Na krawędzi

Rose Drayton żyje na Rubieży, styku dwóch światów: w pierwszym z nich magia jest ledwie dziecinną opowiastką, w drugim może zmienić przeznaczenie. Magia miała być dla Rose furtką do lepszego życia - stała się jej przekleństwem. Dla jednych jest zbyt niebezpiecznym, dla innych... nader atrakcyjnym celem. W życiu Rose pojawia się Declan Camarine, arogancki, błękitnokrwisty szlachcic z najgłębszych zakątków Dziwoziemi. Wydaje się, że zdobycie dziewczyny i jej magii na własność to jego jedyny cel i nie spocznie dopóki go nie osiągnie. Kiedy jednak mieszkańcy Rubieży stają w obliczu zagłady - Declan i Rose muszą połączyć siły. Wkrótce niebo rozświetlą zabójcze rozbłyski magii... Demoniczne ogary zwęszyły trop. Nie odejdą dopóki nie zabiją. Szykuje się niezła jatka!

Informacje dodatkowe o Na krawędzi:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2011-09-30
ISBN: 978-83-7574-567-2

Kup książkę Na krawędzi

Na krawędzi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2016-11-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Przez pierwszych kilka stron było mi bardzo ciężko przebrnąć. Dużo opisów świata, którego nie całkiem byłam w stanie pojąć po przeczytaniu tylko tych kilku kartek. Szybko się zniechęciłam i chciałam już zrezygnować z czytania tej książki. No ale z braku lepszych alternatyw jednak się przemogłam i baaaaaaaardzo szybko zostałam wciągnięta w świat wykreowany przez autorów. Im głębiej w książkę, tym więcej postaci zaczynałam darzyć sympatią. Oczywiście jak pojawił się Declan zrobiło się jeszcze ciekawiej. Cała ta chemia między bohaterami, ciągłe docinki i przepychanki słowne dodawały tylko charakteru całej książce. Sądziłam, że od pewnego momentu książka będzie już przewidywalna, a tu jednak się mile zaskoczyłam. Okazało się, że nawet w romansie paranormalnym autorzy potrafią zaserwować przyzwoity zwrot akcji czy intrygę. Zbliżając się ku końcowi książki byłam już podekscytowana na myśl o kolejnej części bo wiedziałam, że są jeszcze 3. Jak wielkie było moje rozczarowanie gdy okazało się, że owszem są 3 kolejne części, ale poświęcone innym bohaterom. To jest coś, czego bardzo nie lubię. Widząc słowo seria - liczę, że będzie poświęcona tym samym osobom, a nie pobocznym charakterom. Pogodziłam się z tym, ale jednak łudziłam się przynajmniej na przyzwoite zakończenie. No i niestety srodze się przeliczyłam. Zakończenie książki wygląda jakby autorzy bardzo się spieszyli i końcówkę napisali na kolanie. Tych kilka ostatnich stron to jest jakieś nieporozumienie. Wszystko co się tam dzieje jest bardzo okrojone. Okrojone z treści, z akcji, z emocji, nawet z opisów. Tych ostatnich 10 kartek po akcji z Casshornem powinno być już drugą częścią książki. Ale niestety tak nie jest. I za to książka ma ode mnie olbrzymi minus.
Avatar użytkownika - Luciria
Luciria
Przeczytane:2015-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Pewnego dnia jeden z braci Rose niszczy buty, co oznacza kolejny wydatek i potrzebę przejechania przez granicę do Niepełni. W trakcie jazdy Rose o mało nie potrąca dziwnego mężczyzny stojącego na środku jej drogi. Gdy przerażona dziewczyna wychodzi z auta - tajemniczego mężczyzny nigdzie nie ma. Tak zaczyna się jej znajomość z Declanem Camarine, arystokratą z Dziwoziemi, który przybył do Rubieży w jednym celu. Jakim? By się dowiedzieć trzeba przeczytać książkę. To jedna z tych historii, które rozkręcają się wolno, ale warto poczekać na rozwój wypadków. Gdy już się rozkręci trudno się od niej oderwać. Postacie napisane są całkiem dobrze, maja charakterek, są zabawne, można się z nimi utożsamiać. Sama fabuła jest przedstawiona bardzo fajnie, mamy zwroty akcji i ciekawą historię przedstawioną w sposób przystępny. Naprawdę warto sięgnąć po tą książkę. P.S. Wspominałam, że mamy tam zmieńca i nekromantę?

Krawędź to miejsce na granicy dwóch światów: magicznego i naszego, ludzkiego - z technologią, ale jednocześnie unicestwiającego magię. Ludzie żyjący na krawędzi są twardzi i zahartowani niczym pionierzy na Dzikim Zachodzie. Bohaterka powieści miała w życiu pecha: rodzice się nieszczególnie spisali, zostawiając nastolatkę z dwoma małymi braćmi, których musi wychować i utrzymać za marnie płatna pracę, sama jest obdarzona jest rzadkim talentem magicznym, który wielu pożąda. A kiedy niespodziewanie pojawia się w jej życiu pewien przystojny, silny i odrobinę natrętny arystokrata ze świata magicznego sprawy zaczynają się jeszcze bardziej komplikować. Niewiarygodne jak bardzo wciągnęła mnie ta powieść. Dzięki niej długa podróż autokarem minęła bardzo szybko. Cieszy mnie, że to początek cyklu.

Avatar użytkownika - Kirhan
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
Magia zmienia
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Magia zmienia

Zalewające Atlantę fale magii wydają się coraz groźniejsze. Po odejściu z Gromady najemniczka Kate Daniels i jej ukochany Curran muszą dostosować się...

Księżyc nad Rubieżą
Ilona Andrews0
Okładka ksiązki - Księżyc nad Rubieżą

Druga część trylogii Na krawędzi. Pradawna magia jest wygłodniała. Jeśli nie będziesz uważać, pochłonie i ciebie. Kiedy Cerise dorastała wmawiano jej...