Recenzja czytelnika granice.pl

Kup Teraz

Kto pokocha Psotkę?

Holly Webb

Ocena ( 3 osoby )
4.7
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2011
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788376237091
Liczba stron: 128
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Sabinka

Holly Webb wywarła na nas - na mnie i moim synku - pozytywne wrażenia, dlatego postanowiliśmy przeczytać inne opowiadania. Po książeczce "Mgiełka, porzucona kotka", która okazała się być idealna dla chłopca, który kocha koty, z ogromną przyjemnością przeczytaliśmy "Kto pokocha Psotkę?"

 

Książka okazała się wywoływać wiele emocji, była też niezwykle pouczająca. Poznaliśmy losy małej Mai, która wraz z rodzicami przeprowadziła się do innego miasteczka. Zostawiła w związku z tym swoich przyjaciół, szkołę i wszystko, co znała. To dla niej bardzo trudny czas, nie potrafi zadomowić się w nowym domu, szkole, ciężko się jej zaprzyjaźnić z nowymi osobami, gdyż jest nieśmiała. Z dnia na dzień, dziewczynka staje się smutniejsza, cichsza i zamknięta w sobie. Rodzice postanawiają Mai zrobić niespodziankę, kupując jej małą koteczkę syjamską. Niestety dziewczynka, choć od zawsze pragnęła kotka, odbiera ten prezent nieco inaczej. Postanawia ignorować zwierzaczka. Jednak gdy nikt nie widzi.... Czy dziewczynka poczuje się szczęśliwa i kochana w nowym miejscu? Czy pokocha Psotkę? Musicie zajrzeć do opowieści Holly Webb.


Okładka książki jest niezwykle smutna, a jednocześnie zachęca do tego, by poznać historię tytułowej koteczki. Jest piękna, ale jej oczy wyrażają ogromny smutek. Na szczęście autorka przewidziała szczęśliwe zakończenie, na które nie tylko ja czekałam, ale także mój synek. Trudno mu było zrozumieć postępowanie dziewczynki, która odrzuciła Psotkę, nie mógł pojąć, jak taki ładny, tulący i łaszący się zwierzaczek nie wzbudza w Mai żadnych emocji. Choć dziewczynka je odczuwała, mocno się z tym ukrywała.,

 

Autorka rewelacyjnie ukazała uczucia dziewczynki w stosunku do kotki, ale także punkt widzenia Psotki, która dosyć, że znalazła się w nowym domku, daleko od mamy i rodzeństwa, była najpierw zabawiana, by za chwilkę zostać odrzuconą. Dwie małe pokrewne dusze okazały się być w podobnej sytuacji.


Myślę, że Holly Webb idealnie uchwyciła emocje i uczucia, oraz miłość,  jaka potrafi się wytworzyć między dzieckiem, a maleńkim stworzonkiem, które samo jeszcze jest oseskiem. Jestem naocznym świadkiem takiej miłości, myślę, że autorka też była pisząc tą książeczkę, bo rewelacyjnie to wyraziła. Miłośnicy kotów, ci mali i duzi, powinni koniecznie zapoznać się z książką "Kto pokocha Psotkę?". Uważam też, że dla dzieci w każdym wieku będzie to niezwykle udana i pouczająca lektura o tym, jak dbać i szanować zwierzęta, by one szanowały i kochały nas. Polecam gorąco!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Mamut plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-05, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,WYZWANIE 2015-52 książki,
Chociaż Maja zawsze marzyła o swoim własnym kocie, kiedy rodzice przynoszą Psotkę, wydaje się, że nie jest zadowolona. Tymczasem dziewczynka tęskni za dawną szkołą, domem, koleżankami, udaje wiec przed rodzicami że jej nie zależy na zwierzaku i ma do nich żal, że chcą ją przekupić, a kotką zajmuje sie tylko gdy jest sama w domu. Bawi się uczuciami zdezorientowanego zwierzątka.
Sabinka plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
22200116Zp Linia koment
Przeczytane:2010-02-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,podstawówka,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów