Forum

W±tek - M³oda polska literatura
← powrót

Kto Post
marquez
Avatar u¿ytkownika - marquez
2014-06-14 21:01:29

Uwa¿am, ¿e m³oda polska literatura za bardzo ska¿ona jest literaturoznawstwem, za rzadko za¶ potrafi co¶ wa¿nego powiedzieæ. S³owem: uwi±d opowie¶ci, przerost formy nad tre¶ci±, eksperymenty formalne, które w istocie pozostaj± tylko eksperymentami, ciekawymi, ale nu¿±cymi przy dziesi±tej próbie i nie zd±¿aj±cymi do ¿adnego celu. Z trudem za¶ w g±szczu nowo¶ci, bo tych przecie¿ nie brakuje, daje siê odnale¼æ pe³nokrwist± fabu³ê, pe³noprawn± opowie¶æ, z dobrze zbudowan± akcj± i dopracowanymi bohaterami, która rozwija siê w czasie, dobrze obrazuje przestrzeñ i ma pewne j±dro uniwersalne. Obawiam siê, podsumowuj±c, ¿e zwrot literatury ku samej sobie, ku celebracji pisarstwa, aktu tworzenia, form pisania jest jednak trwa³± skaz±.
LUCI2639
Avatar u¿ytkownika - LUCI2639
2014-06-20 19:16:28

witam, ja nie jestem przekonana do nowej m³odej literatury polskiej. jest w niej pewna dziwna maniera, pretensjonalno¶æ, zdecydowanie brakuje lekko¶ci pióra i wyczucia. zazwyczaj s± to ciê¿kie lektury. ale to tylko moja opinia
slk
Avatar u¿ytkownika - slk
2014-07-02 10:02:36

Naszym zdaniem najciekawsze g³osy w dyskusji to wypowiedzi nureczki, lipki i amalki. To w³a¶nie one otrzymaj± egzemplarze powie¶ci "Soñka". Laureatki prosimy o przes³anie danych do wysy³ki na pr@wwpol.com - koniecznie z dopiskiem "Karpowicz" Laureatkom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziêkujemy za interesuj±c± dyskusjê i zachêcamy do kontynuowania w±tku.
Reklama
Avatar usuniêtego u¿ytkownika
amalka
Avatar u¿ytkownika - amalka
2014-07-02 21:03:35

Bardzo dziêkujê!!!
redarren1584
Avatar u¿ytkownika - redarren1584
2014-08-23 10:26:43

W ramach pokonkursowego kontynuowania w±tku: M³oda Polska literatura powinna byæ wieloznaczna i zamiast wykrzykników, których pe³no we wspó³czesnym ¶wiecie, powinna zwalniaæ tempo i stawiaæ znaki zapytania.
Evalyntv82
Avatar u¿ytkownika - Evalyntv82
2014-12-12 12:52:18

"Soñka" Karpowicza to jedna z lepszych polskich ksi±¿ek ostatnich czasów. Spodoba³a mi siê do tego stopnia, ¿e postanowi³am sprezentowaæ j± zarówno przyjació³ce jak i siostrze pod choinkê.
Odpowiedz