Forum

Wątek - Książki Officyny - konkurs
← powrót

Kto Post
tlenianka
Avatar użytkownika - tlenianka
2013-04-15 12:52:59

Chętnie przeczytałabym książkę "Nigdzie na ziemi. Powroty. Opowiadania". Bo wspomnienia to jedyna prawdziwa wersja historii, nawet jeśli subiektywna. Bo prawdziwe jest tylko to, co dzieje się w człowieku, ta interpretacja świata głęboko przeżywana. Fakty historyczne, to tylko materia dla tych przeżyć.
mongoz2
Avatar użytkownika - mongoz2
2013-04-16 12:20:59

Marzy mi się prezent w postaci książki "O gramatologii" Jacquesa Derrida. Jestem niespełnionym językoznawcą. Moja pasja miała być moim zawodem, niestety, doktorat "połknęła" choroba, usidlając mnie w łóżku i zmieniając priorytety życiowe. I tak trwa to od kilku lat. Co tu dużo kryć, na książki z zakresu moich zainteresowań mnie nie stać, a chętnie przeczytałabym jakąś fajną publikację językoznawczą. Książka nie zmieni wprawdzie mojego życia, ale z wielką przyjemnością oddałabym się ćwiczeniu umysłowemu, jakim zapewne byłaby ta lektura lektura. Bo język to naprawdę fascynująca materia. Zapewniam.
Uleczkaa38
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
2013-04-16 19:22:24

Bardzo zaintrygował i tym samym zainteresował mnie opis książki "Księżyc zapomniał" autorstwa Jimmy Liao. Szczególnie zaciekawiło mnie następujący fragment: "Kreska Liao, tworząca niepowtarzalny nastrój – zarazem zachwytu i niepokoju – zdaje się przywoływać zarazem styl Stasysa Eidrigeviciusa i Jean-Jacquesa Sempe'go" - czyż może zatem istnieć lepsza rekomendacja? Ta książka, wydaje się być tym, czego najbardziej poszukuję we współczesnej literaturze dziecięcej, a więc połączenie pięknej, poetyckiej i bajkowej narracji, z mądrością i wartościami, które to taka książka ze sobą niesie.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
just_monca
Avatar użytkownika - just_monca
2013-04-16 19:59:44

Mnie natomiast bardzo zaintrygowała książka "Król Jezus" Roberta Gravesa. Być może spowodowane jest to faktem, że jestem wielką fanką Dana Browna (a "Król Jezus ma być książką o niebo lepszą) poza tym sama zastanawiałam się czy pewne fakty związane z życiem Jezusa Chrystusa nie są skrzętnie ukryte w archiwach watykańskich, by nie podważały wiary w to, co jest utrzymywane przez ponad 2 tysiące lat.
bbbeata
Avatar użytkownika - bbbeata
2013-04-16 21:20:00

W związku z ogromnym szacunkiem i podziwem dla Pana Zygmunta Baumana, znakomitego socjologa i obserwatora rzeczywistości społecznej, z przyjemnością sięgnęłabym po lekturę "Mię™dzy chwilą a pię™knem. O sztuce w rozpę™dzonym świecie". Sposób, w jaki Bauman interpretuje naszą współczesną konsumpcyjną kulturę, nieustannie mnie intelektualnie inspiruje i rozwija.
igielka
Avatar użytkownika - igielka
2013-04-17 13:21:24

Chętnie czytałabym i oglądałabym wspólnie z moim wnuczkiem, tak do poduszki, ku umileniu, zamiast kołysanki, bajkę "Rybka i słońce". Ciepłe,kojące ilustracje jak i sama treść bajki wprowadziłaby malucha w spokojny pełen marzeń sen. Coś wspaniałego i bardzo pożądanego szczególnie po hałaśliwym dniu.
izabela81
Avatar użytkownika - izabela81
2013-04-18 12:50:59

Bardzo zainteresowała mnie książka "Młode Chiny" Krzysztofa Kardaszewicza. Fascynuje mnie poznawanie różnych kultur. Nie znam za bardzo kultury Chin. Chiny - kraj z jednej strony fascynujący, a z drugiej przerażający. Zadziwia pięknem zabytków i krajobrazów, kulturą, życiem codziennym. Mimo tego wciąż jeszcze brzmią echa rewolucji z czerwoną książeczką Mao. Dzięki licznym opowieściom, reportażom, rozmowom czy wywiadom autora chciałabym zrozumieć wpływ przemian na życie ludzi, zwłaszcza tych młodych. Ciekawa jestem również jak to jest być pokoleniem jedynaków, którzy nigdy nie czuli ogromnej presji i oczekiwań wobec nich.
swita77
Avatar użytkownika - swita77
2013-04-19 11:47:51

Chciałabym przeczytać książkę Jimmy’ego Liao „Dźwięki kolorów”. Ponieważ sama mam słaby wzrok zawsze zastanawiałam się, jak to jest stracić wzrok całkowicie i odbierać świat tylko pozostałymi sprawnymi zmysłami. Tak właśnie stało się w przypadku bohaterki tej książki. Co czuje osoba, która może polegać jedynie na węchu, słuchu i dotyku? W jaki sposób poradzi sobie z ułomnością? Jak w takim przypadku pracuje wyobraźnia, dokąd ja zaprowadzi? Chciałabym zobaczyć i odbierać świat choć przez chwilę tak jak ona. A to jest możliwe jedynie wtedy, gdy jest się synestetykiem. To bardzo intrygująca i wciąż tajemnicza umiejętność. Bohaterka najwyraźniej posiada zdolność synestezji, choć może sama o tym nie wie. Polega to właśnie między innymi na niezwykłej zdolności, w której doświadczenia jednego zmysłu wywołują również doświadczenia charakterystyczne dla innych zmysłów. W tym przypadku poszczególnym kolorom odpowiadają różne dźwięki. Jeden zmysł zastępuje drugi. Ciekawa jestem, jak przebiega takie barwne słyszenie? „Dźwięki kolorów” to książka magiczna, którą trzeba czytać powoli, by rozsmakować się w zachwycającej treści i cudownych, fantasmagorycznych ilustracjach.
fryz
Avatar użytkownika - fryz
2013-04-20 09:42:56

Najbardziej zaintrygował mnie tytuł "Mię™dzy chwilą a pię™knem. O sztuce w rozpę™dzonym świecie". Fascynują mnie dialogi z kulturą. Kulturą w której, jesteśmy wyłącznie konsumentami, odgrywamy rolę odbiorców. Kiedyś chcieliśmy coś stworzyć, dziś chcemy być kimś. Kiedyś czas był nasz, dziś nasz czas jest czyjś. Ludzi w czarnych garniturach, w szklanych biurowcach. Czy potrafimy jeszcze docenić sztukę?
jolunia559
Avatar użytkownika - jolunia559
2013-04-20 10:17:39

Król Jezus Robert Gravesa- dlatego,że kocham książki,które są nieco skandalizujące,zagadkowe i prowokują do myślenia czy namiętnej dyskusji.
agasam9
Avatar użytkownika - agasam9
2013-04-20 12:14:14

Bardzo chciałabym przeczytać książkę: Król Jezus Robert Graves, ponieważ uwielbiam takie skandaliczne i zakazane dzieła :)
_Saszka_
Avatar użytkownika - _Saszka_
2013-04-20 16:11:35

Chciałabym przeczytać książkę "Gucio Zaczarowany". Tematyka tak samo bardzo zainteresuje mnie, jak i moją córeczkę. Spędziłybyśmy wspólnie czas zatapiając się w teksty Zofii Urbanowskiej. Mogłybyśmy zatopić się w wyobraźni, zapominając o rzeczywistości, która często jest nudna i szara..
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2013-04-25 18:01:30

O, ja też jestem tego ciekawa, czy szczęśliwcy zostaną wyłonieni przed, czy po długim majowym weekendzie?
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-04-26 12:16:44

Chcielibyśmy ogłosić wyniki jak najszybciej. Na razie poprosiliśmy wydawnictwo, by pomogło wybrać najbardziej interesujące wybory i uzasadnienia. Będziemy dawać znać :)
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-05-09 16:48:56

Dziękujemy za interesującą dyskusję wszystkim uczestnikom. Zdecydowaliśmy się nagrodzić Uleczkę38, nunęchopin i switę77 Natomiast w ramach podziękowania za interesującą dyskusję wszyscy jej uczestnicy otrzymają od nas skromny pakiet punktów. Laureatów prosimy o przesłanie danych adresowych na pr@wwpol.com
swita77
Avatar użytkownika - swita77
2013-05-09 17:31:45

Dziękuję:) Gratulacje dla pozostałych laureatów!
Uleczkaa38
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
2013-05-09 18:41:05

Dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, bo odpowiedzi były świetne:)
nunachopin
Avatar użytkownika - nunachopin
2013-05-09 20:53:53

Dziękuję serdecznie! Fantastyczna wiadomość na koniec dnia. Oczywiście gratuluję pozostałym wyróżnionym. :)
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2013-05-09 20:58:26

Dziękuję gorąco za punkciki, a zwycięzcom gratuluję ;)
Odpowiedz