Zdjęcie - Alin Szewczyk

Alin Szewczyk


Alin Szewczyk to aktor młodego pokolenia, który zadebiutował rolą w filmie Fanfik na podstawie prozy Natalii Osińskiej

Alin Szewczyk - biografia, życie i twórczość

Alin Szewczyk ma 23 lata i pochodzi z Warszawy. Urodził się na Ursynowie.

Alin Szewczyk — doświadczenie zawodowe

Mimo młodego wieku zdążył zdobyć swoje pierwsze doświadczenie zawodowe, m.in. pracując w korporacji. Zagrał także rolę epizodyczną w produkcji Pewnego razu w październiku. Co ciekawe, aktor ma także kwalifikacje spawacza. 

Za namową znajomych zgłosił się do castingu do filmu Fanfik. Alin miał wówczas 21 lat, a udział w castingu potraktował jako zabawę, tymczasem — jak przyznaje reżyserka filmu, Marta Karwowska — filmowcy szybko zrozumieli, że idealnie nadaje się do roli Tośka w filmie.

W filmie Fanfik wystąpił m.in. u boku Jana Cięciary i Dobromira Dymeckiego. Przed pracą nad filmem, grupa aktorów spędziła wspólnie czas w Kazimierzu Dolnym, gdzie poznawali się wzajemnie. Szewczyk dla roli Tośka przygotowywał się także z choreografką ruchu, by lepiej wypracować ekspresję swojej postaci. 

Alin Szewczyk — modeling

Alin Szewczyk angażuje się także w prace związane z modelingiem. Nie chce jednak ograniczać się do tylko jednej profesji i jest gotów eksperymentować z nowymi zawodowymi wyzwaniami. 

Alin Szewczyk — życie prywatne

Prywatnie Alin Szewczyk jest wiernym czytelnikiem komiksów. Do jego zainteresowań należy także granie w dj setach. Wśród marzeń artysty znajduje się m.in. wydanie własnego komiksu, ale także dalszy rozwój kariery aktorskiej. 


Źródło: fotografia: mat. prasowe Netflix / Przemek Pączkowski

Alin Szewczyk - twórczość

Okładka - Fanfik
Fanfik

Fanfik to polski film dla nastolatków. Produkcja powstała na bazie bestsellerowej książki Natalii Osińskiej. W produkcji śledzimy losy Tosi. Jej postać odrzuca role nadane jej przez społeczeństwo i zaczyna...czytaj dalej

Niestety nie znaleźliśmy wyniów pasujących do podanych kryteriów wyszukiwania

Alin Szewczyk - wiadomości

Reklamy