Forum

Wątek - Wyzwania czytelnicze 2020 - konkurs, informacje ogólne, pytania i odpowiedzi
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2020-01-03 14:42:26

Czytujesz dużo i regularnie? Rodzice czy przyjaciele nie potrafią wyciągnąć Cię z domu, bo wolisz... czytać? Podejmij nasze czytelnicze wyzwania! Zadeklaruj, ile książek przeczytasz do 31 grudnia 2020 roku, prowadź swoją wirtualną biblioteczkę, dodawaj opinie i... wygrywaj książki! 

W roku 2013 po raz pierwszy zaprosiliśmy Was do udziału w wyzwaniach czytelniczych serwisu Popularność akcji, liczba zgłoszeń, uczestników, przeczytanych książek, dodanych opinii i recenzji zaskoczyła wszystkich! W roku 2019 akcję zorganizowaliśmy po raz siódmy i właśnie zaczęliśmy przeglądać Wasze zgłoszenia. W najbliższych tygodniach sukcesywnie ogłaszać będziemy listy laureatów poszczególnych wyzwań. Nie chcemy jednak tracić czasu. Już teraz zapraszamy, byście spróbowali wziąć udział w kolejnej edycji naszych wyzwań czytelniczych. Byście w 2020 roku ponownie mieli okazję doskonale się bawić i byśmy za rok mogli nagrodzić niektórych spośród Was.

Zasady konkursu są proste:

1. Wejdź na stronę https://www.granice.pl/Wyzwania

2. Wybierz jedną z kategorii konkursowych:

a) 52 książki - czytasz jedną książkę tygodniowo

b)26 książek - czytasz jedną książkę w ciągu 14 dni

c)12 książek 2020 - czytasz jedną książkę miesięcznie

d)Wyzwanie – wybrana przez siebie liczba książek w 2020 roku - dowolna, wybrana przez siebie liczba. Może to być zarówno 15, jak i 115 tytułów.

W tym roku mamy też dla Was dodatkowe wyzwania, w których możecie brać udział równolegle do wyzwań głównych: 

a) wyzwanie „przeczytaj tyle, ile masz wzrostu"

b) Insta challenge - wyzwanie dla bookstagramerów 2020  

3. Kliknij przycisk „Dołącz" na podstronie wybranego wyzwania. Twój awatar pojawi się na liście uczestników, a w Twojej wirtualnej biblioteczce zostanie utworzona półka o nazwie 52 książki 2020, 26 książek 2020, 12 książek 2020 lub Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2020 roku. Dodawaj na nią przeczytane książki wraz z opiniami o nich.

5. Aktualizuj swoją biblioteczkę możliwie regularnie:

- oznaczaj książki jako przeczytane,

- dodawaj je na półkę z nazwą czytelniczego wyzwania, jakie podjąłeś,

- oceniaj przeczytane książki,

- dodawaj opinie o książkach lub recenzuj je w naszym serwisie, byśmy mogli zweryfikować, czy rzeczywiście przeczytałeś dany tytuł.

6. Sprawdź, czy wygrałeś. 

W styczniu 2021 roku przejrzymy wszystkie zgłoszenia, zweryfikujemy je i wybierzemy spośród czytelników laureatów. Twórcy wybranych przez redakcję najciekawszych półek otrzymają odpowiednio: 

- 52 książki (ci, którzy przeczytają 52 książki w ciągu roku)

- 26 książek (ci, którzy przeczytają 26 książek w ciągu roku)

- 12 książek (ci, którzy przeczytają jedną książkę miesięcznie)

- zestawy książek - tych, którzy wybiorą inną niż 52, 26 lub 12 liczbę książek w ciągu roku, nagradzać będziemy odpowiednio do wybranej przez nich liczby książek. W tej kategorii wygrać będzie można najwyżej 52 książki - nawet, jeśli ktoś przeczyta zdecydowanie więcej tytułów - po prostu nie dysponujemy nieograniczonymi zasobami nagród :) To kategoria zarówno dla tych osób, które planują przeczytać w 2020 roku 20 książek, jak i dla tych, którzy przeczytają ich więcej niż setkę.

Masz sugestie co do formuły konkursu? Potrzebujesz motywacji do regularnej lektury? Weź udział w tej dyskusji! 

Zajrzyj też do specjalnych grup wsparcia. Podziel się w nich wrażeniami z udziału w akcji w roku 2019, zachęć innych do udziału w niej w roku kolejnym, dziel się wrażeniami z przebiegu wyzwania.

Podobnie jak w latach ubiegłych, warto aktualizować nie tylko półki z wyzwaniami rocznymi. Jeśli utworzycie na przykład półkę „chcę zdobyć", podczas kompletowania zestawów nagród przy różnych okazjach będzie nam zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiednie dla Was książki. Zawsze staramy się także (chociaż nie zawsze udaje się to w 100%) przekazywać Wam książki, których nie przeczytaliście.

Życzymy powodzenia i czekamy na Wszelkie uwagi lub sugestie!

Usunięty
Avatar usuniętego użytkownika
2020-01-03 14:55:07

Biorę udział :) Już trzeci rok ....

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2020-01-03 16:12:13

Super! Czekałam na wyzwania! :)

Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
weronikka1
Avatar użytkownika - weronikka1
2020-01-03 16:49:20

Dołączam się do wyzwania :)

atena
Avatar użytkownika - atena
2020-01-03 16:50:29

Ja też, ja też

izabela81
Avatar użytkownika - izabela81
2020-01-03 17:52:15

Również i w tym roku dołączam do wyzwania :)

Joannate
Avatar użytkownika - Joannate
2020-01-03 19:06:14

Super! Oczywiście - podejmuję wyzwanie! 

Usunięty
Avatar usuniętego użytkownika
2020-01-03 19:41:58

Z przyjemnością dołączam, mam nadzieję, że w tym roku uda mi się zrealizować czytelnicze postanowienie! ;)

martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2020-01-03 20:11:32

Czekałam, aż pojawi się ten wątek! Dołączam kolejny raz!

jusia
Avatar użytkownika - jusia
2020-01-03 23:54:47

Dołączam do wyzwania i serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników w 2020 roku, życzę Wam wszystkiego najlepszego i wytrwałości w obranych celach czytelniczych:) 

kanon
Avatar użytkownika - kanon
2020-01-04 06:46:58

Poprzedni rok pierwszy raz zakończyłam moim własnym sukcesem wyzwań, tak jak założyłam. Jedynie nie udało się przeczytać takiej ilości książek ile mam wzrostu (przy 180 cm jest to nie lada wyzwanie ;) W wyzwaniach  biorę udział odkąd jestem na tym portalu - czyli trzeci rok. Czytałam w drodze do pracy/z pracy, w każdym wolnym czasie. I tak już pozostanie, dopóki wzrok pozwoli.  

dayna15
Avatar użytkownika - dayna15
2020-01-04 10:56:13

U mnie 2019 rok to czytelnicza porażka, pierwszy raz w życiu tak mało przeczytałam, kupiłam tylko jedną nową książkę i nawet nie czerpałam przyjemności z czytania. Pierwszy raz też nie udało mi się przeczytać zadeklarowanej liczby książek. W 2020 roku zmieniam kategorię na niższą i mam nadzieję, że wróci radość z czytania. Jeszcze tylko przeprowadzka, popakowanie moich stosików i ustawienie na nowych regałach i można czytać w nowym otoczeniu. 

ksiazkowo_czyta
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
2020-01-04 14:55:57

Oczywiście, że biorę udział po raz kolejny :)

Poczytajka
Avatar użytkownika - Poczytajka
2020-01-04 17:21:12

Bardzo się cieszę na tę wyzwania. Już się dopisałam. :D

slena1098
Avatar użytkownika - slena1098
2020-01-04 20:41:33

 Nie mogłam się doczekać nowych wyzwań, dlatego zgłaszam się. W tym roku muszę podnieść sobie poprzeczkę. Wyzwanie dla mnie to: 26 książek w 2020 r. Do dzieła!

Meguszka
Avatar użytkownika - Meguszka
2020-01-05 13:59:50

obecna, prowadzę dodatkowo w swoim kalendarzu i notatniku na laptopie dziennik, gdzie zapisuję daty i tytuły przeczytanych książek, na koniec roku widzę ten misz masz :D Do wyzwań w 2019 dołączyłam późno, ale może będę mieć szansę, fajnie by było. Zapisywałam daty przeczytanych wedle moich zapisków :) 

takahe
Avatar użytkownika - takahe
2020-01-05 16:43:30

Również i jak jak co roku dołączam do wyzwań.

wwwiolka
Avatar użytkownika - wwwiolka
2020-01-06 17:50:49

W tym roku wracam do rywalizacji.

annazurek
Avatar użytkownika - annazurek
2020-01-08 11:20:16

Czytam sporo. Dołączyłam do wyzwania z zeszłego roku i do tegorocznego. Niestety, raczej nie mam szans na wygraną ;) ponieważ nie wpisuję rezenzji przeczytanych książek, bo po prostu nie mam daru pisania recenzji :D

 

Kalinka89
Avatar użytkownika - Kalinka89
2020-01-09 09:13:51

Podejmuję wyzwanie :) 

Moja pierwsza edycja i choć czasu wolnego nie mam za dużo to rzucam się na głęboką wodę i zamierzam przeczytać 52 książki.

Miłego czytania :) 

Odpowiedz