Forum

Wątek - Czas oczekiwania na akceptację recenzji
← powrót

Kto Post
Uleczkaa38
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
2013-07-25 14:15:27

Chciałam zapytać ile tak mniej więcej czasu zajmuje oczekiwania na akceptację przez redaktora, przesłanej recenzji. Wysłałam ostatnio dwie, tj. jedna kilka dni temu a drugą ponad tydzień, i zastanawiam się czy to kwestia np kilku tyg? I czy np. może przypadkiem gdzieś zawieruszyć się wysłana recenzja:)?
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-07-26 07:56:34

Dzień dobry, Recenzja nie ma prawa się nigdzie "zawieruszyć", natomiast czas oczekiwania na publikację tekstu jest w tej chwili dość długi i wynosi ponad tydzień z uwagi na dużą liczbę nadsyłanych recenzji.
Uleczkaa38
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
2013-07-26 12:28:07

Dziękuję za odpowiedź:)
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
Uleczkaa38
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
2013-08-03 11:49:37

Witam. Wiem, że trochę marudzę..;), ale minęło już ponad 3 tyg od przesłania przeze mnie recenzji książki "Korzenie niebios" i tak się zastanawiam czy może np nie zyskała ona akceptacji redaktora i się już nie pojawi. Istnieje taka opcja?
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2013-08-03 19:27:32

Recenzje - odnoszę wrażenie, że "Granice" mają z nimi poważny problem. Ja mam nie zaakceptowane jeszcze z kwietnia! (z maja i czerwca również). To bardzo zniechęca.
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-08-03 21:50:32

Niestety, to rzeczywiście jest u nas problem. Po prostu wszystkie teksty przechodzą przez moderację / redakcję, a jedna osoba nie nadąża z tak lawinowo rosnącą liczbą recenzji. Ale pracujemy nad tym. W tej chwili nowe teksty redagujemy w miarę na bieżąco, natomiast do starszych powoli wracamy i sukcesywnie uaktywniamy. Przepraszamy, obiecujemy poprawę. Uleczka Kiedy jakiś tekst nie zyska naszej aprobaty (nie spełnia kryteriów, jest za krótki etc.), przenosimy go do opinii, a autor otrzymuje stosowny komunikat mailowy i punkty w ramach podziękowania za aktywność.
alison2
Avatar użytkownika - alison2
2013-08-03 22:12:00

Hmm na moich 80 recenzji opublikowano póki co bodaj z 30... :-) Może i by mnie to zniechęcało, gdyby nie fakt, że wiem o tym, co właśnie pisał slk. Recenzje są redagowane i to przez jedną osobę. Mogę sobie wyobrazić, że taka redakcja jest często równie czasochłonna jak pisanie recenzji, a kto tam wie ile tego spada na jedną biedną głowę, skoro dobrze wiem, ile tego przychodzi ode mnie... :-) W każdym razie nic nie przepada, nic się nie gubi - wszystkie recenzje znajdziesz na swoim koncie. Po prostu czasem trzeba poczekać. Pozdrawiam!
nunachopin
Avatar użytkownika - nunachopin
2013-08-30 12:52:07

Dzień dobry. Jakiś miesiąc temu wysłałam recenzję. Przez dłuższy czas była niewidoczna, dopiero dziś zauważyłam ją pod opisem książki. Tymczasem do tej pory nie otrzymałam za nią punktów. Jak to wygląda od strony technicznej? To moja pierwsza i jedyna (jak dotąd) recenzja, stąd pytanie.
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-08-30 14:01:25

nunachopin - pod książkami wyświetla się opinia o książce, którą musiała Pani dodać podczas dodawania pozycji do biblioteczki. Recenzję uaktywniliśmy w tej chwili i przyznaliśmy za nią punkty - mam nadzieję, że bezpiecznie dotarły? :)
danutka
Avatar użytkownika - danutka
2013-08-30 17:31:31

Też się już troszkę niepokoję, że akceptacja recenzji trwa tak długo. Pewnie okres wakacyjny też się do tego przyczynił, prawda? Będzie lepiej? Przystopowałam z wrzucaniem kolejnych opinii, bo nie wiem, czy te dotychczasowe zyskają akceptację.
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-08-30 19:27:35

Danutka, z tego co widzę, żadne Twoje recenzje nie czekają na akceptację. Dodałaś za to może opinie, ale one wyświetlają się pod książkami automatycznie, nie wymagają akceptacji redakcji. Przypominam: opinię dodaje się podczas dodawania książki do swojej wirtualnej biblioteczki (przycisk Do biblioteczki nad opisem książki), a recenzję poprzez kliknięcie przycisku "Dodaj/opublikuj" w menu na górze, a następnie wybranie opcji "Dodaj recenzję".
danutka
Avatar użytkownika - danutka
2013-08-30 19:43:11

Aaa, no tak, to ja taka bardziej niezorientowana jestem. Pewnie tak było. ;) To teraz co zrobić? Przenieść to, co mi się widzi recenzją (u mnie granica między recenzją a opinią jest płynna, nie staram się trzymać wymogów formalnych)?
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-08-30 19:59:56

Proponuję dotychczasowe teksty zostawić wśród opinii, a dodawać tylko te nowe. Warto wcześniej przeczytać nasze wymogi dotyczące recenzji - minimum 2800 znaków, próba dążenia do obiektywizmu,niewiele streszczenia, więcej wartościowania. Może warto teksty po prostu dodawać do opinii dalej - nie są mniej wartościowe, tylko nieformalne.
danutka
Avatar użytkownika - danutka
2013-08-30 20:13:40

Dobrze. Na razie wrzuciłam jeden na próbę. Dzięki za wyjaśnienia. :)
Uleczkaa38
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
2013-09-28 20:25:27

Witam. Wiem, że troszkę marudzę..ale znów chciałabym poruszyć temat recenzji. Otóż już blisko 2 miesiące temu przesłałam recenzję książki "Star Carrier", a ponad 2 tygodnie temu dwóch kolejnych książek tj. "W cieniu kaplicy" i "Paniki". I chciałabym zapytać, czy istnieje szansa, że kiedykolwiek owe recenzje pojawią się na łamach portalu? Pozdrawiam i byłabym wdzięczna za odpowiedź:)
nunachopin
Avatar użytkownika - nunachopin
2013-10-11 07:41:23

Mam podobny problem, od ponad miesiąca czekam na odzew w związku z recenzją książki "Dźwięki kolorów". Podejrzewam niewielkie siły przerobowe w połączeniu z ogromną ilością nadsyłanych tekstów. Niemniej nie tracę nadziei, że i moja recenzja doczeka zmęczonego oka portalowego czytacza. ;)
Uleczkaa38
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
2013-10-11 09:41:49

Ja już czekam na jedna recenzję ponad 2 miesiące chyba, na inne ok miesiąca. Rozumiem, że redakcja ma wiele pracy i w ogóle..ale to bardzo zniechęca..No ale i tak uwielbiam ten portal, więc pewnie bee nadal od czasu do czasu przesyłać jakąś recenzje z nadzieja, że może kiedyś..
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-10-12 17:28:40

Służę uprzejmie, przynajmniej częściowo nadrabiając zaległości :)
Uleczkaa38
Avatar użytkownika - Uleczkaa38
2013-10-12 18:32:30

Bardzo dziękuję:)
alison2
Avatar użytkownika - alison2
2013-10-13 12:44:49

Może jednak warto pomyśleć o dodatkowej osobie, która zapanowałaby nad tymi recenzjami? Gdzieś w tym wątku pojawiła się informacja że czas oczekiwania na publikację recenzji jest dość długi, "wynosi ponad tydzień". Ja tam przełknę i miesiąc ale ... pominę milczeniem ile przykładowo czeka moja recenzja książki na temat zaspołu Metallica. Wiem że bywają recenzje lepsze i gorsze, że dla portalu ważniejsze są recenzje nowości ale ... może założyć że np żadna recenzja nie powinna czekać dłużej niż 3 miesiące? Dla osoby recenzjującej każda recenzja jest ważna i trochę to nie fair, gdy jedne czekają miesiącami, inne zostają zaakceptowane w przeciągu paru godzin... Sprawa znana jest nie od dziś i w międzyczasie jest już chyba jasne, że to za duży temat na jedną osobę, która ma przecież masę innych obowiązków. Swoją drogą nie bardzo rozumiem, co teraz wyświetla się na profilu, gdy klikam na recenzje. Wcześniej pojawiały się te zaakceptowane, teraz ... sama nie wiem. Wygląda na te, które ostatnio zostały wstawione - widzę np te najnowsze, które nie były jeszcze akceptowane, a nie ma np najstarszych, już dawno temu zatwierdzonych...
Odpowiedz