Forum

Wątek - Najpierw książka potem film? Książki i ich ekranizacje
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2015-03-23 12:47:50

Dziękujemy za interesującą dyskusję! Zdecydowaliśmy się nagrodzić książkami Patrycjęf, Almirię i lipkę. Laureatów prosimy o przesłanie danych do wysyłki na pr@wwpol.com z dopiskiem "Najpierw książka potem film". Natomiast pakiety punktów jako wyróżnienie za udział w dyskusji trafią do nureczki, dayny15, whisky i szpacheli. Serdecznie gratulujemy.
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2015-03-23 21:22:34

Dziękuję za wyróżnienie :)
whisky
Avatar użytkownika - whisky
2015-03-24 07:45:26

Dziękuję za wyróżnienie. Dajcie znać następnym razem, ze nie oczekujecie dyskusji, tylko zgrabnej jednorazowej wypowiedzi.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
Almiria
Avatar użytkownika - Almiria
2015-03-26 09:51:30

O, dziękuję! :)
gusia1989
Avatar użytkownika - gusia1989
2015-07-22 12:18:34

to zalezy, po głębszym zastanowieniu myslę że nie zawsze musi byc najpierw ksiazka a pozniej film, jak sie ma dystans to można zmienić kolejność. Czytałam ostatnio książke "Pogromca lwów" Camilla Lackberg i chcialabym zobaczyc jej ekranizację, bo już sobie wszystko wyobraziłam i mnie to wciągnęło :)
zaczytanna
Avatar użytkownika - zaczytanna
2016-05-08 21:39:28

Ja zawsze najpierw książka później film. Kiedy już zdarzy się najpierw oglądnąć film to nigdy zaraz później nie czytam książki, tylko po jakimś odczekanym czasie.
dziwonia
Avatar użytkownika - dziwonia
2016-06-06 13:25:00

"Filary ziemi" Kena Folleta, też najpierw była książka.
ladymiss778
Avatar użytkownika - ladymiss778
2016-08-05 20:33:16

Uwielbiam oglądać ekranizacje moich ulubionych powieści, a czasem to dzięki filmowi sięgam po jakąś książkę. Nierzadko się zdarza, że filmy tylko trochę są wyśmienite w porównaniu z ich książkowym pierwowzorem, ale czasem zdarzają się perełki, które nie tylko świetnie obrazują daną powieść, ale wręcz ją przewyższają. Ruchomy Zamek Hauru, ubóstwiam wręcz ten film, ale książka mi się nie podobała. Serial Gra o Tron- równie świetny co cała seria Georga Martina. Ostatni Jednorożec, także. Powieści Nicholasa Sparksa są świetnie zekranizowane, a także Zanim się pojawiłeś, obecnie będące w kinach. Do wymieniania świetnych filmów na podstawie świetnych książek jest dużo, a ja nawet nie byłabym sobie w stanie ich w tym momencie przypomnieć. :P
zofija
Avatar użytkownika - zofija
2017-05-09 13:57:21

Mi się nie raz zdarzy obejrzeć film nie wiedząc, że był na podstawie książki. Zgodzę się, że powieści Nicholasa Sparksa są świetnie ekranizowane. Imię Róży też mi się podobało. Generalnie nie podoba mi się geneza Gry o Tron. Kolejny tom książki pisany na równi z nowym sezonem? Spoilery tu i tam, albo zdecydowanie odbieganie od fabuły.
Odpowiedz