Herbata z jaśminem

Rodzinie Martyny daleko do ideału. Dziewczyna nie znajduje w niej oparcia i z zazdrością obserwuje nowych sąsiadów, tak radosnych i szczęśliwych. Ona nie może liczyć na zbyt wiele rodzicielskiej miłości, dlatego akceptacji i ciepła szuka w kontaktach z obcymi. Jednak nieufność oraz wrodzony pesymizm utrudniają jej tworzenie bliższych więzi, nawet z ludźmi, na których jej zależy...

Czy komuś wreszcie uda się dotrzeć do serca dziewczyny i nauczyć ją optymizmu? A może nawet ofiarować miłość i zapewnić poczucie bezpieczeństwa, o których tak marzy?

Agnieszka Gil opowiada o dojrzewaniu, trudnej sztuce radzenia sobie z własnymi uczuciami oraz umiejętności dostrzegania jasnych stron w życiu.

Informacje dodatkowe o Herbata z jaśminem:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-04-11
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-10-12253-7
Język oryginału: Polski

Kup książkę Herbata z jaśminem

Herbata z jaśminem - opinie o książce

Avatar użytkownika - biedro_nka
biedro_nka
Przeczytane:2016-11-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Dużo smutku w tej książce. Główna bohaterka Martyna, zwana Kurą, nie ma łatwego życia. Brakuje jej wsparcia rodzinnego, ojciec pogubił się w życiu i topi swoje smutki w alkoholu, macocha ciągle się wydziera i nawet nie próbuje okazać zrozumienia. Pozostawiona samej sobie Martyna szuka więc wsparcia, miłości, przyjaźni gdzie indziej... Niezwykle poruszająca opowieść. Chociaż sięgając po książkę miałam obawy, nie żałuję czasu spędzonego przy niej.
Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2015-01-22, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane 2014-2020,
Książka dla młodziezy, dotykajaca typowych problwmów nastolatków:poczucia odrzucenia, braku akceptacji. Świetnie również przedstawia ciekawe miejsca we Wrocławiu, a także przybliża historię tego miasta. Aż chciałoby się tam pojachać:) Jednak, dla czytelnika który nigdy nie był w tym mieście przebrnięcie przez opisy, jaką drogą zmierzała główna bohaterka np do szkoły, może sprawić trudność. Poza tym zakończenie również mnie nie przekonało. Dlatego tylko 3.
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2014-10-02, Ocena: 3, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Książka ma świetne recenzje. Wiele osób nad nią pracowało. Być może nawet ktoś się ucieszył, że przemycono w niej tak wiele treści z zakresu informacji turystycznej (promocja regionu?). Szkoda, że te fragmenty odstają od reszty jakby były sztucznymi wstawkami. Do połowy książki nie miałam pewności czy cokolwiek się tam zadzieje ale dotrwałam do końca i tam już było trochę lepiej. Książka opowiada o młodej dziewczynie z rodziny z problemami, która nawiązuje różne nowe relacje z rówieśnikami. Często jej zachowanie nie jest godne naśladowania. Jednak z czasem zmienia się ona i jej priorytety. W tym czasie na oczy przejrzała też jej ukochana babunia, która wcześniej nie zauważała że wnuczka żyje w "toksycznym środowisku rodzinnym". Niektórzy twierdzą, że to taka opowieść z życia wzięta - ja mam nadzieję, że to nie jest opis pasujący do przeciętnej polskiej rodziny.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-09-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, pożyczone ;),
Autorka nie koloryzuje tu życia w kolorowe wesołe barwy. Pokazuje życie nastolatki (licealistki) takim jakim jest. Wychowywana przez ojca i macochę którzy nie stronią od alkoholu nie ma w życiu łatwo. Bohaterka stara się bronić przez złem jak potrafi. Czytelnik znajdzie tu wszystko co przeciętnej nastolatce nie jest obce. Pierwsza miłość (odwzajemniona i ta nie odwzajemniona), pierwsze piwo i papieros, kłótnie i brak zrozumienia ze strony rodziców. Książka którą wydaje mi się że warto przeczytać.
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2013-12-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Każdemu z nas jest w życiu trudno albo przez krótki okres albo całe życie. Pesymizm często nam towarzyszy, ale należy wierzyć, że będziemy żyć tak jak pragniemy, trzymać się marzeń itd. Bardzo polecam.
Avatar użytkownika - truskaweczka8989
truskaweczka8989
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
W skrócie postaram się uzasadnić dlaczego dałam ocene 6. Po pierwsze autorka - Pani Angieszka Gil naprawdę dobrze pisze.. Po drugie w pozycji są przedstawione prawdziwe realia życia. Rodzinie głownej bohaterce dużo, oj dużo brakuje do ideału. Dziewczyna chciałaby mieć kochającą i prawdziwą rodzinę, ale niestety jej nie ma. Ciepła i akceptacji szuka w kontaktach z obcymi. Książkę zdecydowanie polecam wszystkim rodzicom i młodzieży.
Avatar użytkownika - PaniWynalazkowa
PaniWynalazkowa
Przeczytane:2019-01-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Jak dla mnie niestety nudna i naciągana, mimo że porusza sporo istotnych tematów.

Avatar użytkownika - AMJ1986
Przeczytane:2016-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam, gimnazjum,
Układ nerwowy
Agnieszka Gil0
Okładka ksiązki - Układ nerwowy

Wydawałoby się, że Magdalena ma wszystko, czego potrzebuje: dobrze zarabiającego męża, wygodne życie, udane dziecko i dużo czasu na realizowanie swoich...