Przy mnie będziesz bezpieczna

Jakiś czas temu przeczytałam „Ogród wspomnień” pani Hatvany, który zapadł mi głęboko w pamięć. Dlatego jak tylko pojawiła się w mojej bibliotece druga książka autorki, sięgnęłam po nią bez namysłu. „Przy mnie będziesz bezpieczna” to powieść chwytająca za  serce. Wzruszająca historia dwóch kobiet, które niespodziewane poznają się i w niezwykle krótkim czasie zaprzyjaźniają ze sobą. To opowieść, która przemawia do czytelnika swoim autentyzmem. Hannah traci w wypadku swoją ukochaną córeczkę – dwunastoletnią Emily. Musi podjąć trudną decyzję o przekazaniu jej narządów do przeszczepu. Kobieta zgadza się, aby jej dziecko uratowało od śmierci kilku innych małych pacjentów ofiarowując im swoje organy. Oczywiście dane rodzin dawcy i biorcy są pilnie strzeżone, chociaż po pewnym czasie Hannah otrzymuje listy z wyrazami wdzięczności od rodziców dzieci, którym Emily uratowała życie.

Olivia jest matką piętnastoletniej Maddie. Dziewczynka oczekuje na przeszczep wątroby, która na skutek choroby została całkowicie zniszczona. Stan chorej jest na tyle poważny, że liczy się każda godzina. Na szczęście testy zgodności wypadają pozytywnie i Maddie otrzymuje szansę na  nowe, normalne życie.

Kiedy pewnego dnia Olivia z córką odwiedza salon fryzjerski Hannah kobieta nabiera podejrzeń, że Maddie jest jedną z dzieci uratowanych dzięki Emily. Podobne przeżycia i trudna sytuacja rodzinna bohaterek ma wpływ na ich późniejszy kontakt, który szybko się zacieśnia. Kobiety zaprzyjaźniają się ze sobą i zwierzają z głęboko skrywanych sekretów. Hannah chce nabrać pewności co do swoich podejrzeń i dopiero wtedy ujawnić Olivii prawdę…

Czy rzeczywiście tak się stanie? Jakie sekrety ukrywa przed światem każda z kobiet?

Powieść Amy Hatvany to interesująca lektura psychologiczno – obyczajowa, od której wprost trudno się oderwać. Ratowanie życia, niepewność związana z przeszczepem, psychopatyczny mąż, który nie znosi sprzeciwu i znęca się nad swoją żoną to tylko niektóre aspekty tej historii, które przyciągają uwagę i budzą zainteresowanie. Zakończenie powieści to prawdziwa wisienka na torcie, chociaż sama chętnie poznałabym dalsze losy Olivii i Hannah – kobiet, z którymi prawdziwie zżyłam się podczas lektury.

„Przy mnie będziesz bezpieczna” to rewelacyjna propozycja  dla miłośniczek powieści psychologiczno – obyczajowych w każdym wieku – od starszych nastolatek, aż do wiekowych babć. Tematy podejmowane przez autorkę są uniwersalne, dobrze przedstawione, z dużą dbałością o szczegóły. Już nie mogę się doczekać kolejnej powieści autorki.

Informacje dodatkowe o Przy mnie będziesz bezpieczna :

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2015-04-08
ISBN: 978-83-7943-928-7
Dodał/a opinię: Poczytajka

Zobacz opinie o książce Przy mnie będziesz bezpieczna

Kup książkę Przy mnie będziesz bezpieczna

Ogród wspomnień
Amy Hatvany0
Okładka ksiązki - Ogród wspomnień

Słodko-gorzka historia zagubionego we własnym świecie ojca i poszukującej jego miłości i akceptacji córki. W wieku dziesięciu lat Eden znalazła ojca...