Forum

Wątek - Wyzwania czytelnicze 2018 - konkurs, informacje ogólne, pytania i odpowiedzi
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2018-01-10 12:55:51

Czytujesz dużo i regularnie? Rodzice czy przyjaciele nie potrafią wyciągnąć Cię z domu, bo wolisz... czytać? Podejmij nasze czytelnicze wyzwania! Zadeklaruj, ile książek przeczytasz do 31 grudnia 2018 roku, prowadź swoją wirtualną biblioteczkę, dodawaj opinie i... wygrywaj książki! 

W roku 2013 po raz pierwszy zaprosiliśmy Was do udziału w wyzwaniach czytelniczych serwisu Granice.pl Popularność akcji, liczba zgłoszeń, uczestników, przeczytanych książek, dodanych opinii i recenzji zaskoczyła wszystkich! W roku 2017 akcję zorganizowaliśmy po raz piąty i właśnie zaczęliśmy przeglądać Wasze zgłoszenia. W najbliższych tygodniach sukcesywnie ogłaszać będziemy listy laureatów poszczególnych wyzwań. Nie chcemy jednak tracić czasu. Już teraz zapraszamy, byście spróbowali wziąć udział w kolejnej edycji naszych wyzwań czytelniczych. Byście w 2018 roku ponownie mieli okazję doskonale się bawić i byśmy za rok mogli nagrodzić niektórych spośród Was.

 

Zasady konkursu są proste:

1. Wejdź na stronę https://www.granice.pl/Wyzwania/Oficjalne 

2. Wybierz jedną z kategorii konkursowych:

a) 52 książki 2018 - czytasz jedną książkę tygodniowo

b) 26 książek 2018 - czytasz jedną książkę w ciągu 14 dni

c) 12 książek 2018 - czytasz jedną książkę miesięcznie

d) Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2018 roku - dowolna, wybrana przez siebie liczba. Może to być zarówno 15, jak i 115 tytułów.

3. Kliknij przycisk „Dołącz" na podstronie wybranego wyzwania. Twój awatar pojawi się na liście uczestników, a w Twojej wirtualnej biblioteczce zostanie utworzona półka o nazwie 52 książki 2018, 26 książek 2018, 12 książek 2018 lub Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2018 roku. Dodawaj na nią przeczytane książki wraz z opiniami o nich.

5. Aktualizuj swoją biblioteczkę możliwie regularnie:

- oznaczaj książki jako przeczytane,

- dodawaj je na półkę z nazwą czytelniczego wyzwania, jakie podjąłeś,

- oceniaj przeczytane książki,

- dodawaj opinie o książkach lub recenzuj je w naszym serwisie, byśmy mogli zweryfikować, czy rzeczywiście przeczytałeś dany tytuł.

6. Sprawdź, czy wygrałeś. 

W styczniu 2019 roku przejrzymy wszystkie zgłoszenia, zweryfikujemy je i wybierzemy spośród czytelników laureatów. Twórcy wybranych przez redakcję najciekawszych półek otrzymają odpowiednio: 

- 52 książki (ci, którzy przeczytają 52 książki w ciągu roku)

- 26 książek (ci, którzy przeczytają 26 książek w ciągu roku)

- 12 książek (ci, którzy przeczytają jedną książkę miesięcznie)

- zestawy książek - tych, którzy wybiorą inną niż 52, 26 lub 12 liczbę książek w ciągu roku, nagradzać będziemy odpowiednio do wybranej przez nich liczby książek. W tej kategorii wygrać będzie można najwyżej 52 książki - nawet, jeśli ktoś przeczyta zdecydowanie więcej tytułów - po prostu nie dysponujemy nieograniczonymi zasobami nagród :) To kategoria zarówno dla tych osób, które planują przeczytać w 2018 roku 20 książek, jak i dla tych, którzy przeczytają ich więcej niż setkę.

Masz sugestie co do formuły konkursu? Potrzebujesz motywacji do regularnej lektury? Weź udział w tej dyskusji! 

Zajrzyj też do specjalnych grup wsparcia. Podziel się w nich wrażeniami z udziału w akcji w roku 2016, zachęć innych do udziału w niej w roku kolejnym, dziel się wrażeniami z przebiegu wyzwania:

- Grupa wsparcia - 52 książki 2018

- Grupa wsparcia - 26 książek 2018

- Grupa wsparcia - 12 książek 2018

- Grupa wsparcia - wybrana przez siebie liczba książek w 2018 roku

 

Uzupełnijcie swoje biblioteczki! Zajrzyjcie do naszych rankingów! Już ponad cztery lata temu wprowadziliśmy też dla Was zupełnie nową funkcję. Jesteście ciekawi, jakie książki najwyżej oceniają czytelnicy naszego serwisu? Jakie czytają najczęściej? Które tytuły najbardziej chcą przeczytać i na które zapowiedzi czekają z największą niecierpliwością? Prześledźcie nasze rankingi książek. 

W pierwszym z nich prezentujemy książki, które najczęściej ocenialiście. W kolejnym - tytuły, które oceniliście najwyżej. Tu by książka mogła znaleźć się w rankingu, musiała zdobyć co najmniej 10 ocen. Trzeci z rankingów prezentuje najbardziej wyczekiwane zapowiedzi - te książki, których premiera jeszcze nie nadeszła, a które już umieściliście na półce chcę przeczytać. Z tą samą funkcją związany jest kolejny ranking. Prezentuje on książki (i spośród nowości, i spośród zapowiedzi), które chce przeczytać największa liczba czytelników. Przejrzyjcie nasze rankingi! Jesteśmy pewni, że wiele z tych książek mieliście okazję już przeczytać! Uzupełnijcie swoje wirtualne biblioteczki, dodając je na półki z przeczytanymi wcześniej książkami. Oceńcie też wybrane książki, pomagając nam w ten sposób budować bardziej miarodajne rankingi, bo pozycje książek w nich aktualizowane są na bieżąco i uzależnione od Waszych ocen!

Podobnie jak w latach ubiegłych, warto aktualizować nie tylko półki z wyzwaniami rocznymi. Jeśli utworzycie na przykład półkę „chcę zdobyć", podczas kompletowania zestawów nagród przy różnych okazjach będzie nam zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiednie dla Was książki. Zawsze staramy się także (chociaż nie zawsze udaje się to w 100%) przekazywać Wam książki, których nie przeczytaliście.

W ostatnich tygodniach przygotowaliśmy dla Was także wygodny podgląd Waszych statystyk czytelniczych, możecie także zajrzeć do rankingu użytkowników naszego serwisu.

Życzymy powodzenia i czekamy na Wszelkie uwagi lub sugestie!

PS W najbliższych tygodniach umożliwimy Wam wygodny podgląd własnych (i cudzych również) postępów w wyzwaniu, do którego się zgłosiliście, przygotowujemy także możliwość zmiany wyzwania, w którym bierzecie udział. W wątkach grup wsparcia będzie wyświetlała się również lista uczestników danego wyzwania.

martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2018-01-10 14:00:09

Świetnie! Czekałam na nie.

mirand
Avatar użytkownika - mirand
2018-01-10 15:20:55

Czy w kategorii dowolnej ilości książek nie zgłaszamy najpierw ile książek chcemy przeczytać?

Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
slk
Avatar użytkownika - slk
2018-01-10 20:38:04

@mirand Na ten moment nie, wkrótce każdy uczestnik wyzwań będzie mógł ustawić sobie cel wyzwań własnych :) Będziemy dawać znać. 

jagna1978
Avatar użytkownika - jagna1978
2018-01-10 21:26:18

Mam pytanie czy moge te same ksiazki wrzycac do dwoch wyzwan  Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2018 roku i Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu czy musze wybrac jedno wyzwanie? albo czytac do kazdego inne ksiazki ?

Gdzie moge znalezs liste zwyciezcow poprzednich wyzwan? Czy zwyciezcy powiadamiani sa na skrzynke wiadomosci prywatnych?

slk
Avatar użytkownika - slk
2018-01-10 21:32:34

@jagna1978  

- Tak, możesz łączyć te wyzwania, bo wyzwanie „przeczytaj tyle, ile masz wzrostu" jest u nas wyzwaniem dodatkowym. 

- Zwycięzców ogłaszamy i tu, na forum, i w ogłoszeniu konkursowym, i z każdym kontaktujemy się bezpośrednio. Zwycięzców z roku 2017 poznamy za około miesiąc, obecnie zapoznajemy się ze wszystkimi biblioteczkami i to może zająć trochę czasu :) 

Dizzy
Avatar użytkownika - Dizzy
2018-01-10 22:10:08

@slk  A co z wyzwaniami "pobocznymi" z zeszłego roku, jak np. tym z fantastyką? :) 

slk
Avatar użytkownika - slk
2018-01-10 22:12:59

@Dizzy  od nich zaczynamy rozstrzyganie :) 

weronikka1
Avatar użytkownika - weronikka1
2018-01-11 18:34:09

Dołączyłam do wyzwania z 52 książkami, jednak wiem, że jednak przeczytam więcej i dołączyłam do wyzwania, w którym przeczytam wybraną ilość książek przez siebie. Nie wiem jednak jak opuścić wyzwanie z 52 książkami?

22200116Zp
Avatar użytkownika - 22200116Zp
2018-01-11 19:43:04

@weronikka1 Tak coby było zabawnie, wystarczy usunąć nowo powstałą półkę z biblioteczki ;-p - przynajmniej w moim wypadku wystarczyło.

weronikka1
Avatar użytkownika - weronikka1
2018-01-11 20:05:54

@22200116Zp  Tak też zrobiłam :) Dziękuję za pomoc.

MieszkajacaMiedz
Avatar użytkownika - MieszkajacaMiedz
2018-01-12 15:41:39

Witam, czy wyzwania można ze sobą łączyć ? Czy można wybrac tylko jedno ?

slpablos
Avatar użytkownika - slpablos
2018-01-14 18:50:14

Tradycyjnie 26.

slk
Avatar użytkownika - slk
2018-01-14 21:57:59

@MieszkajacaMiedz  Możesz łączyć wyzwania główne (12 książek, 26 książek, 52 książki, wybrana przez siebie liczba książek w 2018 roku) z wyzwaniami dodatkowymi (w tej chwili: przeczytam tyle, ile mam wzrostu, po rozstrzygnięciu zaległości ruszą również wyzwania tematyczne). Generalnie - my raczej nie jesteśmy wielkimi rygorystami, czekamy przede wszystkim na ciekawe i przydatne dla innych opinie o książkach :)

Emilly26
Avatar użytkownika - Emilly26
2018-01-15 12:42:57

Po raz pierwszy wzięłam udział w konkursie wyzwania 2017 roku. Zaznaczyłam 26, a przeczytałam więcej. Wiadomo,że cieszę się ilość przekroczyła moje oczekiwania. Cieszę się. Czekam na wynik wyzwań.

EmnildaAmelberga
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
2018-01-15 19:12:27

Zgłaszam się do kategorii - 12 książek.

slk
Avatar użytkownika - slk
2018-01-15 21:36:32

@EmnildaAmelberga  Musisz wejść na stronę: https://www.granice.pl/Wyzwanie/Oficjalne/12-ksiazek-2018 i kliknąć przycisk „dołącz do wyzwania" :) 

magi18
Avatar użytkownika - magi18
2018-01-19 10:10:28

Cudownie, że znów są wyzwania. :) 
Ja akurat przez małe problemy, trochę przestałam czytać, ale w styczniu, teraz mam zamiar nadrobić moje zaległości. :)

dayna15
Avatar użytkownika - dayna15
2018-01-19 16:07:13

Standardowo 52 książki, bo coraz mniej czasu na czytanie. Właśnie skończyłam 3 książkę w tym roku do Klubu Książki - "Początek" Dana Browna.

ejotek
Avatar użytkownika - ejotek
2018-01-21 22:10:33

Już się zgłosiłam do wyzwań, czekam też na wyniki :)

Odpowiedz