Forum

Wątek - Wyzwanie Zwierciadła: sagi rodzinne
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2015-02-09 09:14:08

Coraz więcej osób przyłącza się do naszych wyzwań czytelniczych. Wygrać w nich możecie między innymi zestawy liczące 52 książki, 26 książek i 12 książek. Podobnie jak w zeszłym roku uznaliśmy, że warto nasze wyzwania nieco rozwinąć i uzupełnić. Na przykład zachęcając do czytania książek należących do określonego gatunku czy dotyczących konkretnej tematyki. Wydawnictwo Zwierciadło zaprasza do lektury sagi Ałbeny Grabowskiej "Stulecie Winnych" przy okazji premiery nowej powieści "Ci, którzy walczyli". Dlatego wspólnie chcemy zachęcić Was do udziału w kolejnym wyzwaniu. Zachęcamy, byście do 30 kwietnia 2015 sięgali po sagi rodzinne. Być może wśród nich znajdą się nowe powieści Ałbeny Grabowskiej? Nie określamy liczby publikacji, które musicie przeczytać. Nie określamy konkretnych tytułów, choć warto by było, byście sięgnęli po powieści z cyklu "Stulecie Winnych". Aby wziąć udział w naszym wyzwaniu, po prostu: - wypowiedzcie się w tym temacie na naszym forum, zgłaszając się w ten sposób - utwórzcie półkę w swojej wirtualnej biblioteczce i nazwijcie ją "Wyzwanie - sagi rodzinne 2015" - dodawajcie na nią przeczytane książki, podobnie jak w przypadku wyzwania głównego, oznaczając książki jako przeczytane, oceniając je i dodając opinie o nich. W maju zapoznamy się z Waszymi zgłoszeniami i wybierzemy laureatów, którzy otrzymają specjalne zestawy książek, bazujące na Waszych czytelniczych zainteresowaniach. A oto powieści z cyklu "Stulecie Winnych":
Jeśli chcecie pochwalić się udziałem w naszym wyzwaniu lub zachęcić innych, skorzystajcie z poniższego bannerka:
izabela81
Avatar użytkownika - izabela81
2015-02-09 09:27:06

Z przyjemnością przyłączam się do wyzwania :)
Patrycjaf
Avatar użytkownika - Patrycjaf
2015-02-09 09:31:03

Zgłaszam się do tego wyzwania! Niedawno przeczytałam I tom "Stulecia Winnych" i jestem pod olbrzymim urokiem sagi! Teraz czekam na listonosza i tom II...
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2015-02-09 09:50:35

Zgłaszam się :-)
papetka
Avatar użytkownika - papetka
2015-02-09 09:57:13

Zgłaszam się ;)
chabrowacczyteln
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
2015-02-09 10:05:45

Oczywiście się zgłaszam bo sagi rodzinne bardzo lubię. Tylko ciekawe gdy wezmę udział to nie będę czytała ich mniej. Zobaczymy :)
jolanda
Avatar użytkownika - jolanda
2015-02-09 10:25:20

Saga Winnych -cudo ,przeczytałam pierwsza częśc Stulecie Winnych ,czekam na drugą ,zakochalam sie w opowieściach rodzinnych
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2015-02-09 10:25:46

Z tego względu, że Patrycjaf "wrzuciła" na półkę wywania książkę, o któej pisze, ze przezeczytała ją niedawno, mam pytanie, ponieważ dotychczas w grę wchodziły ksiązki czytane od momentu ogłoszenia wyzwania. Czy w obecnym biorą udział ksiażki przeczytane na przykład od początku roku? Byłabym za tym, bo też niedawno przeczytałam pierwszą książkę z sagi "Niepokorne".
just_monca
Avatar użytkownika - just_monca
2015-02-09 11:26:43

Naturalnie zgłaszam się do wyzwania ;-)
slk
Avatar użytkownika - slk
2015-02-09 11:32:30

Violabu - chyba jednak chcielibyśmy pozostać przy stałych zasadach: do wyzwania zliczamy książki, które przeczytacie od momentu trwania wyzwania. Jeśli przez tę zasadę w Waszych biblioteczkach nie znajdzie się "Stulecie Winnych" lub inna świetna saga rodzinna - trudno, przeczytane wcześniej książki zliczone są przecież już w wyzwaniu rocznym, a nie chodzi nam o ilość książek, tylko o jakość opinii i systematyczność czytania. Wiadomo też, że liczymy na Waszą uczciwość, bo nie mamy żadnych narzędzi, by zweryfikować, kiedy faktycznie przeczytaliście dany tytuł. Natomiast jeśli niedawno przeczytaliście któryś tom "Stulecia Winnych", podzielcie się wrażeniami w tym wątku, jeśli mogę prosić. Zawsze będzie to wskazówka dla innych czytelników, czy warto uwzględnić tę książkę w wyzwaniu :)
kki13
Avatar użytkownika - kki13
2015-02-09 11:51:20

Zgłaszam się:)
basiekgo
Avatar użytkownika - basiekgo
2015-02-09 13:21:50

Również się zgłaszam
helena610
Avatar użytkownika - helena610
2015-02-09 13:26:44

Ja również się zgłaszam i zakładam półeczkę... ;)
Cairine
Avatar użytkownika - Cairine
2015-02-09 13:44:14

Hmm niby temat fajny, ale mam wątpliwości. Czy chodzi tylko i wyłącznie o powieści obyczajowe, czy np. sagi fantasy ew. sagi skandynawskie też się liczą?
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2015-02-09 14:06:48

Cairine, też się zastanawiam i wychodzi mi, że rodzinne to jednak obyczajowe. Musi być opowieść o jakiejś rodzinie.
nikolsosna
Avatar użytkownika - nikolsosna
2015-02-09 14:44:06

zgłaszam się do wyzwania !! słuchajcie podpowiadajcie jakie książki czytacie, bo nie znam póki co żednej sagi rodzinnej, prócz zasugerowanego stulecia winnych. pozdrawiam i trzymam za was kciuki !!
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2015-02-09 15:18:39

Nikolsosna, wydaje mi się, że największym wyzwaniem w tym wyzwaniu będzie znalezienie kilku takich sag :-)
Mamut
Avatar użytkownika - Mamut
2015-02-09 16:40:43

Zgłaszam się! Mnóstwo Sag rodzinnych mamy w bibliotekach, wiec to łatwe wyzwanie, wystarczy chcieć je w całości przeczytać:)))
takahe
Avatar użytkownika - takahe
2015-02-09 17:18:54

Wyzwanie nie będzie dla mnie łatwe jednak nie może być inaczej, próbuje swoich sił w tym starciu :)
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2015-02-09 18:07:45

Najpierw zaczęłam w myślach szukać sag kilkutomowych, ale są przecież i takie opisane w jednej książce. Z przeczytanych przeze mnie to "Smażone zielone pomidory" i "Zapach cedru".
Odpowiedz