Forum

Wątek - Najpiękniejsze cytaty o życiu
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2016-02-05 10:04:17

Garść dobrych myśli na początek dnia, garść, gdy dosięga nas popołudniowe zmęczenie i jeszcze klika na dobranoc po dniu pełnym wrażeń czy takim, który pozostawił niedosyt. Do czytania sobie lub komuś, kto właśnie wspina się pod życiową górę czy zmaga z losem. Filozofowie, święci, poeci i myśliciele przekonują nas, że nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość (kard. Léon-Joseph Suenens), a kto ma nadzieję, ten ma wszystko (Władysław Reymont). Mówią też o miłości (Miłość to płomyk świecy, wskazującej wędrowcowi zabłąkanemu wśród zamieci okienną szybę, cichą przystań szczęścia) i szczęściu (nie myślcie o szczęściu. Jeśli przyjdzie, zrobi wam niespodziankę, jeśli nie przyjdzie, nie sprawi wam zawodu). Mówią - po prostu - o życiu. A wszystko to w niezwykłych książeczkach z serii Tylko dobre myśli Wydawnictwa Promic. Na marginesie ich lektury chcemy zaprosić Was do udziału w nowym konkursie, w którym pokażemy, jak myśli znanych osób mogą wskazywać nam drogę, nieść nadzieję i pomagać w życiu. Udział w konkursie: Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zabrać głos w tej dyskusji na naszym forum, prezentując swój ulubiony cytat lub sentencję o życiu. Warto podać ich źródło, warto również dodać książki z serii Tylko dobre myśli do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako pozycje, które chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 11 lutego 2016 - trzeba więc się pospieszyć.
Jeśli chcecie zamieścić obok cytatu podlinkowany tytuł książki, z której wybrane słowa pochodzą, skorzystajcie z poniższego wzoru, znak [ zastępując znakiem < a znak ] zastępując znakiem > [a href="linkdostrony"]tytułksiążki[/a]
zebon75
Avatar użytkownika - zebon75
2016-02-05 11:36:20

Cesarz Francuzów Napoleon Bonaparte zwykł mawiać: "Kto stracił pieniądze, ten nic nie stracił. Kto przegrał bitwę i stracił wojsko, ten mało stracił. Kto stracił wiarę, ten wszystko stracił".
natalia6202
Avatar użytkownika - natalia6202
2016-02-05 11:38:31

„Ludzie sami nie zmieniają się nigdy. Ludzi zmienia życie." - Marek Hłasko
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
azetka79
Avatar użytkownika - azetka79
2016-02-05 11:49:36

"Czyń to, o czym wiesz w swoim sercu, że jest właściwe, ponieważ i tak będziesz krytykowany. Będziesz potępiany jeśli to zrobisz, i będziesz potępiany, jeśli tego nie zrobisz" Eleanor Roosvelt dlatego czyń dobrze:) bezwzględnie:)
izabela81
Avatar użytkownika - izabela81
2016-02-05 11:52:24

"Życie jest śmiechu warte, więc się śmieję." - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis" http://www.granice.pl/ksiazka,quo-vadis,221876
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2016-02-05 13:00:47

"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia." Jonathan Carroll
saksofonistka
Avatar użytkownika - saksofonistka
2016-02-05 13:37:33

"Nie porzucaj nadzieje, jakoć się kolwiek dzieje, bo nie już słońce ostatnie zachodzi, a po złej chwili piękny dzień przychodzi, (...) Nic wiecznego na świecie, radość się z troską plecie, a kiedy jedna wieźmie moc najwiętszą, w ten czas masz ujźrzeć odmianę naprędszą." - Jan Kochanowski, Pieśń IX, Księgi Wtóre
Simi_48
Avatar użytkownika - Simi_48
2016-02-05 15:49:27

,,Żadna noc nie może być aż tak czarna, żeby nigdzie nie można było odszukać choć jednej gwiazdy. Pustynia też nie może być aż tak beznadziejna, żeby nie można było odkryć oazy. Pogódź się z życiem, takim jakie ono jest. Zawsze gdzieś czeka jakaś mała ra­dość. Istnieją kwiaty, które kwitną na­wet w zimie. "- Phil Bosmans
mach1416
Avatar użytkownika - mach1416
2016-02-05 19:29:16

Dopóki nie poczujesz się nieszczęśliwy, nie narodzi się w tobie „poezja”! Tadeusz Różewicz Gdyby nie nieszczęśliwa miłość nigdy nie myślałbym o pisaniu wierszy.
Luxfan
Avatar użytkownika - Luxfan
2016-02-06 00:04:49

"Co decyduje o kształcie czyjegoś życia? Szereg przypadkowych zdarzeń, nad którymi nie ma się władzy czy raczej kosmiczna siła ciążenia, która automatycznie ciągnie człowieka tam, gdzie musi? " Jo Nesbo, "Syn"
bachacz
Avatar użytkownika - bachacz
2016-02-06 06:31:13

"Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu a rozumie do tyłu " Søren Aabye Kierkegaard – duński filozof i teolog. Im dłużej maszeruję po świecie, tym bardziej utwierdzam się w prawdziwości tych słów. Teraźniejszość daje nam tylko pogląd natomiast czas dodaje analizę minionego. Oprócz tego cytatu mam jeszcze drugi, szczególnie ulubiony , który wiele lat temu na zasadzie wróżby wyciągnęłam w jakimś kościółku podczas szkolnej wycieczki: "Dobra wola zastąpi tysiąc sposobów, tysiąc sposobów nie zastąpi dobrej woli".Ile w tym racji, niech każdy sam przemyśli.Może nie są to najpiękniejsze słowa jednak wiele w nich prawdziwości i mądrości.
igielka
Avatar użytkownika - igielka
2016-02-06 10:22:48

"Szczęście przychodzi do naszych wrót i oznajmia swoje przybycie tylko po to, abyśmy się przekonali, że nie jesteśmy zdolni go przyjąć, że nie przygotowaliśmy wszystkiego jak należy, żeby móc zaprosić je do naszego domu" - Rabindranath Tagore "Dom i świat" (The Home and the World")
igielka
Avatar użytkownika - igielka
2016-02-06 10:29:09

"Szczęściem mym są najdroższe Twoje oczy, dobrze wiem, czym są dla mnie usta Twe. Szczęściem mym są codzienne Twe powroty, gdy na Twój widok cała drżę. Szczęście swe odnajduję w Twym uśmiechu, w dłoniach Twych, kiedy obejmują mnie. Szczęście me w każdym Twoim jest oddechu, nawet gdy śpisz ja kocham Cię. Kto z Was wie, ile szczęście miewa odmian? Lub ile barw na tęczy lśni? Mało kto szczęście swe spotyka co dnia, przeważnie o nim tylko śni. Szczęście to słońce witające ranek, gwarny dzień i gwiazdami lśniąca noc. Szczęściem są ptaki głośno rozśpiewane i twój najukochańszy głos. Szczęściem też może być i niepogoda, głośny wiatr i tłukący w szyby deszcz. Co mi tam, kiedy wiem, że Ty mnie kochasz i że ja Ciebie kocham też. Szczęściem mym są codzienne Twe powroty, dobrze wiesz, czym są dla mnie usta Twe. Szczęście me to codzienne Twe powroty, gdy na Twój widok cała drżę. Szczęście swe odnajduje w Twym uśmiechu, W dłoniach Twych kiedy obejmują mnie. Szczęście me, w każdym Twoim jest oddechu, nawet gdy śpisz, ja kocham Cię... Kocham Cię... " Piosenka z repertuaru Violetty Villas, tekst piosenki - Ola Obarska
kchg
Avatar użytkownika - kchg
2016-02-06 14:30:29

"Ale jeśli zbyt wiele zobaczysz teraz, to mniej ci zostanie do zobaczenia do twojego końca. Nie chciej już teraz widzieć tego, co ci dane na całe życie, bo oślepniesz." - Ludwik Janion "Zwijanie świata". Świetna książka! Zabawna i poważna, o ludziach - ich egzystencji, śmierci. Prawdziwa, choć momentami zmyślona. Magicznie wciągająca. Wypełniona po brzegi niebanalnymi dialogami, które warto cytować... Po prostu o życiu. Polecam... i na koniec przytaczam inny fragment książki, który zwrócił na siebie moją uwagę: "Ale jak tu wyrzucić dobrą kapustę tylko dlatego, że po tygodniu będzie do niczego? W końcu każdy z nas po jakimś tama czasie będzie do niczego czy w ogóle go nie będzie, a nikt nie wyrzuca niemowląt!".
alicja29
Avatar użytkownika - alicja29
2016-02-06 16:07:16

Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć. Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest. Jan Paweł II
agasam9
Avatar użytkownika - agasam9
2016-02-06 22:54:33

Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pew­ne roz­sta­je dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczy­tać uważnie na­pisy na dro­gow­ska­zach i pójść w in­nym kierunku. - Janusz Leon Wiśniewski
mika19
Avatar użytkownika - mika19
2016-02-07 01:31:01

ks Twardowski: Nie płacz w liście nie pisz że los ciebie kopnął nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno odetchnij popatrz spadają z obłoków małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju i zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz
angel92
Avatar użytkownika - angel92
2016-02-07 12:18:26

Mój ulubiony cytat: "Istniejemy póki ktoś o nas pamięta." Carlos Ruiz Zafón – "Cień wiatru"
elittore
Avatar użytkownika - elittore
2016-02-07 14:00:23

"Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku". Antoine de Saint-Exupéry-"Mały Książę".
poszukujaca
Avatar użytkownika - poszukujaca
2016-02-07 14:49:34

Cytat, który stał się moim mottem życiowym.. "Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie gaś nigdy światła nadziei" Robert Allen Zimmerman
Odpowiedz