Wakacje u dziadków

Trojaczki Laura, Tymek i Amelia wyjeżdżają do dziadków na wieś na całe wakacje. Trochę będą tęsknić za rodzicami, którzy zostali w mieście, jednak szybko zajęcia, z którymi nie miały do tej pory do czynienia, całkowicie zajmą im czas. Kupowanie małych kurczaków na targu, pielenie ogródka, pomoc babci przy sprzątaniu kościoła okażą się równie atrakcyjnymi przygodami jak wyprawa do lasu po poziomki, jazda pociągiem czy spływ kajakowy. Aż żal będzie wracać do miasta!

Informacje dodatkowe o Wakacje u dziadków:

Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 2017-06-12
ISBN: 978-83- 7551-528-2

Kup książkę Wakacje u dziadków

Wakacje u dziadków - opinie o książce

Ta książeczka tak się podobała moim wnukom (zresztą mnie również), że czytałam ją im dwa razy. Niesforne trojaczki, pojechały po raz pierwszy na wieś do dziadków na wakacje, początkowo nie bardzo im się podobało to, że rodzice ich zostawili, lecz dziadkowie wiedzieli jak zainteresować dzieci różnymi zajęciami. Dzieci codziennie zachwycały się czymś innym, nic takiego nie zdarza się w mieście. Okazało się, że było tak interesująco, że dzieci nawet nie miały czasu i chęci na zabawki elektroniczne czy TV. Amelka, Laura i Tymek nawet wpadli na pomysł aby nie wracać do miasta, tylko żeby rodzice również zamieszkali na wsi z dziadkami...
Autorka bardzo ciekawie opowiedziała historię widzianą z perspektywy dzieci, dlatego to również dobrze wpływa na odbiór książki przez kilkulatków.
Polecam!

Wakacje u dziadków
Magdalena Zarębska

Wydawnictwo BIS @wydawnictwobis

Kto z Was ma rodzinę na wsi? Ilu z Was spędzało wakacje u dziadków?
Ja niestety mam całą rodzinę w swoim mieście i nigdy nie miałam okazji wyjechać na wakacje na wieś - i bardzo żałuję.
Dlatego chętnie sięgam po książki opowiadające o życiu na wsi.

"Wakacje u dziadków" to historia psotnych trojaczków Laury, Tymka i Amelii, którzy wyjeżdżają do dziadków na wieś na całe wakacje. Trochę będą tęsknić za rodzicami, którzy zostali w mieście, jednak szybko zajęcia, z którymi nie miały do tej pory do czynienia, całkowicie zajmą im czas. Kupowanie małych kurczaków na targu, pielenie ogródka, pomoc babci przy sprzątaniu kościoła okażą się równie atrakcyjnymi przygodami jak wyprawa do lasu po poziomki, jazda pociągiem czy spływ kajakowy. Aż żal będzie wracać do miasta.
Cała trójka uznała, że wakacje u dziadków to wspaniale spędzony czas pełen wrażeń i przygód, których nie przeżyliby pozostając w mieście.

Polecam na ostatnie, niestety deszczowe dni wakacji.
Ciepła i przyjemna opowieść.

Avatar użytkownika - dziecimajaglos
dziecimajaglos
Przeczytane:2021-06-13,

Książka opowiada o niesfornych trojaczkach, które spędzają wakacje u swoich dziadków na wsi. Pomimo iż nie mają tam miastowych udogodnień, nowoczesnych gadżetów i elektronicznych zabawek, spędzają fantastycznie wolny czas bawiąc się, i ucząc.

Szybko okazuje się, że życie na wsi wcale nie jest nudne czy pozbawione koloru, a z pozoru proste sprawy, takie jak zbieranie porzeczek, wymagają wiele cierpliwości i zaangażowania.

Bardzo ciepła, rodzinna opowieść o tym jak wspaniale jest spędzać czas z dziadkami! A przy tym pełna przygód i niespodzianek książka, w sam raz na zbliżające się wakacje 😉

Polecamy!

polecasm opinię JUlki na temat książki

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2017-09-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

Radosne trojaczki zapraszają na wakacje u swoich dziadków. I jak się nie skusić? Oczywiście czytamy!

Trojaczkami są kilkuletnie: Amelia, Laura i Tymon. Pełni energii, pomysłów, a jak trzeba pomocni i pracowici. Oczywiście ta "pracowitość" odpowiednia do wieku przedszkolnego -czyli zapał i chęć do pracy są ogromne, ale trwają jakieś kilka do kilkunastu minut - w zależności od rodzaju wykonywanego zadania.

Dzieci spędzają całe wakacje u dziadków na wsi. W porównaniu z miejskim życiem, jest tam bardzo cicho, spokojnie, niektórzy mogą powiedzieć, że jest nudno. Ktoś jednak kiedyś stwierdził, że: "tylko nudny człowiek się nudzi", a trojaczki do takich nie należą.
Ich codzienność na wsi, to mnóstwo wydarzeń i przygód. Codzienne zabawy na podwórku i to nawet podczas deszczowej pogody, opieka nad zwierzętami w gospodarstwie - tutaj ich serca skradły małe żółciutkie kurczaczki. Trojaczki poznają życie, którego w dużym mieście nie mieliby szans zobaczyć. Są wycieczki do lasu, gdzie poziomki rosną w ogromnych ilościach, ale tylko dziadkowie mogą takie sekretne miejsca pokazać. Mamy pracę na plantacji porzeczek i w przydomowym ogrodzie warzywnym. (...)

Książeczka opowiada o prostym, zwyczajnym życiu na wsi, widzianym z perspektywy kilkulatków. Zachęcam do podróży w to sielskie i spokojne miejsce.

Pełny opis na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Ida i Filip przyjaciel koni
Magdalena Zarębska0
Okładka ksiązki - Ida i Filip przyjaciel koni

Oto kolejna książka o przygodach Idy, Julki i Poli. O czym przeczytacie tym razem? O miłości, bo zakochana jest i wnuczka, i babcia. O przyjaźni, którą...

Bajka o Wiśle
Magdalena Zarębska0
Okładka ksiązki - Bajka o Wiśle

"Bajka o Wiśle" – ekscytująca i żywiołowa podróż z Nurtem Rzeki. Nowoczesna bajka – przypowieść, ukazuje bieg rzeki Wisły od jej źródeł...

Forget Me Not
Julie Soto