Forum

Wątek - Wyzwanie Noir sur Blanc: parada niezwykłych postaci
← powrót

Kto Post
lemur
Avatar użytkownika - lemur
2014-07-16 10:45:33

to ja też się zgłoszę... :)
kalola
Avatar użytkownika - kalola
2014-07-23 11:47:11

Przeczytałam dwie książki „Przysięga królowej. Historia Izabeli Kastylijskiej” C. W. Gortner oraz „Lady Jane. Niewinna zdrajczyni” Alison Weir. Już od kilku dni biję się z myślami czy mogę dodać te dwie pozycje do konkursu? Mam wątpliwości bowiem nie są to stricte biografie, bowiem tak jak sami autorzy zaznaczają w historii pojawiają się postacie lub drobne wątki fikcyjne dla utrzymania przejrzystości i spójności tekstu. Z drugiej jednak strony są to historie oparte na faktach; opisujące życie oraz przybliżające czytelnikowi wiele szczegółów (dat, miejsc, obyczajów) z czasów bohatera.
Cairine
Avatar użytkownika - Cairine
2014-07-31 09:55:38

Wyzwanie, wydaje się, idealne dla mnie, ponieważ uwielbiam literaturę faktu, wszelkie książki historyczne i biografie. Z resztą, jeszcze w czasach licealnych, gdy tylko odwiedzałam bibliotekę w moim mieście to zawsze pierwszy dział, który "odwiedzałam" to regał z biografiami. Uwielbiam do dziś! Nie wiem co z tego wyjdzie, ale - zgłaszam się.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2014-08-02 08:51:15

Dzięki wyzwaniu "Parada niezwykłych postaci" sięgnęłam w końcu po biografie (które niesłusznie uważałam za mało ciekawe, bo "co mnie obchodzi czyjeś prywatne życie, nie jestem typem wścibskiej osoby, moje życie jest wystarczająco barwne") i ... jestem zachwycona. "Marię Antoninę" Zweiga czyta się jak pasjonującą powieść! A powieść biograficzna w porównaniu do innych zyskuje na wartości tym, że opowiada o prawdziwym życiu.
agusia97
Avatar użytkownika - agusia97
2014-08-03 19:31:58

Przeglądałam właśnie komentarze i dopiero teraz zauważyłam, że dostałam pytanie od violabu. Przepraszam! Naprawdę nie zauważyłam go wcześniej ;) violabu, miałam wątpliwości co do tego czy podołam biografiom i literaturze faktu, bo nie mogę powiedzieć, żeby należała ona do mojego ulubionego gatunku. Ale patrząc na to teraz, gdy już przeczytałam kilka takich książek, muszę przyznać, że nawet mi się spodobało, tylko czytam je na zmianę z innymi gatunkami :) Teraz w pełni zgadzam się z Twoim powyższym komentarzem.
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2014-08-18 13:55:09

Uwielbiam Maria Vargasa Llosę, dlatego jego książkę "Marzenie Celta" o Irlandczyku Rogerze Casemencie brałam do rąk z czcią. I się zatrzymałam w biegu czytania. Macie często tak, że książka po której wiele się spodziewacie, niespodziewanie staje się zbyt mało wciagająca?
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2014-08-22 09:11:08

Niedługo czas się kończy. Ja czytam prawdopodobnie ostatnią książkę w tym wyzwaniu. A Wam jak idzie?
hajduczek
Avatar użytkownika - hajduczek
2014-08-25 13:20:23

"Wolne" już się skończyło, więc niestety wyzwanie zakończę chyba na sześciu przeczytanych książkach. (A planowałam przeczytać szczęśliwą dziewiątkę)
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2014-08-25 14:55:52

Ja będę miała 7 książek na koncie, choć w domu czeka spory stosik, jednak nie zdążę z nim się wyrobić, bo tym razem "przetykałam" literaturę faktu innymi gatunkami, by zachować zdrowe proporcje, które dają mi radość czytania, a nie są tkwieniem w tematyce na siłę. Mama bowiem okresy, kiedy "podchodzi" lżejsza literatura, a innym razem mam ochotę na poważny (i ciekawy!) reportaż.
oliloli1991
Avatar użytkownika - oliloli1991
2014-08-27 19:28:15

Również się zgłaszam. Podjęcie wyzwania z literaturą faktu to przyjemność.
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2014-09-01 11:37:55

Wakacje się skończyły, a wraz z nimi nadszedł termin zakończenia wyzwania. Mam nadzieję, że możemy jeszcze dzisiaj douzupełnić opinie przeczytanych książek. Czy tak?
slk
Avatar użytkownika - slk
2014-09-01 12:08:04

violabu, nie widzę przeszkód. Wkrótce będziemy zbierać informacje i wybierzemy zwycięzców.
Shi4
Avatar użytkownika - Shi4
2014-09-01 19:49:24

Kończę uzupełniać opinie przeczytanych pozycji. Mój finalny wynik to 14 książek :)
hajduczek
Avatar użytkownika - hajduczek
2014-09-08 16:21:09

Mój wynik jedynie te 6 pozycji. Ale mam nadzieję, że nie ilość ale jakość się będzie liczyła:)
en-ca_minne
Avatar użytkownika - en-ca_minne
2014-09-26 09:06:14

Z pewną taką nieśmiałością zapytam - kiedy wyniki? ;)
Dorota_Dega
Avatar użytkownika - Dorota_Dega
2014-10-08 12:26:49

Kiedy poznamy zwycięzców wyzwania? ;-)
slk
Avatar użytkownika - slk
2014-10-08 14:18:25

en-ca_minne, Dorota_Dega - doigrałyście się :P Podsumowaliśmy w redakcji Wasze zgłoszenia, przejrzeliśmy biblioteczki, opinie i recenzje, po czym zdecydowaliśmy się nagrodzić następujących czytelników: - kalola(zobacz półkę czytelniczki!) - nunachopin(zobacz półkę czytelniczki!) - Dorota_Deta(zobacz półkę czytelniczki!) Serdecznie gratulujemy, laureatów prosimy o przesłanie danych adresowych na pr@wwpol.com (z dopiskiem "Wyzwanie - niezwykłe postaci), zaś wszystkich zapraszamy do udziału w pozostałych wyzwaniach czytelniczych! A, pozostałym uczestnikom przyznaliśmy też skromne pakieciki punktów za udział w wyzwaniu :)
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2014-10-08 14:26:52

Ach, jak zazdroszczę :-) (a zazdrość jest najszczerszą formą gratulacji!)
papetka
Avatar użytkownika - papetka
2014-10-08 20:02:22

Gratuluję zwycięzcom ;)
nunachopin
Avatar użytkownika - nunachopin
2014-10-08 20:24:47

Cieszę się ogromnie. Dziękuję. :)
Odpowiedz