Forum

Wątek - Klub Książki - maj-czerwiec 2018 - Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2018-05-07 00:06:51

Jako lekturę maja i czerwca w naszym Klubie Książki wybraliśmy wspólnie powieśćZa zamkniętymi drzwiami B.A. Paris, która zdobyła najwięcej Waszych głosów. Natomiast w lipcu czytać będziemy Historię złych uczynków Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak

Zacznijmy od opisu wydawniczego naszej majowo-czerwcowej lektury:

Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością. Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo?

Zapraszamy Was, byście do 30 czerwca 2018 w tym wątku dyskutowali właśnie o tej książce. My również postaramy się sięgnąć po Za zamkniętymi drzwiami i włączyć się w rozmowę. Zamieszczajcie interesujące cytaty, własne refleksje, spostrzeżenia. Wreszcie - dyskutujcie ze sobą nawzajem - w końcu jesteśmy w Klubie Książki :) Spróbujcie nie spojlerować - inni mogli jeszcze nie dojść tak daleko w lekturze, jak Wy. Oczywiście wątek pozostanie otwarty także po 30 czerwca, jednak to przede wszystkim przed tą datą, mamy nadzieję, rozgorzeje dyskusja. Dla członków naszego Klubu Książki postaramy się przygotować specjalne niespodzianki. O szczegółach napiszemy wkrótce. To kto się pisze na udział w kolejnej odsłonie naszych dyskusji klubowych?


 

Jak działa Klub Książki serwisu Granice.pl?

1. Co miesiąc prosimy Was o wskazanie swoich propozycji lektur na kolejne 30 dni. Jeśli zgadzacie się z propozycją innego uczestnika, koniecznie o tym napiszcie.

2. Propozycje, które najczęściej pojawiać się będą w Waszych komentarzach znajdą się w naszej specjalnej ankiecie i poprosimy Was o głosowanie.

3. W głosowaniu wybieramy książkę, którą czytać będziemy w danym miesiącu.

4. Czytamy.

5. W wątku dotyczącym książki wybranej na dany miesiąc dzielimy się swoimi opiniami, wrażeniami z lektury.

6. W kolejnym miesiącu cała zabawa zaczyna się od początku.

 

Podstawowe zasady:

Bądź otwarty na innych!

Nasz Klub Książki to miejsce dyskusji na temat interesujących książek. Masz prawo do własnego zdania - ale pozwól je mieć również innym.

Dyskutujemy, nie kłócimy się.

Bądźmy uprzejmi. Jesteśmy przecież ludźmi książki - literatura powinna nas łączyć, a nie dzielić.

Poznajmy się!

W specjalnym wątku będziecie mogli się przedstawić i napisać kilka słów o sobie. Jesteśmy tu także po to, żeby poznać innych ludzi, którzy uwielbiają czytać.

Spróbuj odkryć nowe przestrzenie literackie.

Nie trzymaj się kurczowo autorów czy gatunku, który czytasz zawsze. Nie musisz brać udziału w każdej dyskusji i czytać każdej książki, którą wybierzemy. Ale przecież szkoda byłoby stracić okazję do odkrycia świetnej książki?

Bez spojlerów!

Każdy z nas w innym momencie może przystąpić do dyskusji i do udziału w zabawie. Dzielmy się więc wrażeniami z lektury, ale spróbujmy nie zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły. Te pozostawmy sobie na ostatnich 5 dni każdego miesiąca - wówczas możemy już pisać bez oporów.

Bawmy się dobrze!

dayna15
Avatar użytkownika - dayna15
2018-05-07 11:30:11

Wreszcie coś fajnego do poczytania :) to już wiem, jaką kisązkę zabiorę na urlop :D

weronikka1
Avatar użytkownika - weronikka1
2018-05-07 21:04:46

Przeczytałam obydwie książki i obydwie są warte polecenia. "Historia złych uczynków" jest póki co numerem jeden w tym roku, jak dla mnie oczywiście.

Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
gosiaczek
Avatar użytkownika - gosiaczek
2018-05-09 18:16:11

Za zamkniętymi drzwiami mam już za sobą!  Dla mnie super książka, którą polecam każdemu :-)

lucter
Avatar użytkownika - lucter
2018-05-10 12:48:35

Zaczęłam czytać "Za zamkniętymi drzwiami" i już ciarki mnie przechodzą, brr... Ta atmosfera! Ale polecam i zachęcam do lektury ;)

martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2018-05-10 16:35:43

A ja wciąż czekam na książkę z biblioteki.

Verri
Avatar użytkownika - Verri
2018-05-10 21:47:51

martucha180 jak chcesz ebooka możesz napisać namiary maila. Czytam na razie jeszcze początek, ale juz robi się coraz bardziej przerażająco.. Pozdrawiam

kanon
Avatar użytkownika - kanon
2018-05-15 07:24:38

Historia złych uczynków przeczytana. Niesamowita,  jak dla mnie ksiązka roku

martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2018-05-15 17:35:56

Dzięki @Verri. Właśnie dostałam informację, że ktoś łaskawie zwrócił już książkę (kilka dni po terminie).

Verri
Avatar użytkownika - Verri
2018-05-16 22:15:00

Ok, to życzę miło spędzonego czasu przy lekturze.;)Pozdrawiam @martucha180

martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2018-05-19 18:25:32

Od poczatku powieści widać, że z Jackiem jest coś nie tak, wymusza posłuszeństwo małymi kroczkami. Jeszcze przed ślubem żąda, by Grace przestała pracować. Chce domu z "wysokim ogrodzeniem, żeby nikt nie zaglądał nam do środka". (s. 40)

violabu
Avatar użytkownika - violabu
2018-05-21 11:22:48

„Za zamkniętymi drzwiami” jest książką pisaną prostym językiem, a autorka stopniuje napięcie. Dzięki temu książka wciąga i pochłania.

martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2018-05-21 12:11:15

Owszem, powieść wciaga, ale mnie nie pochłonęła. Nawet wyjątkowo szybko usnęłam kołó północy. Wciąż czekałam, co takiego Jack wymyśli dla swej prawdziwej ofiary, a im dłużej czytałam, tym bardziej rosło rozczarowanie i przewidywalność rozwiązania całej sytuacji. Postać psychopatycznego Jacka jest bardzo dobrze nakreślona, choć przydałaby sie scena z sądu, jak broni swojej klientki, ofiary. Wtedy jego postać, moim zdaniem, byłaby kompletna. Najbardziej mnie zaskoczyła Millie. Momentami aż wątpiłam w prawdziwość jej działań, planów, myśli, ale nie znam aż tak dobrze osób z tą chorobą.

Refleksja - wychowanie dziecka to podstawa jego człowieczeństwa w doroslości; nadzieja jest zawsze; prawdziwa miłość istnieje.

martucha180
Avatar użytkownika - martucha180
2018-05-21 12:13:42

@slk - dlaczego na maj i czerwiec jest ta sama ksiażka?

iwona-w
Avatar użytkownika - iwona-w
2018-07-10 18:58:15

Przeczytana w czerwcu, recenzja zamieszczona w lipcu - emocje wciąż trzymają!

 

Odpowiedz
1