Opis ksiązki
Kup Teraz

Dzikie stwory Sztuka wychowania chłopców

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2011-10-11
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7482-417-0
Liczba stron: 376
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Dzikie stwory Sztuka wychowania chłopców

Najlepsza książka psychologiczna 2011 - kategoria: rodzina, wychowanie - wybór Internautów

 

- Jak ukształtować dzikie serce Waszego syna?- Jak wychować go, by wyrósł na silnego, dojrzałego emocjonalnie mężczyznę?- Jak okiełznać Wasze „dzikie stwory”, nie marnując przy tym potencjału, który niesie ze sobą ich „dzikość”, żądza przygód i pasja?Na te i wiele innych pytań odpowiadają Stephen James i David Thomas, doświadczeni ojcowie i terapeuci. Mają oni wyjątkowy dar rozumienia złożonego języka chłopięcego serca i zdolność przekładania swojej wiedzy na praktyczne wskazówki i sugestie.


Opierając się na badaniach klinicznych i własnych doświadczeniach rodzicielskich, pokazują, na czym polega specyfika chłopców pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym. Oferują jednocześnie kompletny program radzenia sobie z problemami, jakie ta specyfika może stwarzać rodzicom, wychowawcom czy nauczycielom.Ich książka daje świeże spojrzenie i podnosi na duchu tych, którzy czują się sfrustrowani zmaganiami z chłopięcą „dzikością”.Podkreśla przy tym rolę zarówno ojca, jak i matki, wskazując odmienność zadań, jakie stawia przed nimi wychowanie chłopców.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Małe stwory zwane dziećmi

Nieudany eksperyment chemiczny, który skończył się sprzątaniem łazienki? Zabawa w Indian, podczas której zamiast skalpu w dłoni zostały w oknie kawałki szyb? Próba koszenia trawy albo budowy domu, zwieńczona wizytą na pogotowiu? Tylko ten, kto ma w domu wulkany pomysłów i generatory niebezpieczeństwa zwane dziećmi, wie, że czasami jedynym marzeniem rodziców jest chwila ciszy i spokoju. Jak jednak poskromić tych nieobliczalnych przedstawicieli młodego poko

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
apiossa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Poradnik ten został napisany nie tylko z myślą o mamach. Ojcowie również znajdą w nim wszystko co powinni wiedzieć o chłopcach. Bo to, że kiedyś sami nimi byli, wcale nie oznacza, że muszą ich rozumieć :)
Na zakończenie dodać muszę, że dzięki tej książce dowiedziałam się masy interesujących rzeczy. Przeczytałam o psychice, uczuciach i emocjach chłopców. Trafiłam na wiele bardzo przydatnych informacji. Dużo wskazówek do wykorzystania przez nas - rodziców - w naszym codziennym życiu. Dowiedziałam czym się kierować podczas wychowywania małego mężczyzny. Jednym słowem, zostałam zainspirowana :) Zainspirowana do tego by pomóc mojemu synkowi wyrosnąć na mądrego, dobrego i dojrzałego mężczyznę. Czy mi się to uda? Dam Wam znać za jakieś 20 lat :)


Więc jeśli również chcecie dowiedzieć się jak "okiełznać" swojego "Dzikiego stwora" to ta książka jest dla Was idealna. Co ja piszę... Ona jest idealna dla wszystkich którzy mają synów lub też mają do czynienia na co dzień z chłopcami... Polecam!
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów