Forum

Wątek - Popularyzacja nowego bloga
← powrót

Kto Post
bookkaya
Avatar użytkownika - bookkaya
2018-01-31 13:46:06

Dzien dobry. Napisałam własnego bloga na temat książek i muszę go spopularyzować oraz chcę podwyższyć ilość odwiedzin na nim. Jeśli macie jakieś porady to piszcie :D

Anytsuj
Avatar użytkownika - Anytsuj
2018-06-22 22:44:51

Przede wszystkim warto regularnie pisać na tematy, które są interesujące i przydatne dla innych- dzięki temu ludzie będą do Ciebie wracać. Natomiast żeby w ogóle Cię znaleźli, możesz na przykład udzielać się na forum granice.pl :) Jeśli będziesz udzielać się w sposób, który będzie coś wnosił, to ludzie będą zaglądać na Twój profil, żeby Cię poznać, skąd trafią na Twojego bloga, jak tylko uzupełnisz w profilu adres Twojej strony. Spójrz- w tej chwili nie masz żadnego linku, a mój profil ma taki link pomiędzy nazwą użytkownika a datą ostatniego logowania: https://www.granice.pl/user/anytsuj (przy okazji oczywiście zapraszam też do kliknięcia w link od mojego bloga- mam nadzieję, że Cię zainteresuje :) ).

Odwiedzaj też inne blogi, komentuj wpisy na nich, ale nie pisz tylko "Fajny blog. Zapraszam do mnie: ... "- napisz coś, co będzie świadczyło o tym, że przeczytałaś dany post - kiedy inni zaczną komentować Twoje artykuły, na pewno zrozumiesz dlaczego to jest ważne i dlaczego jest suteczne. Jeśli piszesz recenzje, to poszukaj recenzje tych samych książek na innych blogach i wdaj się w dyskusję z autorem takiej recenzji. Nie musisz nawet zachęcać do wchodzenia na Twojego bloga, ale jeśli w profilu będziesz miała link oraz będziesz go dodwała w odpowiednim polu w formularzu dodawania komentarzy, to możesz być pewna, że przyniesie to pozytywne skutki.

Polecam też branie udziału w wyzwaniach czytelniczych i konkursach organizowanych przez innych blogerów.

Inne sposoby, to między innymi prowadzenie fanpagea na fb czy organizowanie własnych konkursów czy wyzwań, ale żeby to zadziałało muszisz mieć dla kogo to organizować, więc są to sposoby na powiększenie już istniejącego, najlepiej sporego, grona czytelników.

Odpowiedz
1