Forum

Wątek - Wyzwania czytelnicze 2022 - konkurs, informacje ogólne, pytania i odpowiedzi
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2022-01-05 20:59:19

Czytujesz dużo i regularnie? Rodzice czy przyjaciele nie potrafią wyciągnąć Cię z domu, bo wolisz... czytać? Podejmij nasze czytelnicze wyzwania! Zadeklaruj, ile książek przeczytasz do 31 grudnia 2022 roku, prowadź swoją wirtualną biblioteczkę, dodawaj opinie i... wygrywaj książki! 

W roku 2013 po raz pierwszy zaprosiliśmy Was do udziału w wyzwaniach czytelniczych serwisu Popularność akcji, liczba zgłoszeń, uczestników, przeczytanych książek, dodanych opinii i recenzji zaskoczyła wszystkich! W roku 2020 akcję zorganizowaliśmy po raz siódmy i właśnie zaczęliśmy przeglądać Wasze zgłoszenia. W najbliższych tygodniach sukcesywnie ogłaszać będziemy listy laureatów poszczególnych wyzwań. Nie chcemy jednak tracić czasu. Już teraz zapraszamy, byście spróbowali wziąć udział w kolejnej edycji naszych wyzwań czytelniczych. Byście w 2022 roku ponownie mieli okazję doskonale się bawić i byśmy za rok mogli nagrodzić niektórych spośród Was.

Zasady konkursu są proste:

1. Wejdź na stronę https://www.granice.pl/Wyzwania (albo kliknij Społeczność -> Wyzwania czytelnicze w menu na górze).

2. Wybierz jedną z kategorii konkursowych:

a) 52 książki  - czytasz jedną książkę tygodniowo

b) 26 książek - czytasz jedną książkę na dwa tygodnie

c) 12 książek - czytasz jedną książkę miesięcznie

d) Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2022 roku - dowolna, wybrana przez siebie liczba. Może to być zarówno 15, jak i 115 tytułów. 

W tym roku mamy też dla Was dodatkowe wyzwania, w których możecie brać udział równolegle do wyzwań głównych:

a) wyzwanie "przeczytaj tyle, ile masz wzrostu 2022"

b) Insta challenge - wyzwanie dla bookstagramerów 2022  

3. Kliknij przycisk "Dołącz" na podstronie wybranego wyzwania.

Twój awatar pojawi się na liście uczestników, a w Twojej wirtualnej biblioteczce zostanie utworzona półka o nazwie 52 książki 2022, 26 książek 2022, 12 książek 2022 lub Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2022 roku. Dodawaj na nią przeczytane książki wraz z opiniami o nich.

 4. Aktualizuj swoją biblioteczkę możliwie regularnie:

- oznaczaj książki jako przeczytane,

- dodawaj je na półkę z nazwą czytelniczego wyzwania, jakie podjąłeś,

- oceniaj przeczytane książki,

- dodawaj opinie o książkach lub recenzuj je w naszym serwisie, byśmy mogli zweryfikować, czy rzeczywiście przeczytałeś dany tytuł.

5. Sprawdź, czy wygrałeś. 

W styczniu 2023 roku przejrzymy wszystkie zgłoszenia, zweryfikujemy je i wybierzemy spośród czytelników laureatów. Twórcy wybranych przez redakcję najciekawszych półek otrzymają odpowiednio: 

- 52 książki (ci, którzy przeczytają 52 książki w ciągu roku)

- 26 książek (ci, którzy przeczytają 26 książek w ciągu roku)

- 12 książek (ci, którzy przeczytają jedną książkę miesięcznie)

- zestawy książek - tych, którzy wybiorą inną niż 52, 26 lub 12 liczbę książek w ciągu roku, nagradzać będziemy odpowiednio do wybranej przez nich liczby książek. W tej kategorii wygrać będzie można najwyżej 52 książki - nawet, jeśli ktoś przeczyta zdecydowanie więcej tytułów - po prostu nie dysponujemy nieograniczonymi zasobami nagród :) To kategoria zarówno dla tych osób, które planują przeczytać w 2022 roku 20 książek, jak i dla tych, którzy przeczytają ich więcej niż setkę.

Masz sugestie co do formuły konkursu? Potrzebujesz motywacji do regularnej lektury? Weź udział w tej dyskusji! 

Zajrzyj też do specjalnych grup wsparcia. Podziel się w nich wrażeniami z udziału w akcji w roku 2021, zachęć innych do udziału w niej w roku kolejnym, dziel się wrażeniami z przebiegu wyzwania.

Podobnie jak w latach ubiegłych, warto aktualizować nie tylko półki z wyzwaniami rocznymi. Jeśli utworzycie na przykład półkę "chcę zdobyć", podczas kompletowania zestawów nagród przy różnych okazjach będzie nam zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiednie dla Was książki. Zawsze staramy się także (chociaż nie zawsze udaje się to w 100%) przekazywać Wam książki, których nie przeczytaliście.

Życzymy powodzenia i czekamy na wszelkie Wasze uwagi lub sugestie!

Emilly26
Avatar użytkownika - Emilly26
2022-01-07 01:02:11

Mam nadzieję, że Nowy Rok 2022 będzie korzystny pod względem dobrze wydanej literatury. To miło wziąć kolejny raz raz udział w wyzwaniach czytelniczych. Życzę wszystkim uczestkim wytrwałości, a przede wzystkim zdrowia.

ejotek
Avatar użytkownika - ejotek
2022-01-17 13:17:19

Zgłaszam się oczywiście do wyzwań na 2022 :) Wybrana liczba (110), Wzrost i bookstagramerzy :)

 

Powodzenia dla wszystkich!

Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
Odpowiedz
1