Zdjęcie - Tomasz Kołodziejczak

Tomasz Kołodziejczak

(1967-10-13) - (nadal)

Tomasz Kołodziejczak to polski pisarz, wydawca oraz promotor kultury. W kręgu jego zainteresowań leży polska fantastyka oraz komiks. Literacko zadebiutował w 1985 roku. W sumie wydał sześć powieści oraz kilkadziesiąt opowiadań.

Tomasz Kołodziejczak - biografia, życie i twórczość

Tomasz Kołodziejczak był siedmiokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, ostatecznie otrzymał ją w 1996 roku za powieść Kolory sztandarów. W 2010 roku był nominowany do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Należy do grupy literackiej Klub Tfurcuf.

W latach 90. jako prowadził programy o tematyce popkulturalnej dla radia oraz telewizji, był także współtwórcą znanych konwentów i wydarzeń. Stale współpracował także z miesięcznikiem Feniks, wydawał także własne pismo związane z tematyką science-fiction.

 


Źródło: Foto: Joanna Kołodziejczak / materiały prasowe Wydawnictwa Fabryka Słów

Tomasz Kołodziejczak - twórczość

Tomasz Kołodziejczak - wiadomości

Cytaty Autora

Nasz dom jest tam, gdzie cmentarze naszych ludzi.


Więcej

Kiedy przestajesz szanować swoją historię i pamięć przodków - przestajesz szanować samego siebie. Pamiętaj, to dług honorowy. Jeśli ktoś umierał, żebyś ty mogła żyć wolna, jeśli ktoś harował jak wół, żebyś ty mogła żyć w cywilizowanym świecie, to teraz masz wobec nich dług honorowy. Będziesz go spłacać swoim dzieciom.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy