Forum

Wątek - Grupa wsparcia - 12 książek 2015
← powrót

Kto Post
fridanna
Avatar użytkownika - fridanna
2015-03-03 17:26:56

Dwa tomy "Stulecia Winnych" przeczytane (pochłonięte) w tempie ekspresowym! Nie mogę doczekać się kolejnego, trzeciego tomu. Czy ktoś wie, kiedy będzie jego premiera?
enigma1
Avatar użytkownika - enigma1
2015-03-04 23:46:14

Wzięłam się za "Splątanie" Agnieszki Masłowieckiej i bardzo mnie wciągnęła - nie spodziewałam się tego, powiem szczerze.
magdalena_emilka
Avatar użytkownika - magdalena_emilka
2015-03-05 23:31:47

jest szósta pozycja. Nawet sprawnie mi idzie to czytanie, myślałam, że będę miała większego lenia. Przeczytałam tym razem N@pisz do mnie [Daniel Glattauer]. Szczerze, trochę się zawiodłam.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
magdalena_emilka
Avatar użytkownika - magdalena_emilka
2015-03-06 18:40:46

7/12 Rywalki, Kiera Cass. Książka tak bardzo mi się spodobała, że czytałam do 1 w nocy a od rana dalej. Takie historie lubię !
enigma1
Avatar użytkownika - enigma1
2015-03-07 14:24:31

m_e, ale zasuwasz z tymi książkami ;) A ja wracam do Olgi Tokarczuk i biorę się za "Grę na wielu bębenkach"
aeljot
Avatar użytkownika - aeljot
2015-03-20 07:37:03

Ja zaczęłam czytać ostatni tom sagi o Wiedźminie. W kolejce czekają kolejne książki Sapkowskiego. Jako przeciwwaga - "Nowe oblicze Greya" słuchane jako audiobook.
3dytka1
Avatar użytkownika - 3dytka1
2015-03-21 01:06:07

Witajcie! Wystartowałam w tym roku do wyzwania 12 książek, ale mam nadzieję, że uda mi się pochłonąć ich więcej. Dzięki udziałowi w wyzwaniu czytanie "wkręciło mnie" do tego stopnia, że mój blog (głównie testerski i lifestylowy dotychczas) staje się coraz bardziej książkowy. Czytanie stało się obecnie moim największym hobby, a stos książek do przeczytania wciąż rośnie. Nie mogę powstrzymać się przed zdobywaniem kolejnych tytułów, które są chwalone i polecane. Jestem z tego dumna i dziękuję za wprowadzenie mnie do świata czytelniczego (właściwie przypomnienie o wartości książek, bo kiedyś czytałam ich wiele) portalowi granice.pl. Dotąd przeczytałam: 1/12 Szukając Emmy (bardzo mi się spodobała) 2/12 Fartowny pech (uśmiałam się co nie miara) 3/12 Powód by oddychać (bestseller, ale nie w mojej ocenie) 4/12 Dla Ciebie wszystko (lekka, łatwa i przyjemna w czytaniu, wywoływała uśmiech i łzy, super) 5/12 W imię miłości (bardzo fajna) 6/12 Robert i Róża, Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej (czytanie przedpremierowe, dla czytających dużo i wielbicieli Tolkiena, mi średnio przypadła do gustu, wolę inne tytuły). Większość z nich już opisałam w swojej biblioteczce. Szykuję się do zrecenzowania "W imię miłości". Ogólnie to o wiele łatwiej jest mi czytać, niż recenzować potem dzieła. ;) Z tym drugim mam większy problem. Fajną książkę pochłaniam nawet w kilka dni, ale gdy dochodzi do jej opisania jest ciężej, bo więcej uwagi i skupienia trzeba wówczas poświęcić, co przy 10-miesięcznej córeczce nie jest łatwe. ;) Obecnie czytam "Oddychając z trudem". Po przeczytaniu "Powodu by oddychać" zarzekałam się, że własnych pieniędzy na pewno na nią nie wydam, ale kiedy pojawiła się w okazyjnej cenie w Biedronce i naczytałam się pozytywnych opinii - zaryzykowałam i kupiłam ją. Przeczytałam ponad połowę - i szczerze polecam. :) Kolejne zmagania będę opisywała na bieżąco. ;)
gan1983
Avatar użytkownika - gan1983
2015-03-22 11:47:16

Trzeci miesiąc praktycznie mija, a ja się dopiero biorę za 3 książkę. Alfred Szklarski - TOMEK W KRAINIE KANGURÓW.
enigma1
Avatar użytkownika - enigma1
2015-03-30 23:21:25

Trochę mnie "Gra na wielu bębenkach" zmęczyła - więc sięgnęłam po "Płaczącego chłopca" Agnieszki Bednarskiej. Bardzo wciągająca książka!
enigma1
Avatar użytkownika - enigma1
2015-04-26 18:00:19

Jako że ostatnio byłam na spotkaniu autorskim z Joanną Olech, miałam okazję chwilke z autorka porozmawiać, dostałam też bardzo miły wpis w "Dynastii Miziołków" - to właśnie tę książkę mam zamiar teraz przeczytac (żeby trochę odpocząć od "dorosłej" literatury ;) a tak "fogóle" to podczytuję sobie teraz "Marsz Polonia" Pilcha, czego jednak w rozliczeniu rocznym nie zamierzam ująć ;) i jak za Pilchem nie przepadam, to "Marsz" całkiem całkiem przypadł mi do gustu ;)
magdalena_emilka
Avatar użytkownika - magdalena_emilka
2015-04-27 20:12:30

8/12 "Niezgodna" Veronica Roth Świetna książka z ciekawym motywem. Mam w planach przeczytanie dalszych części
3dytka1
Avatar użytkownika - 3dytka1
2015-04-30 00:11:48

7/12 "Oddychając z trudem" - druga część trylogii "Oddechy". Tak jak pierwsza część nie porwała mnie - w tej zagubiłam się totalnie. Już kupiłam kolejną część "Biorąc oddech", która czeka w kolejce do przeczytania. 8/12 "Akademia dobra i zła" - powędrowałam w świat baśni dla odmiany, było świetnie. Dla tych co lubią fantasy i dla otwartych na coś nowego. Podobała mi się. 9/12 "Książę mgły" pierwsza książka Zafona. Też fantasy (tak mi się przynajmniej wydaje ;) ). Dla tych co lubią tajemnicze miejsca (ogród posągów), zwierzęta (kot) i lubią się bać. ;) Bardzo fajna, szczególnie dla młodych, ale może sięgnę po inne z tej serii. 10/12 "Nie oddam dzieci" najnowsza książka Katarzyny Michalak, emocjonalny rollercoaster. Ogromnie smutna, ale i budząca nadzieję. stawiam ją na półkę z moimi ulubieńcami. Polecam! Więcej szczegółów na temat przeczytanych lektur na moim blogu. Zapraszam, jeśli macie chęć poczytać. :) http://mamuskoweroznosci.blogspot.com/
enigma1
Avatar użytkownika - enigma1
2015-05-08 23:34:45

"Trans" Manueli Gretkowskiej - całkiem dobrze się czyta /a naczytałam się niepochlebnych recenzji - wg mnie to dobra książka, chociaż chwialmi autorka stara się być obrazoburcza ;)
enigma1
Avatar użytkownika - enigma1
2015-05-19 23:01:51

E.E. Olgi Tokarczuk...hmmm...bo ja wiem ;) niezła ale o czym tak naprawdę? Chyba mam przesyt ;)
gertruda25
Avatar użytkownika - gertruda25
2015-06-09 18:43:26

Dzień dobry :) Zapisałam się do tej grupy, ale mam nadzieję, że przeczytam i opiszę więcej książek :)
aeljot
Avatar użytkownika - aeljot
2015-06-10 07:28:27

Za mną kolejny audiobook Agaty Christie a w tradycyjnym czytaniu Virginia Woolf.
magdalena_emilka
Avatar użytkownika - magdalena_emilka
2015-06-16 19:04:50

9/12 Nicholas Sparks "od pierwszego wejrzenia". Na książkę polowałam przez ponad rok, a szczerze to mnie jakoś nie zaskoczyła mega. Myślałam, że będzie lepsza, aczkolwiek nie było też tak źle.
magdalena_emilka
Avatar użytkownika - magdalena_emilka
2015-06-19 17:16:14

10/12 Do szaleństwa - Cherrie Lynn Coś na typ 50 twarzy Greya, z tym że ciekawsza i mniej tandetna moim zdaniem. Z pewnością lepsze wykonanie. A z książkami zasuwam, bo w wakacje do pracy i wątpię bym miała czas na cokolwiek ;)
enigma1
Avatar użytkownika - enigma1
2015-06-24 23:58:10

przeczytałam "Gosposię prawie do wszystkiego" Moniki Szwai i całkiem dobrze się czytało :) wciągająca ksiązka :)
enigma1
Avatar użytkownika - enigma1
2015-07-19 19:29:24

A cóż to u nas taka cisza? Wakacje i nikt nic nie dodaje?
Odpowiedz