dawne historie, poszukuje prawdy o ludziach, którzy kiedyś tam mieszkali. Kim byli? Co się z nimi stało? Pisarka w tej historii ukazała także rodzinne, siostrzane relacje, które grzęzną w plątaninie oskarżeń i pretensji, niektórych dręczy poczucie winy poprzez ukrywanie prawdy. A podobne losy mogą zbliżyć ludzi. Pojawia się też bardzo subtelny wątek miłosny. Większość książki napisana jest przystępnym językiem, wyjątkiem są zapiski z pamiętnika- starodawna składnia i styl może lekko nudzić. ,,Pod nocnym niebem" to rodzinna powieść obyczajowa, którą buduje spory łańcuch zbiegów okoliczności, pewna nuta przeznaczenia. Znajdziecie tutaj historię dziedzictwa, długofalowe konsekwencje tragedii z przeszłości, sporo tajemnic dawnych i współczesnych oraz refleksję, że czasami ze smutnych wydarzeń mogą wyniknąć te radosne.
Bardzo fajna, wciągająca książka, pełna tajemnic, które odkrywa krok po kroku główna bohaterka. Przy okazji dowiaduje się wiele o własnym pochodzeniu..... polecam
Avatar użytkownika - Antosia
Przeczytane:2012-08-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Okruchy przeszłości
Rachel Hore0
Okładka ksiązki - Okruchy przeszłości

Na wystawie w starej pracowni witraży Minster Glass w Londynie wisi popękany anioł ze szkła. Tak jak on, życie właścicieli pracowni także jest pełne rys...