Kobieta w ramionach Stwórcy

Czy można dzisiaj być kobietą szczęśliwą i witać kolejny dzień życia z radością?
Skąd czerpać siłę na co dzień? Gdzie szukać dla siebie źródła spełnienia?
Skąd czerpać siły, pociechę i na dzieję do codziennego życia?

Autorka zaprasza w podróż do odkrywania źródła pociechy, siły i nadziei. Ta pozycja może pomóc w odbudowaniu własnej wartości i poczucia bezpieczeństwa, w uwolnieniu od zranień z przeszłości, w zdobywaniu nowej siły do pokonywania codziennych trudności. Wnosi nadzieję na lepsze życie.

Pozwól Stwórcy otoczyć siebie ramionami pełnymi miłości, leczącej i odbudowującej to, co zostało zniszczone. On uwolni cię od zranień smutnej przeszłości, da ci siłę do pokonywania codziennych trudności oraz wniesie nadzieję na lepszą przyszłość. Poznaj moc Bożego dotknięcia, które wzmocni twoje ciało, duszę i ducha oraz zmieni całe twoje życie.

Bóg stworzył nas abyśmy:
- jaśniały w tym świecie Jego miłością
- były piękne Jego pięknem
- promieniały radością Jego życia w nas
- były zwycięskie i w Jego mocy pokonywały przeciwności.

Informacje dodatkowe o Kobieta w ramionach Stwórcy:

Kobieta w ramionach Stwórcy - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:2019-09-02,

Chciałabyś być kobietą ukrytą w ramionach Stwórcy? Brzmi zachęcająco, prawda? Co trzeba zrobić być blisko Tego, który pragnie naszego szczęścia i jak to szczęście rozumieć?

Podczas lektury książki Aliny Wieji pojawiało się we mnie bardzo wiele pytań, czasem też wątpliwości. Dostałam jednak wiele cennych myśli i wskazówek, a nade wszystko była to wędrówka do zakrytych na co dzień zakamarków serca i duszy. Trudna, ale bardzo owocna droga, która owocować będzie pewnie jeszcze długi czas.

Myślę, że po lekturze tej pozycji każda czytelniczka mogłaby powiedzieć coś innego. Alina Wieja dotyka wielu sfer naszego życia, a co za tym idzie – różne rzeczy mogą dotykać mniej bądź bardziej. Ilość zaznaczonych cytatów w moim egzemplarzu pokazuje jednak, jak ta pozycja mocno we mnie rezonowała.

Alina Wieja mówi o rzeczach trudnych w sposób bardzo przystępny. Niejednokrotnie miałam wrażenie, że siedzę z kubkiem kawy obok przyjaciółki, która krok po kroku prowadzi mnie do Boga, samej siebie i w efekcie też ku drugiemu człowiekowi.

Czy jesteś tą, która jest kochana i umie kochać? Jaki obraz Boga nosisz w sobie? Czy znasz Boży plan dla swojego życia? Czy jesteś pełna wdzięczności czy może goryczy? Czy czujesz się bezpieczna i potrafisz przyjąć błogosławieństwo, dawać je innym, również w głębokich relacjach przyjacielskich? Wiele pytań, jeszcze więcej cennych myśli autorki – to jednak dopiero początek drogi, którą nam zaproponowała…

"Przyjmij ten dar uleczenia pamięci i wspomnień. Przytul się do Boga. Wtul się w Jego ramiona, by może po raz pierwszy bezpiecznie, spokojnie zasnąć i przespać całą noc. Poznaj, czym jest Boży pokój". Str. 58

Czy wiesz, że jesteś piękna? Autorka pisze o tym, w jaki sposób odkryć w sobie wartość, jak nasze wnętrze staje się wonnością, którą czują inni. Dotyka głęboko sfery ducha, nie zapominając jednak o tym, jak ważne jest nasze ciało. Zachęca do tego, by dbać o kontrolę wagi, spożycie wody, post, aktywność ruchową czy sen. Wydaje się to trochę utopijne? Być może…

"Warto modlić się bardzo konkretnie i prosić Boga o mądrość w zarządzaniu własnym organizmem". Str. 109

Jak pielęgnować piękno intymności? Dlaczego Bóg stworzył nas istotami seksualnymi? Jak wybierać dobre myśli i żyć nimi w codzienności? Czy możliwe jest panowanie nad emocjami?

Czy potrafisz cieszyć się życiem – żyjąc pasją, spełniając marzenia, będąc spełnioną i szczęśliwą, w tym co robisz? Autorka mocno akcentuje naszą zależność od Boga, mówiąc wprost o tym, by być pełną uwielbienia – nawet w sytuacjach po ludzku beznadziejnych, czy o tym by odkrywać swoje powołanie. Nie jest to jednak sucha zachęta bez konkretów. Na każdej stronie książki znaleźć można nie tylko inspiracje, ale również wskazówki jak dojść do życia w pełni. Pokazuje to np. podpowiadając jak podejmować mądre decyzje.

Ostatnią część książki czytałam najdłużej, wcale nie z powodu małego zainteresowania tematem – wręcz przeciwnie! Nauczenie innych tego jak nie poddawać się przeciwnościom wydaje się być niezwykle trudną sztuką. Alina Wieja podchodzi do tego bardzo obszernie, na każdym poziomie życia – fizycznym, psychicznym, duchowym. Bardzo poruszało mnie to, w jaki sposób mówi o duchowej rzeczywistości, w której poruszamy się na co dzień.

Każdy temat (a jest ich łącznie 28!) kończy refleksja biblijna i propozycja modlitwy.

Ta pozycja bez wątpienia nie jest lektura łatwą. Być może nie uda Ci się przeczytać jej ciurkiem. Być może w ogóle przez nią nie przebrniesz. Dla mnie była trudną wędrówką, której nie żałuję. Kolejne strony odkrywały przede mną skąd brać siłę, gdzie znaleźć nadzieję i w którą stronę iść w codzienności. Wracając do zranień z przeszłości, miałam szansę przebaczyć i ruszyć dalej będąc bardziej uwolnioną. Miałam narzędzie do tego, by wybrać nadzieję i siłę płynącą z relacji z Bogiem.

Myślę, że za jakiś czas wrócę do tej książki, bądź jej fragmentów by zobaczyć siebie ponownie. Nie z rezygnacją, ale przeglądając się w oczach Tego, który stworzył mnie z miłości i do miłości powołał. Zapraszam do wejścia na tę drogę – może nie zmienić nic, choć podejrzewam, że zmieni się bardzo wiele…

Książkę dostałam jako prezent. To taki poradnik coachingowy dla kobiet w duchu chrześcijańskim. Radzi jak żyć w duchu Ewangelii i być szczęśliwą, spełnioną, w domu, pracy, w otoczeniu.

Avatar użytkownika - Licz
Licz
Przeczytane:2012-11-20, Chcę przeczytać,
Być mądrą mamą
Alina Wieja0
Okładka ksiązki - Być mądrą mamą

W momencie poczęcia dziecka Stwórca powierza nam, rodzicom, kobiecie i mężczyźnie, dar szczególny. Mamy się nim nie tylko opiekować, ale także pomóc...

Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą
Alina Wieja0
Okładka ksiązki -  Powrót kobiety do harmonii ze Stwórcą

jaką kobietą chcesz być? Piękną, zadbaną, pogodną, idealną żoną i matką, dbającą o dom i jednocześnie wspinającą się po szczeblach kariery zawodowej? Wyzwanie...