Recenzja książki: Kobieta w ramionach Stwórcy

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Chrześcijanin wierzy w nieskończoną miłość Boga do ludzi. Stworzenie świata i człowieka dowodzi tej prawdy, a przyjście Chrystusa jest wyrazem zaproszenia człowieka do wiecznej przyjaźni. Ponieważ każdy z nas – zarówno mężczyzna, jak i kobieta – został stworzony na obraz i podobieństwo Boże, dlatego przedstawiciele obu płci na równi zobowiązani są do postępowania zgodnie z wolą Bożą, bez względu na pojawiające się kłopoty i trudności dnia codziennego. Kobieta w ramionach Stwórcy jest propozycją wydawnictwa Koinonia, umożliwiającą podróż do źródła pociechy, siły i nadziei.

Zwracając się bezpośrednio do kobiet, Alina Wieja akcentuje rolę, jaką mają one do spełnienia w rodzinie, środowisku zawodowym, społeczeństwie. Autorka zauważa, że bycie żoną, matką, szefową czy przyjaciółką wymaga od każdej kobiety szczególnej odpowiedzialności, umiejętności zagospodarowania czasu oraz pomysłowego rozwiązywania konfliktów. Podkreśla również fakt, iż pełnienie ról społecznych nierozdzielnie związane jest z oczekiwaniami, mogącymi niejednokrotnie pozbawić radości życia, otwartości na otaczający świat oraz chęci kroczenia naprzód z wysoko uniesioną głową. Do kobiet skierowane są więc słowa zawarte w oddanym do rąk czytelniczek poradniku.

Całość została podzielona na cztery rozdziały. Każdy z nich zawiera rozważania skupione wokół fragmentu biblijnej Pieśni nad Pieśniami (por. 6, 10). Porównanie do zorzy porannej, księżyca, słońca i groźnych hufców walecznych to podkreślenie najważniejszych atutów kobiecości: obecności rozświetlającej trudy codzienności, działania stanowiącego odbicie Bożej chwały i mocy, przykładu własnego życia jako zaproszenia do zmiany rzeczywistości oraz siły przeciwstawiającej się złu. Świadome korzystanie przez kobietę z posiadanych darów i umiejętności sprawia, że będzie ona odczuwała radość, spełniając życiowe zadania.

Publikacja umożliwia odkrycie źródła pociechy, siły i nadziei, dzięki czemu możliwym będzie pogodzenie się z bólem zadanym w przeszłości, umocnienie na drodze podejmowania nowych wyzwań oraz przygotowanie na „lepsze jutro”. Oznacza to, że Kobieta w ramionach Stwórcy jest poradnikiem jasno określającym rolę kobiety we współczesnym świecie. Pomocną w przyswojeniu rozważań będzie część ćwiczebna, zawierająca stosowny fragment biblijny, miejsce na własną refleksję oraz tekst modlitwy. W zakończeniu natomiast znalazły się odsyłacze do cytowanych tekstów, wykaz skrótów ksiąg biblijnych, a także polsko- i obcojęzyczna bibliografia.

Ta, przed która stoją odpowiedzialne zadania, odnajdzie w poradniku pozytywne myśli. Doceni wartość kobiecości i nauczy się spełniać życiową misję z radością. Ponieważ nie ma większej Miłości niż Boża i nie ma innej drogi do pełnego poczucia bezpieczeństwa niż ukrycie się w ramionach pełnych Miłości, zwróćmy się – my, kobiety wierzące – do kochającego nas Stwórcy. Polećmy się Jego opiece. Zaufajmy Mu bez zastrzeżeń. On pomoże przejść przez życie w sposób piękny i twórczy.

Kup książkę Kobieta w ramionach Stwórcy

Zobacz opinie o książce Kobieta w ramionach Stwórcy
Autor
Miłość, która zmienia wszystko
Alina Wieja0
Okładka ksiązki - Miłość, która zmienia wszystko

Czym tak naprawdę jest miłość i skąd pochodzi? Miłość jest czymś absolutnie niezwykłym. Potrzebujemy jej bardziej niż fizycznego pokarmu czy wody....

Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą
Alina Wieja0
Okładka ksiązki -  Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą

jaką kobietą chcesz być? Piękną, zadbaną, pogodną, idealną żoną i matką, dbającą o dom i jednocześnie wspinającą się po szczeblach kariery zawodowej? Wyzwanie...