Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem

Data wydania: 2017-02-15
ISBN: 978-83-240-3731-5
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem
Odkryj potęgę KIEDY Podejmuj właściwe decyzje we właściwym czasie O której organizować burzę mózgu, aby nie była burzą w mózgu? Czy najlepszy czas na prośbę o podwyżkę zależy od faz Księżyca? Seks tylko przed snem, a fitness o poranku? I o której trzeba iść spać, żeby w końcu się wyspać? Na te pytania odpowie ci twój zegar biologiczny Ludzie wcale nie dzielą się na SOWY i SKOWRONKI! Ta książka całkowicie zmieni twój sposób myślenia. Dowiedz się, którym typem jesteś: DELFINEM, LWEM, NIEDŹWIEDZIEM CZY WILKIEM?Wiedza o twoim naturalnym zegarze biologicznym sprawi, że poznasz swój idealny moment. Na regenerujący sen, udany trening, kreatywne myślenie, a nawet podwyżkę i seks… Wystarczą drobne zmiany w planie dnia, by w pełni uwolnić swój potencjał. Nie musisz zmieniać tego, CO i JAK robić. Kluczem do sukcesu jest KIEDY. Ta książka sprawi, że odnajdziesz swój własny rytm. Doktor Michael Breus jest chronobiologiem i psychologiem klinicznym. Dzięki codziennej pracy z pacjentami stworzył przełomową teorię chronotypów. Jest autorem zaskakująco prostego i skutecznego programu, który prowadzi do synchronizacji rytmu życia z wewnętrznym zegarem biologicznym.
Recenzja
Scathach Linia koment
Przeczytane:2017-03-07, Na półkach: Przeczytałem,

Potęga kiedy. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem Michaela Breusa to książka chronobiologa i psychologa klinicznego, mająca na celu poprawienie jakości życia poprzez synchronizację rytmu naszej pracy z wewnętrznym zegarem biologicznym.

Właściwą część publikacji otwiera test pozwalający upewnić się, którym typem jesteśmy: delfinami, lwami, niedźwiedziami czy wilkami. Dopiero poznanie swojej właściwej natury jest szansą na dalsze działanie

Emilly26 plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-03-11, Na półkach: Przeczytałem,

Idealna znajomość psychologii pacjenta pozwoliła dr Michaelowi Breusowi skonstruować zarys własnego doświadczenia i przedstawić go w tej oto w autorskim poradniku. Uśmiech doktora , który zamieszczony jest na końcu okładki przekonuje ,że można spróbować zmienić swoje życie. Autor nie zapomina w swoim poradniku o osobach , które posiadają problemy żyjąc swoim naturalnym rytmem.

Poradnik Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem składa się 16 rozdziałów podzielonych na 3 części:

I cześć: Chronotypy

II część: Najlepsza pora na …

III część: Pora „kiedy” w życiu

Właściwie jest jeden z najlepszych poradników,z którym miałam się okazję się zapoznać, ponieważ przekaz jej był zrozumiały dla mnie jako czytelnika. Wiele informacji zawartych w poradniku zgadza się z rytmem naszego życia, gdyż nasz zegar biologiczny funkcjonuje za szybko, a porady udzielone przez dr Breusa stanowią cenną wskazówkę jak mamy żyć i cieszyć się życiem, jak jeść, spać, zadbać o zdrowie , aktywność, kreatywność.

Spodobało mi się to z jaką dokładnością występuje tutaj podejście do każdego zagadnienia zawartego w poradniku. Umiejętność posiadania wiedzy zawodowej doktora Breusa pozwoliła mu zwrócić uwagę na istotne mechanizmy funkcjonowania pacjenta. Podoba mi się to w tej książce, że każdy przypadek jest konsultowany z innymi lekarzami medycznie w specjalizacji jaką zajmuje się dr Breus – psychologia kliniczna.

Warto jest zwrócić uwagę na każdy przedstawiony w poradniku rozdział ze względu na to, że:

W pierwszym rozdziale części została pozytywnie ujęta psychologia osobowości na podstawie podziałów chronotypów, do których zaliczamy: delfina, lwa, niedźwiedzia, wilka. Opis modelowego dnia jest treścią tej części rozdziału.

II część poradnika dotyczy zapoznania jaką porą wybrać na funkcjonowanie życia. Do każdego z umieszczonej w tej części rozdziałów jest podsumowanie, które zostało w interesujący sposób opracowane.

III część dotyczy opisu zegara biologicznego, a pory roku oraz zegar biologicznego, a zegara biologicznego, a wieku i związanymi z tym tematem zagadnieniami.

Poradnik ten został napisany przez autora medycznym językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika. Tekst umieszczony w poradniku jest czytelny, grafika tabelek i stron została opracowana starannie, występują podkreślenia po zakończeniu tekstu. Zawiera 448 stron, oprawa miękka, z ciekawym widniejącym po lewej stronie zegarem biologicznego napisem Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem.

Polecam przeczytać ten poradnik wydany przez Wydawnictwo Znak.

evkowe Linia koment
Przeczytane:2017-02-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,