Zdjęcie - Robin Cook

Robin Cook


Robin Cook to amerykański lekarz i powieściopisarz. W swoich dziełach często powraca do tematów związanych z medycyną. 

Robin Cook - biografia, życie i twórczość

Robin Cook urodził się na Brooklynie w Nowym Jorku. Najbardziej znany ze swoich thrillerów medycznych. W Polsce wydawany pod szyldem wydawnictwa Rebis.

Robin Cook – życiorys

Będąc dzieckiem, wraz z całą rodziną przeniósł się do stanu New Jersey. Studiował na Wesleyan University i Columbia University College of Physicians and Surgeons. Dodatkowo, już podyplomowo, odbył szkolenie medyczne na Harvardzie. 

W latach 1969 – 1971 Cook służył w marynarce wojennej, wtedy też napisał swoją pierwszą powieść Rok interny. Chociaż powieść stała się porażką to autor ani myślał, żeby się poddać. Opanował techniki pisarskie i wnikliwie studiował bestsellery. Jego następne dzieło – Coma – okazało się już sukcesem. Na jego bazie powstał film Śpiączka, w reżyserii Michaela Crichtona.

Robin Cook – książki

Autor nie tracił dobrej passy i zdobywał coraz większą popularność. Jak nikt łączy tematy stricte medyczne z fikcją. Zastanawia się nad zagrożeniami jak i możliwościami współczesnej nauki i medycyny. Wciąga i fascynuje czytelników. Cytaty z jego książek często są przewrotne i wstrząsające. 

W 1997 roku wydał powieść o tytule Toksyna. Trzymająca w napięciu opowieść o ojcu, którego malutka córka zmarła na tajemniczą bakterię. Inną intrygującą historię jest Wstrząs. Książka o klinice leczenia bezpłodności, której działania budzą wątpliwości. Jedno jest pewne, za zamkniętymi drzwiami dzieją się dziwne i podejrzane rzeczy. 

Robin Cook ma też na swoim koncie znany i lubiany cykl Laurie Montgomery/Jack Stapleton. Pierwsza część ma tytuł Oślepienie, a ostatnia, wydana w 2019 roku Geneza. W serii czytelnicy mają szansę śledzić sprawy jakie rozwiązują tytułowi bohaterowie: patolog medycyny sądowej i jego współpracowniczka.


Źródło: Źródło fotografii: Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0 // https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robin_Cook.JPG

Robin Cook - twórczość

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
topo-miki 2021-06-22 15:32:54
Cytaty Autora

Rak - choroba, która budzi największy strach - nie wychodzi poza sam szpital, chyba że dotyczy kogoś bezpośrednio, krewnego czy przyjaciela.


Więcej

Złość jest prawdopodobnie dużo zdrowsza od pogrążenia się w depresji.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy