Forum

Wątek - Filmy anime
← powrót

Kto Post
Bukalina
Avatar użytkownika - Bukalina
2010-08-25 23:07:44

Chciałam polecić kilka dobrych filmów anime : - Akira - Gin-Iro no Kami no Agito/ORIGIN Spirits of the past - Kakurenbo - Ruchomy Zamek Hauru Jeśli ktoś lubi japońską animację to zapraszam na urusai jest tam mnóstwo dobrych filmów anime
Sihhinne
Avatar użytkownika - Sihhinne
2011-07-04 22:51:38

Najlepszy jaki kiedykolwiek stworzono to chyba Spirited Away: W Krainie Bogów... Ja po obejrzeniu siedziałam jak zaczarowana. Dobre podobno są też: Księżniczka Mononoke, Ghost in The Shell, Mój Sąsiad Totoro. ^^
Mamut
Avatar użytkownika - Mamut
2012-10-05 18:54:40

Ja za najgenialniejszy, najbardziej poruszający uważam film anime "Grobowiec świetlików" Polecam!!!
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
tonisha77
Avatar użytkownika - tonisha77
2014-07-20 13:24:26

O, widzę, że dużo fanów studia Ghibli się tutaj znalazło. :) Też bardzo lubię, aczkolwiek jest to mało anime w anime. Jeżeli miałabym coś typowego dla anime polecić to zdecydowanie byłyby to: - Code Geass (klasyka) - Ghost in the shell - 5 cm per second (śliczne anime, warto!) - Ef - a tale of memories/melodies (2 sezony)
UltraBriana70
Avatar użytkownika - UltraBriana70
2014-08-01 12:41:20

Przyznam się szczerze, że nie lubię pisać recenzji takich filmów jak "Spirited Away: W krainie Bogów". Filmów, które mnie absolutnie zachwyciły, zauroczyły i zawładnęły do tego stopnia, że nie jestem w stanie mówić o nich obiektywnie. Jednym z takich tytułów jest właśnie "Spirited Away", nagrodzone Oscarem i Złotym Niedźwiedziem najnowsze dzieło japońskiego mistrza animacji Hayao Miyazakiego.
OrphaKrk2252
Avatar użytkownika - OrphaKrk2252
2014-08-07 23:00:38

Reunicon to zjazd fanów japońskich kreskówek. Japońskie komiksy, czyli manga i filmy animowane – anime, budzą mnóstwo kontrowersji. Technika szybkiego montażu, zmiany obrazów i kolorów mogą wywoływać u dzieci napad padaczki (podobnie jest z grami komputerowymi – o czym pisaliśmy w „Codziennej”). Bajki są krzykliwe, przepełnione przemocą i czarami. Tak jest ze słynną „Czarodziejką z księżyca”. – „Czarodziejka z księżyca” nie uczy przemocy. Przecież wszystko zależy od warunków psychologicznych widza, a ta bajka jest dla dzieci od 12. roku życia, o czym zapominają telewizje dla dzieci i emitują bajki bez ograniczeń wiekowych
Mamut
Avatar użytkownika - Mamut
2016-08-31 13:14:35

Tak, z Pokemonami też tak jest. Przecież te kilkanaście lat temu serial leciał jako bajeczka dla dzieci. Wszystko w zasadzie było podporządkowane pod maluchy i takie dzieci do 10 roku życia. Teraz dopiero, kiedy pojawiła się gra Pokemon Go, ludzie zaczęli odkrywać że nie jest to całkiem bajeczka :P Średnia wiekowa 'łapaczy' Pokemonów to 30 lat:D
EleanorSpencer
Avatar użytkownika - EleanorSpencer
2021-12-20 08:36:50

I suggest you watch Clannad, one of my favorite anime that is full of drama, romance and a bit of comedy, and there are some similar anime that are more interesting, you can check them out here: 

milego_dnia
Avatar użytkownika - milego_dnia
2022-02-10 10:18:38

Jest wiele wspaniałych anime, szczególnie tych bardziej nieznanych a nie jakiś szonenów. 
[url][/url]

Odpowiedz
1