Zdjęcie - Kamila Mitek

Kamila Mitek

(1981-08-26) - (nadal)

Kamila Mitek to polska pisarka i poetka, związana z Legnicą. 

Kamila Mitek - biografia, życie i twórczość

Kamila Mitek jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyła lingwistykę stosowaną i psychologię.

Po studiach Kamila Mitek uczyła języków obcych, pracowała też w charakterze logistyka. Jednak jej wielkim marzeniem zawsze było pisanie.

Kamila Mitek zadebiutowała powieścią Na śniadanie tort szpinakowy. Powieść Moje greckie lato otrzymała tytuł „Książki Roku 2021" w plebiscycie serwisu Granice.pl. 

Może ty po prostu nie potrafisz inaczej. Musisz wybuchać, żeby istnieć i czuć. I żeby uświadamiać innym, jak ważne jest okazywanie emocji.

- cytaty z książek Kamili Mitek

Kamila Mitek publikuje przede wszystkim powieści obyczajowe, pisuje również poezję. Podkreśla, że jej książki mają czytelników bawić i wzruszać, ale poprzez podejmowane w nich tematy Kamila Mitek stara się również zachęcać czytelników do refleksji. 

Kamila Mitek jest mamą dwóch bardzo aktywnych synów. Opieka nad nimi jest dla niej prawdziwą lekcją pokory, pozwala również spojrzeć na świat z zupełnie nieznanej strony. 

Kamila Mitek - twórczość

Kamila Mitek - wiadomości

Kamila Mitek - publicystyka

Cytaty Autora

Na co dzień ratujesz ludzi i gasisz pożary, ale największy pożar płonie w twojej głowie. I tego jednego nie potrafisz ugasić. Chciałbym ci w tym pomóc, ale nie mogę. Andrzej to umiał. Ja nie.


Więcej

Może ty po prostu nie potrafisz inaczej. Musisz wybuchać, żeby istnieć i czuć. I żeby uświadamiać innym, jak ważne jest okazywanie emocji.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy