Zdjęcie - Bogdan de Barbaro

Bogdan de Barbaro

(1949-09-07) - (nadal)

Bogdan de Barbaro - biografia, życie i twórczość

W 1973 ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. W 1993 uzyskał w Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny, specjalność: medycyna, na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Brzemię rodziny w schizofrenii. Próba ujęcia systemowego. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał w 2007.

Został kierownikiem Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i profesorem zwyczajnym tej uczelni. Uzyskał certyfikat psychoterapeuty i superwizora Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego[

Bogdan de Barbaro - twórczość

Cytaty Autora

Jesteśmy autorami i uczestnikami zarówno zwycięstw, jak i porażek.


Więcej

Myślę, że wielu ludzi ulega presji na przekraczanie granic. Ulegają złudzeniu, że jeśli obnażą się publicznie - pokażą ciało lub zwierzą się z chorób, doświadczeń seksualnych lub innych przeżyć intymnych - to pokażą, że są prawdziwie wolni. Tak naprawdę wpadają w niewolę mody: to, co było ich intymnąścią, staje się materiałem do zaspokajania tych, których ekscytuje "zdzieranie zasłon". A przecież intymność jest przywilejem i prawem do posiadania granic. Ci, co się obnażają, dają się oszukać i dobrowolnie to prawo oddają.


Więcej
Dodaj cytat tego autora
Reklamy