Zdjęcie - Monika Witkowska

Monika Witkowska


Monika Witkowska to polska autorka książek podróżniczych, himalaistka, podróżniczka, dziennikarka, przewodniczka i żeglarka. 

Monika Witkowska - biografia, życie i twórczość

Monika Witkowska przez całe życie związana jest z Warszawą. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Zarządzania. Jednak bardzo szybko zaczęła podróżować – przemierzyła niemal 200 państw i każdy z kontynentów. Zwykle podróżuje sama, z plecakiem, uwielbia też wędrówki górskie, żeglarstwo, narciarstwo czy nurkowanie. 

Monika Witkowska - sukcesy górskie

Swoje podróże Monika Witkowska opisuje w książkach reporterskich. Jest też przewodniczką podczas wypraw w Himalajach, Karakorum i Kilimandżaro. 

Monika Witkowska jest zdobywczynią 3 ośmiotysięczników: Mount Everestu, Manaslu i Lhotse. Podjęła bezskuteczną próbę zdobycia Broad Peaku, podczas której uległa wypadkowi. Zdobyła Koronę Ziemi w wersji rozszerzonej. W 2022 roku planuje wyprawę  na K2. 

Monika Witkowska współpracowała z wieloma czasopismami podróżniczymi. Wydaje także liczne książki. 

Monika Witkowska - twórczość

Monika Witkowska - wiadomości

Monika Witkowska - publicystyka

Cytaty Autora

... jak bardzo na tej wysokości człowiek obojętnieje na śmierć. Jak skupia się na sobie, na tym, by samemu nie dostać się w jej szpony...Ważne staje się, by wejść i wrócić, czyli przeżyć.


Więcej

...chcieć to móc i marzenia mogą się spełniać, chociaż trzeba im w tym pomóc.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy