OPIS KSIĄŻKI:

5.0
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2007-01-01
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Opowieść o jasnej i mrocznej stronie woli tworzenia
Gdy zwycięża wiara ludzi przekonanych, że nie wierzą w nic, Ruda Sfora spopiela Świat i Zaświaty. To naznaczona rdzą zakrzepłej krwi, potężna nienawiścią i butą, maszyna do zabijania.

Widmo skazanej na przegraną wojny z Rudą Sforą zawisło właśnie nad kosmosem Jakutów. Straceńczej misji podjąć się muszą: młody szaman na kulawym, gadającym koniu, pieśniarz - wojownik ze szponem w sercu, harda półbogini i kościej - tupilak, który miał być bardzo zły...ale nie umiał.
Tajemniczy świat syberyjskich legend i mitów
AMJ1986 plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-04-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,35 książek 2017,Wyzwanie - Fantastyka 2017,
Kolejna już książka tej autorki i kolejna naprawdę świetna lektura. Bardzo głęboko przeżyłam przygody młodego szamana, który odwiedza wszystkie Nieba dostępne tylko dla najbardziej zasłużonych. Poznanie wspaniałych przyjaciół i stworzenie prawdziwych trwałych relacji z nimi przypomina mi o budowaniu relacji z moimi znajomymi i rodziną. A takie właśnie przeżywanie wspólnie dobrych i złych momentów sprawia, że nasze życie nabiera wartości. Bardzo głębokie przemyślenia autorki dają mi poczucie niezmarnowanego czasu na lekturę "fantastycznej" książki.
AlopexLagopus plusminus Linia koment
Jestem zachwycona. Przepiękna opowieść o tym jak jedne idee niszczą inne i o tym jak owe idee walczą o swoje istnienie. Opowiada o młodym szamanie z dalekiej Syberii, który stara się ocalić świat swoich wierzeń przed bezdusznym, następującym zewsząd załamaniem religijności. Kiedy Ergis był szczęśliwy śmiałam się na głos, gdy on płakał ja też płakałam, co pokazuje jak autorka wspaniale operuje słowem i emocją. Zabawne postacie i naturalne dialogi, do tego mało znana, a jakże bogata mitologia ludów syberyjskich to niepodważalne atuty powieści. Zdecydowanie polecam.
antila Linia koment
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,