Recenzja redakcji granice.pl

Kup Teraz

Zawiłości miłości

Dorota Gellner

Ocena ( 0 osoby )
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2012-01-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788325903688
Liczba stron: 48
Dodał/a książkę:
Dodał/a recenzję: Justyna Gul

I love you do bólu


Są losu różne drogi i różnych dróg rozstaje. Ktoś kogoś gdzieś spotyka i ktoś się z kimś rozstaje - zbiór opowieści o miłości, który tak się zaczyna, zapowiada wspaniałą zabawę i wędrówkę po krętych drogach przeznaczenia, uliczkach splątanych i zakamarkach nieznanych - podobnie, jak to jest w miłości.

 

O Zawiłościach miłości wspaniale pisze Dorota Gellner, a rymowane historie o przedstawicielach różnych zawodów i ich miłościach - tych szczęśliwych i tych smutnych - adresowane są nie tylko do dzieci, ale i do dorosłych. Przepięknie opublikowana przez wydawnictwo WILGA pozycja, w twardej oprawie i z miejscem na dedykację, jest jednym z najlepszych sposób, by powiedzieć: „Kocham Cię”. Lektura cieszy jednak nie tylko nasze serca i duszę, bowiem wyśmienite, kolorowe ilustracje i wszędobylskie kupidynki - dzieło Katarzyny Sadowskiej - to prawdziwa uczta dla oczu.

 

Przeniesiemy się zatem na plac zabaw, gdzie na huśtawce pewna krawcowa zapozna się z cudnym krawcem, lecz niestety, jak to często bywa w tej branży, wyjdą z tej miłości nici. Na korytarzu natomiast kucharka z rudym loczkiem spotyka się z kucharzem z boczkiem, a tym razem znajomość zakończy się małżeństwem - i to wyjątkowo słodkim. Czytelników wzruszy niezwykle melodramatyczna historia o związku Alberta i Berty, których miłość rozkwitła nad stertą brudnych paczek pocztowych, ale równie szybko się skończyła. Sto lat szczęśliwy był natomiast kominiarz i urocza Katarzyna, którzy postanowili być ze sobą wbrew temu, co ich dzieliło - czyli wbrew wysokości.

 

Te i wiele innych miłosnych perypetii bohaterów opisanych przez Dorotę Gellner to samo życie – los niekiedy doświadcza kochanków boleśnie, a niekiedy obsypuje ich różami, jak młodzieniec praczkę. Takie są bowiem Zawiłościach miłości, a my w niejednej historii znajdziemy odzwierciedlenie naszych losów, zaś dzieci pokochają rymy oraz zabawne ilustracje. To książka dla samotnych i dla małżeństw. Dla porzuconych i porzucających, dla obojętnych i zakochanych. To książka, która zrewolucjonizuje rynek gadżetów walentynkowych, wypierając z niego pluszowe maskotki, plastikowe ozdoby czy słodkie lizaki. To książka, która krzyczy: „Kocham Cię!”, to wyznanie miłości w zdrowiu i chorobie, podczas pracy i chwili relaksu, niezależnie od tego, czy jesteśmy piekarzem, praczką czy hydraulikiem.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów