Przy mnie będziesz bezpieczna

Nieszczęśliwy wypadek kładzie kres dotychczasowemu życiu Hannah Scott. W rok po podpisaniu dokumentów o przekazaniu organów córki do przeszczepu kobieta wciąż bardzo cierpi. Wtedy poznaje rodzinę Bellów. Ich piętnastoletnia córka Maddie żyje tylko dlatego, że Emily umarła. Zafascynowana tą kruchą więzią, bojąc się ujawnić, kim jest naprawdę, Hannah nawiązuje niespodziewaną przyjaźń z matką dziewczynki, Olivią. Państwo Bell mają jednak własne problemy. Olivia, jeszcze niedawno gotowa opuścić bogatego, ale despotycznego męża, czuje się z nim związana po przeszczepie, który uratował życie ich córki. Tymczasem Maddie, zmęczona ograniczeniami, jakie narzuca jej słaby stan zdrowia i lęk przed coraz częstszymi wybuchami gniewu ojca, regularnie ucieka w świat, gdzie może być tym, kim chce: świat internetu.

Informacje dodatkowe o Przy mnie będziesz bezpieczna :

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2015-04-08
ISBN: 978-83-7943-928-7

Kup książkę Przy mnie będziesz bezpieczna

Przy mnie będziesz bezpieczna - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2015-08-10, Ocena: 6, Przeczytałam, ***Transplantacje ,

Jakiś czas temu przeczytałam „Ogród wspomnień” pani Hatvany, który zapadł mi głęboko w pamięć. Dlatego jak tylko pojawiła się w mojej bibliotece druga książka autorki, sięgnęłam po nią bez namysłu. „Przy mnie będziesz bezpieczna” to powieść chwytająca za  serce. Wzruszająca historia dwóch kobiet, które niespodziewane poznają się i w niezwykle krótkim czasie zaprzyjaźniają ze sobą. To opowieść, która przemawia do czytelnika swoim autentyzmem. Hannah traci w wypadku swoją ukochaną córeczkę – dwunastoletnią Emily. Musi podjąć trudną decyzję o przekazaniu jej narządów do przeszczepu. Kobieta zgadza się, aby jej dziecko uratowało od śmierci kilku innych małych pacjentów ofiarowując im swoje organy. Oczywiście dane rodzin dawcy i biorcy są pilnie strzeżone, chociaż po pewnym czasie Hannah otrzymuje listy z wyrazami wdzięczności od rodziców dzieci, którym Emily uratowała życie.

Olivia jest matką piętnastoletniej Maddie. Dziewczynka oczekuje na przeszczep wątroby, która na skutek choroby została całkowicie zniszczona. Stan chorej jest na tyle poważny, że liczy się każda godzina. Na szczęście testy zgodności wypadają pozytywnie i Maddie otrzymuje szansę na  nowe, normalne życie.

Kiedy pewnego dnia Olivia z córką odwiedza salon fryzjerski Hannah kobieta nabiera podejrzeń, że Maddie jest jedną z dzieci uratowanych dzięki Emily. Podobne przeżycia i trudna sytuacja rodzinna bohaterek ma wpływ na ich późniejszy kontakt, który szybko się zacieśnia. Kobiety zaprzyjaźniają się ze sobą i zwierzają z głęboko skrywanych sekretów. Hannah chce nabrać pewności co do swoich podejrzeń i dopiero wtedy ujawnić Olivii prawdę…

Czy rzeczywiście tak się stanie? Jakie sekrety ukrywa przed światem każda z kobiet?

Powieść Amy Hatvany to interesująca lektura psychologiczno – obyczajowa, od której wprost trudno się oderwać. Ratowanie życia, niepewność związana z przeszczepem, psychopatyczny mąż, który nie znosi sprzeciwu i znęca się nad swoją żoną to tylko niektóre aspekty tej historii, które przyciągają uwagę i budzą zainteresowanie. Zakończenie powieści to prawdziwa wisienka na torcie, chociaż sama chętnie poznałabym dalsze losy Olivii i Hannah – kobiet, z którymi prawdziwie zżyłam się podczas lektury.

„Przy mnie będziesz bezpieczna” to rewelacyjna propozycja  dla miłośniczek powieści psychologiczno – obyczajowych w każdym wieku – od starszych nastolatek, aż do wiekowych babć. Tematy podejmowane przez autorkę są uniwersalne, dobrze przedstawione, z dużą dbałością o szczegóły. Już nie mogę się doczekać kolejnej powieści autorki.

Przejmująca historia dwóch rodzin dotkniętych tragedią. Dwie matki i ich tragiczne losy. Hannah traci córkę w wypadku, Olivia jest matką ciężko chorej Maddie, która bez przeszczepu wątroby nie ma szans na przeżycie. Dodatkowo kobieta jest ofiarą ze strony męża-tyrana i nikt ze znajomych nie jest świadomy dramatu kobiety, ponieważ uważają ich za wzorowe małżeństwo. Styl narracji przypominał mi nieco Jodi Picoult i Diane Chamberlain. Nie ma tu szybkiej akcji, jednak od książki nie można się oderwać, podczas lektury stałam się obserwatorem obu rodzin i z zaciekawieniem śledziłam ich losy zastanawiając się jaki będzie finał. Autorka pokazuje, że przemoc nie rozgrywa się tylko w rodzinach patologicznych. To może być pozornie normalna rodzina mieszkająca w bogatym domu a oprawca cieszy się dobrą opinią jako dobry przyjaciel, sąsiad, pracownik. Cały czas kibicowałam Olivii, aby postawiła się mężowi. Nie przeszkadzało mi, że autorka poruszyła temat transplantacji i przemocy domowej w jednej powieści. Przeciwnie. Lubię, kiedy w życiu bohaterów dużo się dzieje. Oprócz śmierci, transplantacji i przemocy w rodzinie w książce została poruszona także tematyka funkcjonowania z chorobą i odnalezienie się wśród rówieśników. Jedynie co mnie razi odnośnie transplantacji to natarczywe pytanie lekarzy czy chcą oddać narządy zmarłego do przeszczepu. W chwili, kiedy rodzinie życie legło w gruzach lekarz zadaje to pytanie w taki sposób jakby chodziło o oddanie samochodu na części. To bardzo indywidualna sprawa i nikt nikogo nie powinien do tego przymuszać. Książkę polecam osobom lubiącym powieści obyczajowe, historie pisane w stylu Jodi Picoult czy Diane Chamberlain oraz każdemu kto chce poznać serie Leniwa Niedziela. Zakończenie nie było dla mnie szczególnie zaskakujące, ale wywołało we mnie sporo emocji.
Avatar użytkownika - limonka81
limonka81
Przeczytane:2015-10-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
" Przy mnie będziesz bezpieczna " trafiła do mnie nie przypadkowo. To kolejna powieść z serii " Leniwa Niedziela " a ja tą serię lubię kompletować ;) Historie są raz lepsze raz nieco gorsze, o czym przekonałam się już kilkakrotnie na własnej skórze. Te, które przypadają mi do serca zostają ze mną na zawsze. Taka właśnie jest ta. Hannah Scott to kobieta, której los położył kres życiu, które dotychczas wiodła. Jej pragnienie bycia matką zostało zrealizowane kilkanaście lat temu, kiedy na świat przyszła jej córeczka Emily. Zawiązki Hanny kończyły się fiaskiem, ale za wszelką cenę chciała spełniać się w roli rodzica. Starannie wybrała ojca swojego dziecka i poddała się sztucznemu zapłodnieniu. Od tej chwili macierzyństwo stało się najważniejszym darem, któremu poświęciła całą siebie. Jej córka była jej oczkiem w głowie. Dorastające dziecko było jej całym światem. Poukładany świat bohaterki sypie się w jednej chwili, kiedy Emily ulega wypadkowi. Wpada niespodziewanie pod samochód i niestety obrażenia jakim ulega, powodują śmierć dziewczyny. Hannah targając się z myślami w końcu podejmuje decyzję, na prośbę szpitala, by organy jej dziecka zostały przekazane do transplantacji. Chociaż targa kobietą ból i cierpienie, to jednak myśl, że w ten sposób może uratować życie czyjegoś dziecka wpływa na to, że w końcu podpisuje dokumenty o przekazaniu organów. Rodzina Bellów to ludzie, których poznajemy w momencie, kiedy ich nastoletnia córka jest ciężko chora. Jedynym ratunkiem dla niej jest przeszczep wątroby. Nadzieja pojawia się, kiedy dostają wiadomość o dawcy. Operacja ratuje życie dziewczyny. Maddie i Olivia rok po operacji zjawiają się przypadkowo w salonie fryzjerskim Hannah, która mimo upływu czasu wciąż bardzo cierpi po stracie ukochanej córki. Rozmowa jaką nawiązują ze sobą kobiety sprawia, ze właścicielka salonu zaczyna powiązywać ze sobą fakty i jest przekonana, że Maddie nosi wątrobę jej zmarłej córki. Boi się jednak wyjawić jak krucha więź je łączy. Maddie żyje tylko dlatego, że Emily umarła. Hannah zaprzyjaźnia się z Olivią. Tymczasem poznajemy bliżej Olivię i jej męża, który okazuje się być tyranem. Ten bogaty i wpływowy człowiek znęca się nad nią od wielu lat. Olivia po przeszczepie córki, ma świadomość, że ta wymaga leczenia, a opuszczając męża despotę zostałaby bez wystarczających środków do życia. Maddie zmęczona swoim słabym zdrowiem, jak i problemami, które mają miejsce w domu, a które ze strachu zarówno ona jak i jej matka skrzętnie skrywają, ucieka w świat internetu... W powieści poruszanych jest kilka problemów, które wywołują masę uczuć. Współczucie tutaj przeważa... Zarówno kierowane w stronę Hannah, która cierpi po stracie dziecka, jak i do Olivii, która musi znosić upokorzenie i ból, jakie serwuje jej mąż, za zamkniętymi drzwiami w domu, jednocześnie żyjąc cały czas w obawie o zdrowie swojej córki. W powieści wyraźnie zaznaczeni są bohaterowie ci pozytywni jak i negatywni. To historia która wzrusza i porusza. Autorce udało się nakreślić klimat emocjonalny, który towarzyszy osobie chorej, rodzinie, otoczeniu, po przeszczepie. Amy Hatvany bardzo starała się opisać uczucia wszystkich osób związanych z przeszczepem i udało się jej. Wczułam się w los bohaterów. Fabuła wciągająca, chociaż wydarzenia w całej historii mogą być z góry przewidywalne. Dodam jeszcze tylko, że urzekła mnie okładka książki. jak zwykle z tej serii dopracowana graficznie, kolorystycznie, która nadaje klimatu przed tym, o czym mogłam poczytać. Polecam książkę

To bardzo dobra książka, która zmusza do zadumy, przemyśleń i refleksji nad życiem i śmiercią a także jako skutek uboczny książki nad przemocą domową. Ciężka choroba, wypadek, przeszczep narządów, utrata dziecka, samotność i uległość. Wszystkie te tematy zawierają się w książce. I chociaż wątek bogatego, damskiego boksera jest poboczny to trochę żałuję, że autorka nie posadziła go za kratami ale skończyła na złożeniu przeciwko niemu zeznań i domniemaniu zakończenia przez czytającego.

Avatar użytkownika - mandy
Przeczytane:2015-03-04, Przeczytałam,
Ogród wspomnień
Amy Hatvany0
Okładka ksiązki - Ogród wspomnień

Słodko-gorzka historia zagubionego we własnym świecie ojca i poszukującej jego miłości i akceptacji córki. W wieku dziesięciu lat Eden znalazła ojca...