OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem

Ocena ( 4 osoby )
5.2
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-02-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-3731-5
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem
Odkryj potęgę KIEDY Podejmuj właściwe decyzje we właściwym czasie O której organizować burzę mózgu, aby nie była burzą w mózgu? Czy najlepszy czas na prośbę o podwyżkę zależy od faz Księżyca? Seks tylko przed snem, a fitness o poranku? I o której trzeba iść spać, żeby w końcu się wyspać? Na te pytania odpowie ci twój zegar biologiczny Ludzie wcale nie dzielą się na SOWY i SKOWRONKI! Ta książka całkowicie zmieni twój sposób myślenia. Dowiedz się, którym typem jesteś: DELFINEM, LWEM, NIEDŹWIEDZIEM CZY WILKIEM?Wiedza o twoim naturalnym zegarze biologicznym sprawi, że poznasz swój idealny moment. Na regenerujący sen, udany trening, kreatywne myślenie, a nawet podwyżkę i seks… Wystarczą drobne zmiany w planie dnia, by w pełni uwolnić swój potencjał. Nie musisz zmieniać tego, CO i JAK robić. Kluczem do sukcesu jest KIEDY. Ta książka sprawi, że odnajdziesz swój własny rytm. Doktor Michael Breus jest chronobiologiem i psychologiem klinicznym. Dzięki codziennej pracy z pacjentami stworzył przełomową teorię chronotypów. Jest autorem zaskakująco prostego i skutecznego programu, który prowadzi do synchronizacji rytmu życia z wewnętrznym zegarem biologicznym.
Recenzja
Scathach Linia koment
Przeczytane:2017-03-07, Na półkach: Przeczytałem,

Potęga kiedy. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem Michaela Breusa to książka chronobiologa i psychologa klinicznego, mająca na celu poprawienie jakości życia poprzez synchronizację rytmu naszej pracy z wewnętrznym zegarem biologicznym.

 

Właściwą część publikacji otwiera test pozwalający upewnić się, którym typem jesteśmy: delfinami, lwami, niedźwiedziami czy wilkami. Dopiero poznanie swojej właściwej natury jest szansą na dalsze działanie

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
KuLtUrAlNiEbp plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-04-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Książka Potęga KIEDY to bardzo obszerny zapis psychologicznego aspektu życia, dotyczący funkcjonowania organizmu człowieka w zgodzie z jego naturalnym rytmem biologicznym. Ten swoisty poradnik podzielony został na trzy zasadnicze części.
W części pierwszej autor charakteryzuje poszczególne chronotypy - delfin, niedźwiedź, lew, wilk. Dzięki dokładnym testom, które czytelnik rozwiązuje, można dowiedzieć się ku jakiemu typowi się skłaniamy. Jakie "zwierzę" nas w jakiś sposób definiuje.
Kolejna część - równie rozbudowana - to opis różnych sfer życia człowieka pod względem synchronizacji określonych czynności i zachowań z naturalnym rytmem biologicznym, przypisanym do danego chronotypu.
Mamy tu więc sugestie kiedy jest najlepsza pora np. na spanie, aktywność fizyczną, posiłki, zadbanie o zdrowie, badania, uczenie się, na zapamiętywanie, kreatywność, zabawę i pracę.
Ostatnia część stanowi niejako podsumowanie całej treści. Takie kompendium wiedzy na dany temat. Dodatkowo graficznie przedstawione zostały tu przykładowe zegary biologiczne dla "delfina", "niedźwiedzia", "lwa", czy "wilka". Zaznaczyć przy tym należy, że każdy człowiek ma swój niepowtarzalny i autonomiczny zegar biologiczny, który jest warunkowany i spójny z naszym DNA. Cała rzecz w tym, aby teraz umieć synchronizować ten wewnętrzny zegar z naszym codziennym rytmem życia. Cywilizacja bowiem w dużym stopniu zweryfikowała pewne zmiany w systemie dobowym organizmu człowieka - pewne destrukcyjne zmiany. Dlaczego? I jaki niszczący okazał się w tym względzie rozwój szybkiego transportu, czy wynalezienie żarówki? Przeczytajcie sami. Dowiecie się też czym jest prawdziwy chronosynchronizm i co może rozregulować nasze wewnętrzne poczucie czasu.
Emilly26 plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-03-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem," Chcę przeczytać 26 książki w 2017 roku",

 


Idealna znajomość psychologii pacjenta pozwoliła dr Michaelowi Breusowi skonstruować zarys własnego doświadczenia i przedstawić go w tej oto w autorskim poradniku. Uśmiech doktora , który zamieszczony jest na końcu okładki przekonuje ,że można spróbować zmienić swoje życie. Autor nie zapomina w swoim poradniku o osobach , które posiadają problemy żyjąc swoim naturalnym rytmem.

Poradnik Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem składa się 16 rozdziałów podzielonych na 3 części:

I cześć: Chronotypy

II część: Najlepsza pora na ...

III część: Pora ,,kiedy" w życiu

Właściwie jest jeden z najlepszych poradników,z którym miałam się okazję się zapoznać, ponieważ przekaz jej był zrozumiały dla mnie jako czytelnika. Wiele informacji zawartych w poradniku zgadza się z rytmem naszego życia, gdyż nasz zegar biologiczny funkcjonuje za szybko, a porady udzielone przez dr Breusa stanowią cenną wskazówkę jak mamy żyć i cieszyć się życiem, jak jeść, spać, zadbać o zdrowie , aktywność, kreatywność.

Spodobało mi się to z jaką dokładnością występuje tutaj podejście do każdego zagadnienia zawartego w poradniku. Umiejętność posiadania wiedzy zawodowej doktora Breusa pozwoliła mu zwrócić uwagę na istotne mechanizmy funkcjonowania pacjenta. Podoba mi się to w tej książce, że każdy przypadek jest konsultowany z innymi lekarzami medycznie w specjalizacji jaką zajmuje się dr Breus - psychologia kliniczna.

Warto jest zwrócić uwagę na każdy przedstawiony w poradniku rozdział ze względu na to, że:

W pierwszym rozdziale części została pozytywnie ujęta psychologia osobowości na podstawie podziałów chronotypów, do których zaliczamy: delfina, lwa, niedźwiedzia, wilka. Opis modelowego dnia jest treścią tej części rozdziału.

II część poradnika dotyczy zapoznania jaką porą wybrać na funkcjonowanie życia. Do każdego z umieszczonej w tej części rozdziałów jest podsumowanie, które zostało w interesujący sposób opracowane.

III część dotyczy opisu zegara biologicznego, a pory roku oraz zegar biologicznego, a zegara biologicznego, a wieku i związanymi z tym tematem zagadnieniami.

Poradnik ten został napisany przez autora medycznym językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika. Tekst umieszczony w poradniku jest czytelny, grafika tabelek i stron została opracowana starannie, występują podkreślenia po zakończeniu tekstu. Zawiera 448 stron, oprawa miękka, z ciekawym widniejącym po lewej stronie zegarem biologicznego napisem Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem.

Polecam przeczytać ten poradnik wydany przez Wydawnictwo Znak.


 

Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
evkowe Linia koment
Przeczytane:2017-02-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Margarita1980 Linia koment
Przeczytane:2017-04-09, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2017,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów