Szczyty marzeń. Góry z duszą 3

To już trzecia część Gór z duszą. Nie czytaliście poprzednich? Nie szkodzi - każda opisuje inne góry i jest zbiorem niezależnych od siebie opowieści. Relacje z trekingów czy wspinaczek wzbogacają ciekawostki i najróżniejszego typu informacje: przyrodnicze, kulturowe, historyczne, a także praktyczne rady dla tych, którzy zechcą podążyć śladami podróżniczki.

Z tego tomu dowiemy się m.in.:

- Dlaczego o Annapurnie I mówi się, że to góra zabójczyni? Czemu zamieszkujący wokół tej góry Gurungowie Nowy Rok witają aż trzy razy?

- Co łączy gruziński Kazbek z Betlejem, na czym polega praca dyżurujących na tej górze polskich ratowników i co dobrego zrobił dla Gruzji hrabia Potocki?

- Skąd się wzięły w Bieszczadach anioły, gdzie znajduje się grób Hrabiny i kim był Majster Bieda?

- Jak się dostać do najwyższej góry Australii i Oceanii, czyli Piramidy Carstensza? Czy Papuasi, którzy zamieszkują ten rejon, nadal są kanibalami i ile świniaków płacą za żonę?

- Czym są via ferraty i które z nich, będąc w Dolomitach, warto przejść?

- Jak zaplanować wejście na Teide, by po drodze zobaczyć kwitnące żmijowce?

- Co się robi w oczekiwaniu na okno pogodowe na Mount Vinson, najwyższej górze Antarktydy, i jak wygląda Sylwester do białego rana podczas dnia polarnego?

Monika Witkowska - jeśli tylko nie pisze akurat kolejnej książki, najprawdopodobniej jest gdzieś na wyprawie. Pasjonują ją podróże (odwiedziła ponad 180 krajów), żeglarstwo morsko-oceaniczne oraz góry. Zdobyła Koronę Ziemi, stanęła na szczycie dwóch ośmiotysięczników (Mount Everest i Manaslu) i wielu innych ciekawych gór (m.in. Ama Dablam czy Matterhorn), również w Polsce.

Więcej o autorce na monikawitkowska.pl lub na Facebooku: monikawitkowska/travel

Informacje dodatkowe o Szczyty marzeń. Góry z duszą 3:

Szczyty marzeń. Góry z duszą 3 - opinie o książce

Broad Peak. Darowane życie
Monika Witkowska0
Okładka ksiązki - Broad Peak. Darowane życie

Tak naprawdę to wszystko się dzieje w ułamkach sekund - gdy przytomnieję, w mojej głowie jest tylko jedno jedyne pragnienie: żeby udało się wyhamować!...

Horn na trawersie. Opowieści nie tylko żeglarskie
Monika Witkowska0
Okładka ksiązki - Horn na trawersie. Opowieści nie tylko żeglarskie

Poznali się w górach, w dramatycznych okolicznościach, w efekcie których odmrożony Mario stracił palce i część nosa. Przyjaźń Polki i Rumuna przeniosła...