Anita Lipnicka

(1975-06-13) - (nadal)

Polska piosenkarka, autorka tekstów i modelka Anita Lipnicka przyszła na świat 13 czerwca 1975 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Jej brat Arkadiusz również wybrał karierę estradową – gra w „Grupie Rafała Kmity”.
Karierę muzyczną rozpoczynała w zespole „Various Manx”. Wspólnie nagrali dwie płyty, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Jednak w 1996 r. Lipnicka zadecydowała o odejściu z zespołu i zajęciu się karierą solową. Wydała trzy albumy solowe, które również cieszyły się ogromnym powodzeniem. W 2003 r. rozpoczęła współpracę z Johnem Porterem. W 2006 r. na świat przyszła ich córeczka Pola.
W tym roku ukazała się ich ostatnia wspólna płyta (premiera 22 lutego 2008) pod znaczącym tytułem „Goodbye” (czyli Pożegnanie). Album promuje singiel „Old Time Radio”. Po dwóch tygodniach od premiery płyta dotarła na drugie miejsce listy sprzedaży. Wszystkie płyty Lipnickiej sprzedały się w ponad 2 milionach egzemplarzy, co plasuje piosenkarkę w ścisłej czołówce wykonawców polskiej muzyki rozrywkowej.

Kalina Beluch


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Anita_Lipnicka

Książki autora

Reklamy