Trylogia Dary Anioła

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2010-06-19
ISBN: 978-83-7480-162-1
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa

Clary Fray chciałaby, żeby jej życie znowu stało się normalne. Ale czy cokolwiek może takie być, skoro dziewczyna jest Nocnym Łowcą zabijającym demony, jej matka została magicznie wprowadzona w stan śpiączki, a ona sama nagle zaczyna wiedzieć mieszkańców Podziemnego Świata - wilkołaki, wampiry, wróżki...

Mimo magicznych elementów "Miasto Popiołów" nie jest z cała pewnością ani bajką ani książką fantasy. Autorska wizja współczesnego Manhattanu jest ostra i konsekwentna, wojownicy mają oczy podkreślone mieniącym się tuszem i noszą modne skórzane spodnie a wróżki urządzają odjazdowe imprezy. Pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji wątek trzyma czytelnika w stałym napięciu i nieświadomości a opisy bohaterów są tak dokładne, że można sobie z łatwością ich wyobrazić.

Co więcej, prawdziwym powodem, dla którego nie będziesz mógł odłożyć "Miasta Popiołów" to jego zadziwiające postaci. Dramat rozgrywający się między Clary i jej przyjaciółmi tak Cię wciągnie, że ledwie zauważysz że noszą miecze anielskie, jeżdżą na latających motorach i zmieniają się w wampiry

karli49 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014 - czytasz jedną książkę tygodniowo,
zajebiste książki science-fiction i fanasty o aniołach wampirach , wilkołakach i czarodziejach .
Cassidy95 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Cassidy95 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
To jedna z książek, które można czytać, czytać, czytać i nie chce się jej nigdy skończyć.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
A ja już mam ją na półeczce i myślę, że warta jest polecenia... Jak dla mnie Cassandra Clare jest mistrzynią narracji. Językiem lekkim, zwięzłym potrafi opowiedzieć zagmatwane przygody bohaterów...
Fabian plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Książka , którą ostatnio czytałam była świetna powieść Cassandry Clare !
Bardzo polecam !
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Dałabym wiele, żeby ją mieć u siebie na półeczce :) Ach!
Myszka96 Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Na półkach: Przeczytałem,