Okładka książki - Diabeł używa Instagrama

Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: Joanna Żelazny

Instagram, Facebook, Twitter, Postable, Pinterest, Buzz i wiele, wiele innych. Czyli przepis na podbój XXI wieku w wydaniu Internetowym.

Imogen Tate to legenda branży modowej, ikona stylu i… dinozaur technologiczny. Po półrocznym urlopie chorobowym, Imogen wraca do pracy w redakcji, która w trakcie jej nieobecności zamieniła się w Internetowe piekło. Była asystentka nową naczelną elektronicznego czasopisma, młodzi, energiczni i wiecznie zabiegani pracownicy, przewrotny format wydawnictwa, niedorzeczne zasady i mnóstwo kłopotów - a to wszystko już pierwszego dnia pracy. Czy stare przyzwyczajenia i cybernetyczne upośledzenie wieku średniego muszą iść ze sobą w parze?

Specjalistka w swojej dziedzinie zagubiona w nowoczesnym stylu życia. Kobieta, której niestraszne przeciwności losu. Waleczna, dzielna i zmotywowana redaktorka z klasą. Imogen Tate to postać, z którą utożsamić może się połowa kobiet na świecie. Ikona stylu, którą powinna naśladować druga połowa damskiej populacji.

Lucy Sykes i Jo Piazza przedstawiają czytelnikom przykrą walkę z pędzącą do przodu codziennością. Wojnę, którą toczą ze sobą dwa różne pokolenia. Autorki uświadamiają, że wystarczy zaledwie jeden dzień, żeby to, co klasyczne, przeobraziło się w starodawne i niemodne, a to, co wczoraj było niemożliwe, dzisiaj robiło furorę na całym świecie. W czasach, kiedy najdrobniejsze osiągnięcie życiowe przemierza cyberświat z prędkością światła, niedostosowanie się do tempa grozi wyginięciem. Pomysł goni pomysł, aplikacja podbija Internet, a popularność mediów społecznościowych rośnie na każdym kroku. Czy można się w tym wszystkim połapać?

Lekka, zabawna, wzruszająca i - co najważniejsze - prawdziwa. Diabeł używa Instagrama to powieść, po którą powinna sięgnąć każda kobieta, która zmaga się z przeciwnościami losu i postępem technologicznym. Książka ukazuje zarówno jasne, jak i ciemne jego strony, ukazuje - co rzadkie - także przykre sytuacje, które w wyniku postępu i tempa współczesnego życia spotykają wszystkich na co dzień. Autorki opisują zarówno korzyści, jak i przekleństwa życia w dobie Internetu, a - co najważniejsze - przestrzegają przed niebezpieczeństwami związanymi z wiecznym byciem online, czyhającymi na każdym kroku. Diabeł używa Instagrama to nie tylko bardzo udana powieść obyczajowa. To także znakomity przewodnik po życiu online w XXI wieku!

Avatar użytkownika - muszkasia
muszkasia
Przeczytane:2017-07-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2017, Mam,
Pełna humoru opowieść o kobiecie, która musi zmierzyć się z "demonami" współczesnej technologi. Redaktor naczelna znanego pisma kobiecego wracając po półrocznej przerwie do pracy, dowiaduje się jej zawód zmienił się nie do poznania, a cała redakcja "stanęła na głowie". Czasopismo w którym do tej pory pracowało zmieniło się ... w czasopismo internetowe. A jej ambitna i młoda asystentka w poniewierającą ludźmi szefową redakcji. Trudno jest zorientować się kto tak naprawdę jest czyim szefem i dlaczego. Do tego coraz więcej osób w pracy zostaje z niej zwolnionych lub odchodzi na własną rękę. I. nie daje jednak się zwariować i próbuje dostosować się do nowej sytuacji, nie tracąc przy tym twarzy ani stanowiska. Pomaga jej w tym ... Intagram! Przezabawna i motywująca książka :-)
Avatar użytkownika - joannaz
joannaz
Przeczytane:2017-01-01, Ocena: 4, Przeczytałem, 72 książki w 2017, Mam,

Imogen Tate to legenda branży modowej, ikona stylu i... dinozaur technologiczny. Po półrocznym urlopie chorobowym, Imogen wraca do pracy w redakcji, która w trakcie jej nieobecności zamieniła się w Internetowe piekło. Była asystentka nową naczelną elektronicznego czasopisma, młodzi, energiczni i wiecznie zabiegani pracownicy, przewrotny format wydawnictwa, niedorzeczne zasady i mnóstwo kłopotów, a to wszystko już pierwszego dnia pracy. Czy stare przyzwyczajenia i cybernetyczne upośledzenie wieku średniego idą ze sobą w parze?

Specjalistka w swojej dziedzinie, zagubiona w nowoczesnym stylu życia. Kobieta, której nie straszne są przeciwności losu. Waleczna, dzielna i zmotywowana redaktorka z klasą. Imogen Tate to postać, z którą utożsamić może się połowa kobiet na świecie. Ikona stylu, którą powinna naśladować druga połowa damskiej populacji.

Lucy Sykes i Jo Piazza przedstawiają czytelnikom przykrą walkę z pędzącą do przodu codziennością. Wojnę, którą toczą ze sobą dwa różne pokolenia. Autorki uświadamiają, że wystarczy zaledwie jeden dzień, żeby to co klasyczne przeobraziło się w starodawne i niemodne, a to co wczoraj było niemożliwe, dzisiaj robiło furorę na całym świecie. W czasach, kiedy najdrobniejsze osiągnięcie życiowe przemierza cyberświat z prędkością światła, niedostosowanie się do jego tempa grozi wyginięciem. Pomysł goni pomysł, aplikacja podbija Internet, a popularność mediów społecznościowych rośnie na każdym kroku. Czy można się w tym wszystkim połapać?

Lekka, zabawna, wzruszająca i co najważniejsze prawdziwa. Diabeł używa Instagrama, to powieść, po którą powinna sięgnąć każda kobieta, która zmaga się z przeciwnościami losu i postępem technologicznym. Książka ukazuje obie strony medalu nie szczędząc przykrych sytuacji, które spotykają wszystkich na co dzień. Autorki opisują zarówno korzyści jak i przekleństwa życia w dobie Internetu, a co najważniejsze przestrzegają przed jego niebezpieczeństwami czyhającymi na każdym kroku. Idealny przewodnik medialny XXI wieku!