Okładka książki - Namaszczenie Estery

Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Paterek
Ilustracje:
Dodał/a recenzje: Katarzyna Krzan

Michelle McClain-Walters odwiedziła ponad czterdzieści krajów, w których prowadziła szkoły prorocze, dzięki którym tysiące osób uczyło się słuchania Bożego głosu. W swojej książce również interpretuje Pismo Święte w taki sposób, by pomagało rozwiązywać problemy codziennego życia.

Namaszczenie Estery jest poszukiwaniem głosu silnych kobiet, które znamy z kart Biblii, a które mogą stanowić dla nas inspirację w codziennym życiu. Według autorki nadchodzi czas mądrych kobiet, które utworzą armię, mającą na celu pokonanie Szatana, który wypaczał przez wieki kobiecy wizerunek. Nie będą takie, jak mężczyźni, nie przejmą ich sposobów działania, zastosują własne. Jesteśmy wezwane do używania naszych darów i talentów, by wpływać na społeczeństwo, głosić Słowo Boże, nauczać, modlić się, prorokować i uwalniać narody. Słowa autorki świetnie sprawdziłyby się jako mowa motywacyjna, w formie książkowej wypadają momentami bardzo podniośle.

Kobieca mądrość nie wyklucza dbałości o siebie - piękna dusza wszak zamieszkuje zadbane ciało. Najpierw więc, wzorem biblijnej Estery, należy się oczyścić i namaścić olejkami. Kolejne etapy przygotowań to modlitwa i post. Post umacnia wolę, łamie pychę i przynosi pokorę. Michelle McClain-Walters podaje także teksty modlitw, które mogą pomóc przygotowywać się do wypełnienia misji. Podobnie jak w czasach biblijnych Bóg dzisiaj pozycjonuje kobiety i daje im możliwość oddziaływania na kulturę w celu poszerzania Jego Królestwa.

Musisz być kobietą objawienia. Duch objawienia jest szczególnym obdarowaniem, które pozwoli ci dostrzec i wejrzeć w głębokie Boże plany. Nieco brakuje w publikacji wskazania bardziej konkretnych sposobów na zrozumienie Bożego planu. Z pewnością doceni ją jednak wiele kobiet, które prowadzą własne firmy. Jako królowa w Bożym Królestwie z pozycji na wysokościach modlisz się w dół. Już nie tylko prosisz, ale teraz wydajesz i zmieniasz dekrety. Pod wpływem słów Michelle McClain-Walters łatwiej pozbyć się niepewności i stresu związanego z zarządzaniem. Bez wątpienia słowa te dodać mogą także pewności siebie i odwagi do realizacji planów. Zarówno Bożych, jak i tych związanych ze sprawami najzupełniej przyziemnymi.

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2017-03-30, Przeczytałem,

Link do recenzji
Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2017-03-30, Przeczytałem,

“Michelle McClain-Walters odwiedziła ponad czterdzieści krajów,  w których prowadziła szkoły prorocze, dzięki którym tysiące osób uczyło się słuchania Bożego głosu.” Nie wiem, czym są te „szkoły prorocze”, może to jakieś kursy prorokowania, albo zgrabnego interpretowania Pisma Świętego, by Jego treść pasowała do bieżących potrzeb, w każdym razie książka Autorki stanowi przykład takiej właśnie wykładni.

„Namaszczenie Estery” jest poszukiwaniem głosu silnych kobiet, które mieszkają na kartach Biblii, i które mogą stanowić dla nas inspirację w codziennym życiu. Według Autorki, oto nadchodzi czas mądrych kobiet, które utworzą armię, mającą na celu pokonanie Szatana, który wypaczał przez wieki nasz wizerunek. Idea bardzo piękna, ale niestety podana w bardzo mętny sposób. Nie będziemy takie jak mężczyźni, nie przejmiemy ich sposobów działania, zastosujemy własne. Będziemy przechadzać się w zwiewnych szatach i butach na obcasach, uwolnimy się od poczucia niższości. „Jesteśmy wezwane do używania naszych darów i talentów, by wpływać na społeczeństwo, głosić Słowo Boże, nauczać, modlić się, prorokować i uwalniać narody.” Musi to pięknie brzmieć w ogromnej sali wśród tysięcy rozentuzjazmowanych kobiet, świateł i patetycznej muzyki. Czytane w druku traci na sile przekazu. Ale idźmy dalej. Co proponuje Autorka? Tak w praktyce. Cóż, najpierw, wzorem biblijnej Estery, należy się oczyścić i namaścić olejkami. Autorka odnosi się tu do starożytnych praktyk kosmetycznych, które miały ją upiększyć i przygotować do bojowego zadania, jakie jej wyznaczył Bóg. Kolejnymi etapami przygotowań miały być modlitwa i post. Post umacnia wolę, łamie pychę i przynosi pokorę. Wystarczy trzydniowy. Michelle McClain-Walters podaje także teksty modlitw, które mogą nam się przydać, gdy będziemy przygotowywać się do przejęcia władzy nad światem. „Podobnie jak w czasach biblijnych Bóg dzisiaj pozycjonuje kobiety i daje im możliwość oddziaływania na kulturę w celu poszerzania Jego Królestwa.” Tak czytamy z tyłu okładki. Ale – co znaczy, że Bóg nas „pozycjonuje”? Kobiety będą wyżej  w wyszukiwarkach? Fajnie. Wyzwolimy się od ducha sieroctwa i zyskamy ducha wpływu. Nikt nam już nie podskoczy.

Może trochę ironicznie oceniam książkę Michelle McClain-Walters, ale jakoś zupełnie mnie nie przekonuje. Zdania są patetyczne, ale im więcej patosu, tym mniej treści. Na przykład: „Musisz być kobietą objawienia. Duch objawienia jest szczególnym obdarowaniem, które pozwoli ci dostrzec i wejrzeć w głębokie Boże plany.” Nie wiem też jak ma się do pokory i znoszenia pychy wezwanie: „Jako królowa w Bożym Królestwie z pozycji na wysokościach modlisz się w dół. Już nie tylko prosisz, ale teraz wydajesz i zmieniasz dekrety.” Podejrzewam, że szkolenia prowadzone przez Autorkę cieszą się wielkim powodzeniem w środowisku kobiet prowadzących własne firmy. Dzięki nim muszą pozbywać się niepewności i stresu związanego z zarządzaniem. Skoro jesteśmy królowymi, to muszą nas słuchać… Co więcej, mamy po swojej stronie samego Stwórcę.

Gdyby taką książkę napisał mężczyzna zostałby oskarżony o seksizm i szerzeniem nienawiści płciowej.

Top 5 książek
Złodziejka książek