Zdjęcie -  Bernard Cornwell

Bernard Cornwell


Bernard Cornwell to pochodzący z Anglii pisarz, autor powieści historycznych i thrillerów, który zdobył sławę za sprawą „Trylogii arturiańskiej" i cyklu „Wojny wikingów".

Bernard Cornwell - biografia, życie i twórczość

Bernard Cornwell urodził się 23 lutego 1944 roku w Londynie. Jego ojciec był lotnikiem z Kanady, matka – Brytyjką. Został w dzieciństwie adoptowany. Pracował jako dziennikarz dla BBC. Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych nie dostał zielonej karty, stąd zdecydował się na zarabianie pisarzem.

Bernard Cornwell zasłynął osadzonym w czasach napoleońskich cyklem „Kampanie Richarda Sharpe'a". Na jej podstawie zrealizowany został cykl filmów z Seanem Beanem w jednej z głównych ról. Doceniono fakt, że na ostatnich stronach czytelnicy mogli znaleźć notę wyjaśniającą, które z wydarzeń opisanych w książce są dziełem fikcji literackiej, które zaś odpowiadają faktom historycznym. Potem przyszedł sukces wydanych również w Polsce trylogii – Świętego Graala i Arturiańskiej, a później cyklu „Wojny Wikingów".

Bernard Cornwell - twórczość

Bernard Cornwell - wiadomości

Cytaty Autora

A może po prostu zawsze, kiedy człowiek jest zakochany, wszystko wydaje się takie piękne.


Więcej

Mój cios zrzucił go z siodła. Zatoczyłem koniem krąg. Uniosłem ociekający krwią miecz, ściągnąłem hełm i spiąwszy konia, ruszyłem w stronę zgromadzonych za wałami wojowników.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy