Recenzja redakcji granice.pl

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2016-11-09
ISBN: 978-83-7999-640-7
Dodał/a recenzję: Joanna Żelazny

Instagram, Facebook, Twitter, Postable, Pinterest, Buzz i wiele, wiele innych. Czyli przepis na podbój XXI wieku w wydaniu Internetowym.

Imogen Tate to legenda branży modowej, ikona stylu i… dinozaur technologiczny. Po półrocznym urlopie chorobowym, Imogen wraca do pracy w redakcji, która w trakcie jej nieobecności zamieniła się w Internetowe piekło. Była asystentka nową naczelną elektronicznego czasopisma, młodzi, energiczni i wiecznie zabiegani pracownicy, przewrotny format wydawnictwa, niedorzeczne zasady i mnóstwo kłopotów - a to wszystko już pierwszego dnia pracy. Czy stare przyzwyczajenia i cybernetyczne upośledzenie wieku średniego muszą iść ze sobą w parze?

Specjalistka w swojej dziedzinie zagubiona w nowoczesnym stylu życia. Kobieta, której niestraszne przeciwności losu. Waleczna, dzielna i zmotywowana redaktorka z klasą. Imogen Tate to postać, z którą utożsamić może się połowa kobiet na świecie. Ikona stylu, którą powinna naśladować druga połowa damskiej populacji.

Lucy Sykes i Jo Piazza przedstawiają czytelnikom przykrą walkę z pędzącą do przodu codziennością. Wojnę, którą toczą ze sobą dwa różne pokolenia. Autorki uświadamiają, że wystarczy zaledwie jeden dzień, żeby to, co klasyczne, przeobraziło się w starodawne i niemodne, a to, co wczoraj było niemożliwe, dzisiaj robiło furorę na całym świecie. W czasach, kiedy najdrobniejsze osiągnięcie życiowe przemierza cyberświat z prędkością światła, niedostosowanie się do tempa grozi wyginięciem. Pomysł goni pomysł, aplikacja podbija Internet, a popularność mediów społecznościowych rośnie na każdym kroku. Czy można się w tym wszystkim połapać?

Lekka, zabawna, wzruszająca i - co najważniejsze - prawdziwa. Diabeł używa Instagrama to powieść, po którą powinna sięgnąć każda kobieta, która zmaga się z przeciwnościami losu i postępem technologicznym. Książka ukazuje zarówno jasne, jak i ciemne jego strony, ukazuje - co rzadkie - także przykre sytuacje, które w wyniku postępu i tempa współczesnego życia spotykają wszystkich na co dzień. Autorki opisują zarówno korzyści, jak i przekleństwa życia w dobie Internetu, a - co najważniejsze - przestrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi z wiecznym byciem online, czyhającymi na każdym kroku. Diabeł używa Instagrama to nie tylko bardzo udana powieść obyczajowa. To także znakomity przewodnik po życiu online w XXI wieku!

Okładka - Diabeł używa Instagrama Kogo kochasz?
Jennifer Weiner
Okładka - Diabeł używa Instagrama Kobieta z Isla Negra
María Fasce
Okładka - Diabeł używa Instagrama Jestem śmiercią
Chris Carter
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja