Recenzja książki: Armie aniołów

Recenzuje: Katarzyna Krzan

Aby w Stanach Zjednoczonych zostać pastorem, należy ukończyć odpowiednie studia. Zawód duchownego zdobywa się jak każdy inny. Po studiach można podjąć pracę w którymś z kościołów lub założyć własny. Do tego trzeba jednak charyzmy i umiejętności, pozwalających przyciągać tłumy. Dr Tim Sheets jest takim właśnie pastorem, przykładnym mężem i ojcem. Poczuł powołanie i zaczął głosić potrzebę naśladowania Chrystusa i wiary w przemianę całego świata. Tim Sheets uważa, że garstka wybranych prawdziwych chrześcijan, wsparta przez armię aniołów, dokona przeobrażenia świata, gdyż wkrótce nastąpi nowy wylew Ducha Świętego. Książka ta ma ukazać sposoby działania aniołów przekazane Autorowi przez Boga w licznych proroctwach.

Pozycja, którą trzymasz w ręku - pisze główny pastor Open Door Church – stanowi zapis duchowych odkryć w Biblii oraz momentów proroczego wglądu, jakich Bóg udzielił dr. Timowi Sheetsowi na temat armii aniołów. Nieco dalej czytamy: Za chwilę rozpoczniesz lekturę książki, która z pewnością stanie się jednym z podstawowych podręczników na temat aniołów. Opierając się na jej treściach, pastorzy, księża będą głosić kazania, nauczyciele wykorzystają ją na swoich kursach, małe grupy użyją jej do wspólnego studiowania, a pojedyncze osoby będą pochłaniać ją z zaciekawieniem. W końcu zostanie przetłumaczona na wiele języków. Takie zapowiedzi zapowiadają intrygującą lekturę.

O czym zatem mówi książka dr. Tima Sheetsa? Najkrócej ujmując: opowiada, w oparciu o fragmenty biblijne i prorocze wizje samego autora, o wsparciu, jakiego udzielają nam zastępy anielskie.

Aniołowie to Boże siły wojskowe stojące za tymi, którzy przyjmą zbawienie. Nie są oni biernymi, naiwnymi, niemyślącymi istotami, które służą bez względu na to, co my robimy. Nie możemy żyć tak, jak nam się podoba i spodziewać się, że Królestwo Boże będzie nas popierać.

Terminologia militarna ma podkreślać istnienie rozbudowanych struktur wojskowych, na których czele stoi Chrystus. Armia aniołów, jak wiemy, została osłabiona, gdy jedna trzecia z nich zbuntowała się i poszła własną drogą. Ale pozostały jeszcze dwie trzecie wojsk gotowych do walki. Nie musimy się zatem lękać, jeśli tylko pozostaniemy po dobrej stronie na polu zbliżającej się bitwy. Tim Sheets pod tym kątem interpretuje kolejne ustępy biblijne, w których pojawiają się aniołowie. W jego przekonaniu są to istoty gotowe strzec nas, ale także pilnować tego, czy właściwie wypełniamy zasady przymierza ze Stwórcą. Nie brak tu także ostrzeżeń, że również upadłe anioły mogą nas zwodzić, przyjmując te same strategie wpływu. Jednak - jak zapewnia po wielokroć Autor - Najwspanialsze dni w historii Kościoła to nie przeszłość, ale przyszłość. Dzięki obecności armii aniołów ten cel zostanie osiągnięty, bowiem zbliża się moment ponownego zesłania Ducha Świętego i aktywizacji Jego mocy. Niebiańscy wojownicy nie tylko wypełniają Boże polecenia i rozkazy, ale także gromadzą się tam, gdzie oddawana jest cześć. Zastawiają pułapki na wrogów Boga, w tym na zwierzchności, moce i władze. Autor przekonuje: Wspierają nas łagodne istoty, które w potężny sposób używają władzy udzielonej im przez Pana. Nie wzdrygają się przed konfrontacją z demonami.

Na koniec autor proponuje tak zwane modlitwy ogłaszania, czyli serię zdań twierdzących, które mają nas umacniać w wierze w moc armii anielskiej. Deklaracjami tymi można aktywować działalność aniołów w swoim życiu, dlatego Tim Sheets zachęca do ich wypowiadania. A wiadomo przecież, że słowa mają moc. Publikacja Tima Sheetsa jest więc historią o roli aniołów w dziejach świata, skierowaną przede wszystkim do osób bardzo silnej wiary.

Kup książkę Armie aniołów

Zobacz opinie o książce Armie aniołów
Autor
Armie aniołów