Forum

Wątek - Konkurs: o jakiej książce chcielibyście porozmawiać na pierwszej randce i dlaczego?
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2013-03-18 10:36:43

logo

Zinamon.pl to sklep internetowy oferujący książki, e-booki i audiobooki w znakomitych cenach z możliwością bezpłatnego odebrania zakupionych książek w kilkudziesięciu księgarniach na terenie całej Polski. Dziś chcemy zaprosić Was do korzystania z jego usług, a przy okazji zachęcić do dyskusji i wzięcia udziału w naszym nowym konkursie. 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy, że zabierzecie głos w tej dyskusji, odpowiadając na pytanie, o jakiej książce chcielibyście porozmawiać na pierwszej randce i dlaczego? Może dyskusja ta stanie się także dobrą okazją, by utworzyć w swojej biblioteczce półkę "Książki na randkę"? Na zgłoszenia czekamy do 27 marca 2013 - trzeba więc się pospieszyć.

Zachęcamy do odwiedzenia księgarni Zinamon.pl!
bbo
Avatar użytkownika - bbo
2013-03-18 12:03:02

Dziennik Bridget Jones – powieść Helen Fielding. Bohaterka zwariowana, zabawna, z kompleksami, poszukująca swojego miejsca w życiu, swojej miłości, swojego mężczyzny. Odnajduję w niej dużo z siebie. Chętnie o niej rozmawiam, bo nie zamierzam udawać kogoś innego niż jestem. Chcę być naturalna i by ktoś zaakceptował mnie taką jaka jestem.
takahe
Avatar użytkownika - takahe
2013-03-18 12:35:00

"Mały książę" Antoine de Saint-Exupery bo jeśli mój rozmówca przeczytał i zrozumiał tą książkę to napewno nasza rozmowa nie zakończy się na pierwszej randce ;)
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
izabela81
Avatar użytkownika - izabela81
2013-03-18 13:21:42

"Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell - klasyka literatury, która zmusza do głębokich przemyśleń. Główna bohaterka - Scarlett O'Hara to postać samolubna, egoistyczna, wybuchowa i naruszająca obyczaje - wzbudza jednak w czytelniku pewną sympatię, ponieważ jest zaradna, odważna i konsekwentnie dąży do celu, którego idea jest szlachetna - zapewnić sobie i bliskim spokojny byt. Pojawia się również Rett Butler - wymarzony mężczyzna dla kobiet. Lektura na pewno nie przeminie z wiatrem, a zostanie w nas na długo.
just_monca
Avatar użytkownika - just_monca
2013-03-18 14:21:17

Najprawdopodobniej byłaby to któraś z książek Nicholasa Sparksa. Być może nawet "Jesienna miłość", bo gdyby nawet mój "partner" jej nie czytał, zawsze mógłby się wypowiedzieć na temat filmu - "Szkoła uczuć". I książka i film dokładnie obrazują jak miłość może zmienić człowieka, nawet gdy ukochanej osoby nie ma się już przy sobie.
teano
Avatar użytkownika - teano
2013-03-18 14:35:46

"Opowieści z Narni" - o ile dobrze pamiętam (bo lata lecą), była to jedna z książek, o których rozmawialiśmy na pierwszej randce ;) Tak, to chyba była dyskusja o wyższości CSL nad Frossardem i odwrotnie ;) Ale muszę to sprawdzić. W każdym razie skończyło się ślubem ;)
truskaweczka8989
Avatar użytkownika - truskaweczka8989
2013-03-18 14:46:45

Na pierwszej radnce chciałabym porozmawiać o książce ,,Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe''. Jest to książka o miłośći jak sam tytuł wskazuje. Książka jest lekka, zabawna i przyjemna,a jednocześnie pełna zwrotów akcji i baardzo zajmująca. Przede wszystkim dużo się przy tej książce śmiałam i dlatego myśle, że byłaby idealna na pierwszą randkę. Drugą książką byłaby ,,Dziewczyna, która chciała zbyt wiele''. Jest to również książka o miłośći. Opowiada o zbuntowanej nastolatce i młodym policjantem. Ona wyśmiewa jego zasady. On krytykuje jej rebelianckie zapędy. Doprowadzają się do szału. Testują swoje granice. Aż, któregoś dnia, posuwają się za daleko. „Dziewczyna, która chciała zbyt wiele” to lekka i przyjemna książka o dojrzewaniu, zmaganiu się z demonami przeszłości, skomplikowanych relacjach międzyludzkich, przekraczaniu granic, próbowaniu życia i ponoszenia konsekwencji swoich wyborów. Myślę, że możnaby było o niej długo dyskutować. Na pierwszej randce, rozmawiając o tych książkach na pewnoby się nikomu nie nudziło.
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2013-03-18 15:00:30

U mnie świetnie sprawdziły się książki Pana Pilipiuka ;) Pełne akcji i humoru. Oj było o czym rozmawiać przez kolejne randki. I zamiłowanie do tego typu literatury łączy nas do dziś.
blebelebe
Avatar użytkownika - blebelebe
2013-03-18 18:50:19

Długo nad tym myślałam i stwierdziłam, że może byłoby to "Weronika postanawia umrzeć" Paula Coelho. Powieść przypomina jak ulotne jest życie i jak łatwo je stracić - czy na pewno jesteśmy gotowi na taki wyrok? Ponadto Paulo ukazuje świat szaleńców i uświadamia, że jest nim każdy z nas. Może warto byłoby się zastanowić. Myślę, że na następnej randce nie męczyłabym już swego ukochanego i pozwoliła mu samemu wybrać wygodny temat do rozmów :).
agnik66
Avatar użytkownika - agnik66
2013-03-18 20:06:44

Porozmawiałabym o książce "Stulecie chirurgów", ponieważ medycyna bardzo mnie interesuje i jestem ciekawa czy mój towarzysz również jest tym tematem zainteresowany i czy ma mocne nerwy, bo sceny opisane w tej książce nie nadają się dla wrażliwców.
Sardegna
Avatar użytkownika - Sardegna
2013-03-18 20:39:54

Powiem z własnego doświadczenia, że na pierwszej randce z moim mężem rozmawialiśmy o fantastyce. Trochę się z tego teraz śmiejemy, bowiem żadne z nas nie jest wielkim fanem tego gatunku. Mamy jednak kilka ulubionych książek i o nich właśnie wtedy dyskutowaliśmy: seria o Wiedźminie Sapkowskiego, Harry Potter, Władca pierścieni, seria o Jakubie Wędrowyczu Pilipiuka. Na następnym spotkaniu pożyczyłam nawet mężowi Hobbita. Był to niezły pretekst do następnego spotkania i kolejny temat do rozmowy
agatrzes
Avatar użytkownika - agatrzes
2013-03-18 23:04:08

Na pierwszą randkę idealny wydaje się Harry Potter- zdemaskuje każdego mugola
ada22
Avatar użytkownika - ada22
2013-03-18 23:40:02

Byłaby to książka Doroty Sumińskiej pt. Świat według psa. Opowieść jamnika Bolka. Jest to lektura o doli i niedoli tytułowego czworonoga. Czasem zabawna, czasem smutna. Przenikliwy, mądry jamnik opowiada o otaczających go ludziach i nie tylko. Kocham psy i mój przyszły partner musi przynajmniej akceptować moją czworonożną pupilkę. Mój poprzedni związek się rozpadł, ponieważ były nie chciał mieszkać we trójkę. Moja sunia to członek rodziny. Nie chcę tracić czasu na kogoś, kto nie ma serca dla zwierząt. Bo ,,miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt".
RattyAdalan
Avatar użytkownika - RattyAdalan
2013-03-19 01:39:39

Witam. Ja wybrałabym książkę Paulo Coelho pt. "Alchemik", ponieważ w tej książce zawarte jest wszystko. I samotność, nasze dążenie do celu, miłość, ludzkie marzenia. To dobra książka pisana pięknym metaforycznym językiem, która zmusza do refleksji. Każdy może znaleźć coś dla siebie na jej stronach. Dyskusje zapewne toczyłyby się w nieskończoność.
rafusia
Avatar użytkownika - rafusia
2013-03-19 06:55:09

O Narnii,a dokładnie o jego autorze kłóciliśmy się który autor jest lepszy
azetka79
Avatar użytkownika - azetka79
2013-03-19 09:24:11

Witam, Zdecydowałabym się poruszyć kwestie drogi... tez tej życiowej, a może przede wszystkim Tej drogi. Myślałam o książce "Na rozstaju dróg" Evansa. A dlaczego? Bo to piękna, poruszająca i głęboka historia, która przecież może zdarzyć się każdemu i oby sie zdarzyła!!! A na rozstaju dróg jesteśmy przeciez codziennie, dokonując takich czy innych wyborów, podejmując decyzje, które przecież kształtują naszą teraźniejszość, rzutujac na przyszłość...
princess_dg
Avatar użytkownika - princess_dg
2013-03-19 10:17:34

"My,dzieci z dworca Zoo" Ta książka nauczyła mnie,że narkotyki choć początkowo bardzo fajnie się to zaczyna,i myślisz że możesz z tym skończyć kiedy tylko chcesz. Ale nie chcesz i się uzależniasz,a wtedy bardzo trudno znaleźć odwrót. Temat takiej książki sprawi, że poznam zdanie partnera na temat narkotyków. A kto wie czy na pierwszej randce nie trafi się czasem jakiś narkoman.
malamimbla
Avatar użytkownika - malamimbla
2013-03-19 11:42:30

Witam. Ja wybrałabym, w zależności oczywiście od upodobań towarzysza, albo "Tektonikę uczuć" Schmitt'a, albo coś z dobrej polskiej fantastyki-świetnie nada się "Wiedźmin" Sapkowskiego. Obie książki czytałam już kilkakrotnie i za każdym razem z takim samym zainteresowaniem dlatego sądzę, że mogłabym się wdać w dyskusję na ich temat. Dodatkowo z osobą lubiącą twórczość Sapkowskiego na pewno udało by mi się złapać dobry kontakt, a co za tym idzie wybrać się na koleją randkę ;)
eureka876
Avatar użytkownika - eureka876
2013-03-19 12:49:55

Wybór książki do rozmowy na pierwszą randkę oczywiście nie jest łatwy i jednoznaczny. Wiadomo, każdy co innego lubi. Dlatego uważam, że powinna to być książka, którą prawie wszyscy znają. Np. "Kod Leonardo da Vinci" Dana Browna. Jest dość kontrowersyjna, więc na pewno będzie dużo tematów do obgadania i pole do polemizowania. Dodatkowo, można naprawdę dużo dowiedzieć się o człowieku i jego poglądach, dyskutując o tej książce. A nawet jeśli skończą się tematy o tej powieści, można ją porównać z filmem (w tym momencie przechodzi się do kinematografii, ale rozmowa się nie kończy).
fasolka18
Avatar użytkownika - fasolka18
2013-03-19 13:10:08

Wybrałabym coś ambitnego. "Forrest Gump" Winstona Grooma. To naprawdę piękna powieść, chyba wszyscy ją znają, chociaż zapewne większość ludzi dzięki filmowi. Moim zdaniem ta słodko-gorzka książka świetnie nadaje się na rozmowę na pierwszej randce, ponieważ naprawdę każdy dostrzeże w niej coś, co jest mu bliskie, coś, co rozumie. Jest poważna, ale dzięki swoim zabawnym, miejscami lekkim momentom, staje się ciepła i tworzy idealny nastrój na randkę. Opowiada o życiu, więc na pewno każda strona będzie się mogła wypowiedzieć, ponieważ niczego nie znamy lepiej jak życia.
Odpowiedz