Opis ksiązki
Kup Teraz

Świąteczny sweter

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: 2009-11-12
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7534-068-6
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:KasiaR
Recenzja - Świąteczny sweter

„Świąteczny sweter przez wiele lat leżał na górnej półce w mojej szafie. Już od dziesięcioleci na mnie nie pasował i gdybym kiedyś nie przeprowadzał się tak często, wcale bym go nie ruszał. A jednak nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby go wyrzucić. Przy każdej przeprowadzce delikatnie umieszczałem go w pudle, przewoziłem do nowego domu i starannie układałem na nowej półce, żeby nigdy go nie włożyć. Czas mijał, ale sam widok swetra zawsze wywoływał we mnie silną reakcję. W przędzę były wplecione resztki mojej dziecięcej niewinności - najsilniejsze żale, lęki, nadzieje, rozczarowania - a potem również największe radości” – oto chwytająca za serce powieść o chłopięcych wspomnieniach, dotkliwej lekcji, jakiej udziela życie, i prawdziwym znaczeniu prezentów, jakie otrzymujemy od naszych najbliższych. Kiedy Eddie miał 12 lat, niczego tak nie pragnął zobaczyc pod choinką jak roweru. Mimo że po śmierci ojca życie Eddiego i jego matki stało się trudniejsze, a pieniędzy było mniej, marzył, że matka cudem znajdzie sposób na to, by pod choinką czekał na niego wymarzony rower. Zamiast tego, Eddie dostał sweter, „głupi, ręcznie robiony, brzydki sweter”, który rozżalony Eddie zwinął w kłąb i rzucił w kąt pokoju. Głęboko zraniony zrozumieniem faktu, że dzieci nie zawsze dostają to czego chcą, i zbyt młody, by zrozumieć, że właśnie otrzymał największy na świecie skarb, w te święta Bożego Narodzenia Eddie przechodzi bolesną i smutną podróż z dzieciństwa do dorosłości. Wymagało to od niego wielu poświęceń i ustępstw, ale dzięki pomocy tajemniczego sąsiada Russella, Eddie odnalazł w życiu właściwą drogę i w końcu zrozumiał prawdziwe znaczenie tego skromnego prezentu, jaki matka własnoręcznie wydziergała z miłości płynacej prosto z serca. Oparta na osobistych prawdziwych przeżyciach autora powieść ŚWIĄTECZNY SWETER jest ciepłą i wzruszającą opowieścią o rodzinie, ufności i przebaczeniu, która pozwala nam spojrzeć na nasze własne życie – i, jednocześnie stawia przed nami pytanie, czy naprawdę wiemy, co jest w nim najważniejsze. Glenn Beck jest autorem książek z pierwszego miejsca listy bestsellerów "New York Times", prezenterem telewizyjnym i radiowym.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Czas świątecznych cudów

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i spokoju, który w ludziach budzi najlepsze instynkty. Intuicyjnie lgniemy do rodziny, zapominamy o doznanych krzywdach, przebaczamy,aby przy wigilijnym stole zapanowała wyjątkowa atmosfera szacunku i jedności.

Boże Narodzenie to także okres cudów, długo oczekiwanej wizyty Świętego Mikołaja (tudzież Gwiazdki) i prezentów. Te drobne podarki zajmujące zaszczytne miejsce pod rozłożystą choinką stanowią prawdziwą niespodziankę i źródło wszelki

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
hanka04 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Historia chłopca, który wcześnie traci ojca. Ojca, którego ukochał, który był jego przyjacielem. Wchodząc w trudny okres dojrzewania, niesprawiedliwe swe złości wylewa na matkę. Brak pieniędzy, worki po chlebie zamiast kaloszy i ten nieszczęsny gwiazdkowy rower, na który matka nie miała pieniędzy powodują iż święta zamieniają się w koszmar. Matka ginie w wypadku. Chłopiec musi stoczyć ciężką walkę z samym sobą by odnaleźć drogę do Boga.
basikch plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Czytam,
Czy prezenty, które otrzymujemy zawsze nas cieszą, czy zawsze sprawiają, że uśmiech pojawia się na naszych twarzach? Zdarza się jednak czasami, że upominek staje się jakby symbolem Świąt, których wspomnienia są dla nas tak ważne? Zachowujemy się bardzo często jak tytułowy Eddie. Polecam książkę Glenna Beck "Świąteczny sweter" warto przeczytać.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
zielony_motyl Linia koment
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów